Vyberanie nervu zo zuba

Ivíno

Ja som tiež dosť sklamaný. Odlomil sa mi zub. Po krátkej prehliadke na kresle mi bolo povedané, že nerv musí von. Injekcia, vrtanie, vytrhnutie nervu, vložka, rontgen. Cena 105 Euro. A vložka mi po dvoch dňoch vypadla. A teraz čakám na kontrolu a modlím sa, aby sa mi zub nezlomil úplne. Necítim bolesť, ale jesť môžem len na jednej strane.

knaja

Mna to dnes cakalo, lebo kvoli chorobe som musela presunut termin a dlhsie sa uz cakat nedalo po 2 cisteniach kanalikov a liecivej vlozke. Dnes mi ho zaplnil uz natrvalo a po injekcii som necitila ziadnu bolest a jedine z otvarania ust. A ani po odzneni lokalky ziadna bolest. Usla som od byvaleho lekara, pokazil sa a tento je naozaj precizny a kvalitny. Poslal ma na RTG a pocka zo 2 mesiace, ze ako to bude reagovat a potom mi zub natrvalo zaplombuje, takze s injekciou je to pohoda.

Nervy von

Tak, chcem sa aj podeliť s vami. Čiže, už rok chodím k zubárovi, každý mesiac. Mam za sebou všetko: trhanie troch zubov múdrosti, z toho jeden problémový, liečenie lôžka, trhanie nervov zo štyroch zubov a oprava ôsmich medzi zubných kazov a tak sa pýtam je toto vôbec normálne, že tam chodím ako na klavír? Pritom mám odborníka zubára, všetci ho chvália. Mam aj medzi zubnú kefku aj ústnu vodu, dokonca používam extra mäkkú kefku. Viete mi niekto poradiť, skôr ako mi vytrhajú všetky nervy a následne všetky zuby???
Mám sedavé zamestnanie a pracujem v prievane. Neviem či to má na zuby vplyv.
Jan

zub

mne vyberali nerv minuly tyzden a dokonca zo zuba ktorý vobec nebolel. nechápem to doteraz a myslim ze lekarov postub bol neadekvatny. mala som ulomený roztek zo sedmicky a prisla som v nadeji ze mi ho dorobi - ako blombu. ani som sa nenazdala a mala som vybratý nerv.(lokálna anestéza, vyvrtanie,palickami ako ihla hore dole = nebolelo to az tak, avsak sem tam som zacitila prudku bolest..) na moje pocudovanie mi tam capol daku vlozku a povedal ze na blombovanie mam prist nabuduce. momentalne som v zahranici a vratim sa o dva mesiace. o mojej situacii vedel preto nechapem ako mohol vyberat nerv zo zuba ktory NEBOLEL. chcela som ho zachranit a vyhnut sa kazu kedze bol ulomeny. a vobec som si nepomohla lebo mam mrtvy zub a vlozku ktora mi do tyzdna vypadne- co znamena ze ostanem s deravým zubom minimalne 6 tyzdnov..
mimo ine bola zarazajuca aj cena... za takyto ukon vypytat 80eur je absolutny nonsens. v tej ambulancii sa uz viac neukazem!

Veronika ;)

Mne dneska poobede vyberali erv lebo už pár dní ma pekne bolela horná stolička a najprv mi dala umrtvovaciu injekciu potom vyvrtala kaz nasledne zobrala take niečo vyzerá to ako ihla pichla to donutra a šklbla s tým urobila som len že sss a bolo hotovo ešte som si vypláchla usta dala mi tam vložku dala na to tu "sadru" a že o mesiac si to mam prisť dať vybrať....prišla som domov a začal ma bolieť ten zub..Ale neskutočne..:Plakala som ako nikdy...proste neskutočná bolesť až mi klepalo a šklbalo celým telom..zub bol na dotyk velmi citlivý..Ale prešlo to asi po trištvrte hodinke..Neni to nič strašné prežiť sa to dá radšej chvílku trošku trpieť ako celé dni chodiť s bolavým zubom .. ;) A to mám 13 rokov :DDD

lyly717

aj ja mam skusenost s vyberanim nervu pred par dnami som bola vyberat nerv lebo zub ma troska pobolievala vzhladom na to ze o par dni cestujem do zahranicia na dlhu dobu zubarka navrhla vybratie nervu..... suhlasila som ......ale keby som bola vedela ze to potom bude bolelo niekolko dni a ze mam to zapalene a treba to velmi dlho liecit nikdy by som nedala von ten nerv ...teraz mam stym velke opletacky a zub nie a nie prestat boliet ..... neviem co mam robit v zahranici sluzby stomatologa su welmi drahe..... jedno viem uz nikdy viac radsej dam vytiahnut cely zub a dam tam implantat ako takto liecit mozno aj 3mesiace jedno vybratie nervu........

lubos999

Mam taky problem. v Stredu mi vytahovala nerv ale predtym ma hrozne bola cela ustna dutina vsechni zuby na pravej strane tak sem sel k zubarovy a on mi vytahol ten nerv pichol mi injekciu ale i tak to bolelo. Zekl mi ze sem tam mal nejaky zapal a pak zekl ze ma to nejakou dobu bude bolet. boli ma cela horna strana okolo toho zubu co mi tahal nerv . chcem sa opitat ze ci je to tym zapalom alebo necim jinim . prosim poradte. pravopis neberte do uvahy :)

Eva531

Cez tieto stranky sa preklikas do internetovych zubnych poradni:

www.dentonet.sk
www.primar.sme.sk
www.dentalalarm.sk

A dufam, ze administrator tieto linky odo mna nevymaze, nerobim reklamu, snazim sa pomoct.

Eva531

pujon - Ak ma niekto smolu na zubarov, urcite si to ty. Nepovazujem za normalne, aby v 21. storoci este zubari pouzivali takzvane umrtvovacie arzenove vlozky na vyplnenie zuba pred endodontickym osetrenim. Jedna sa o zastaralu metodu a neviem, ci este aj v nejakej inej krajine EU okrem Slovenska volia zubari pred odstranovanim nervu takyto postup. Pokial ide o mna, ja som odstranovanie nervov zazila uz 7x, ale na moje velke stastie sa to robilo na istej sukromnej zubnej klinike a osetrenie zuba sa vykonalo vzdy pocas jednej navstevy, a to takym sposobom, ze najskor mi zubarka pichla injekciu, aby som pri osetreni necitila bolest, odstranila staru plombu, pod ktorou bol kaz siahajuci az do vrstvy Zahnmark, ktora obsahuje nervy, dalej pomocou nejakej masinky odstranila nerv, potom korenove kanaliky vycistila, vydezinfikovala, vyplnila korenovou vyplnou a urobila kontrolny rontgenovy snimok, vdaka ktoremu sa presvedcila, ci su korenove kanaliky spravne vyplnene a az potom vyplnila zvysok zuba. No co ti poradit? Snad len zajst s tym hoci aj na pohotovost a dufat, ze natrafis na nejakeho schopnejsieho zubara, ktory uz bude vediet, co s tym treba dalej robit, alebo aspon co ti poradit. Na tvojom mieste by som sa tej infekcie ani tak nebala, teda aspon vzhladom na moju hygienu, ale bala by som sa skor toho, ze zahryznem omylom do niecoho tvrdeho a zub sa mi zlomi. Alebo napis do nejakej internetovej zubnej poradne, ale kedy pride odpoved, to je otazne.

Eva531

ave14 - zub po vybrati nervu moze este par dni trosku boliet na zahryznutie, ale ak bolo endodonticke osetrenie vykonane spravne, najneskor do tyzdna to urcite prejde, takze ziaden strach, aspon zatial.