Vyberanie nervu zo zuba

ave14

dobry den.dnes my veberali nerv zo zuba.uz ma velmi bolel.tak som mala na vyber.bud trhanie alebo tahanie nervu.tak my dnes rano vybrala nerv.lenze po vyprchani injekcie ma to zacalo neskutocne boliet aj ten zub na dotyk.je to normalne?

pujon

Dobrý deň. Ja by som sa potreboval poradiť s niekým skúsenejším. Pred troma týždňami som bol u zubára a môj problém vyžaduje odstránenie nervu zo zuba (Už tretí krát :-( ). Dal mi na to umŕtvovaciu vložku a dnes mi časť z nej vypadla. Keďže dreň by mala byť už mŕtva, necítim bolesťou či je odkrytá alebo nie. Objednaný som až o 7 dní, teraz už zubár nedvíha telefón. Tak sa chcem spýtať, či hrozí riziko nejakej infekcie, ak je dreň odokrytá a budem jesť bežné potraviny. Dopredu ďakujem za odpoveď.

Eva531

A este môze nastat taka komplikacia, ze zub si sam upcha korenovy kanal, zubar k nemu uz nema pristup a ani pomocou ultrazvukovej sondy sa neda najst. V takom pripade idete k primarovi sukromnej kliniky, ktory vam ten korenovy kanal najde pomocou mikroskopu a celu opravu zuba zrealizuje takym spôsobom, ze sa na ten zub pozera cez mikroskop. Mne sa to uz raz stalo a dopadlo to dobre, vsetko O. K., som nadmieru spokojna.

marek62

chcem sa spytat,,, vyberali mi nerv na hornom prednom zube očny ci jaky to je nwm .... bolest jak hovado nespal som 3dni ... priiel nato ze tam ma zapalne lozisko ..tak mi to otvoril a bolo dobre .. o mesaic ma objednal..tren termin som nemohol tak som siel az teraz o 2mesaice ... zrengenoval mi to zaplnil mi zub dakou vloskou bo ze tam mam hnis cico ze telo to musi same vyliecit ..vsetko bolo super nic ma nebolelo ale po tyzdni zase zacinam pcoitovat taku bolest ak keby om si tam citil tep alebo co ..niejke to silna bolest ale neprijemne to je a hlavne ked viviniem nejaky tlak na ten zub ..tak nwm co mam robit mam teraz skuskove nemam cas ist zubarobi az stvrtok co je o 4dni dufam ze ma to prestane bolet ... mam ist knemu ci nie?

Luk

Ahojte ja som vcera bol u zubara a mal som velmy hlboky kaz tak my navrhol vybrat nerv alebo vytrhnut zub.Ja som nehccel dat von zub tak som navrhol ze chcem vybrat nervy no a tak my dal nejaku vec ktora vraj zabije ten nerv a dal niejaku bielu vypln.Mam prist o 10 dni a potom my bude vyberat nerv.Je to na dvoj korenovom zube,pytal som sa ci ma to bude boliet on povedal ze nie no ja sa stale bojim ze to bude boliet.A este sa chcem opytat to bude aj men vycistovat tie kanaliky a atd ? dakujem

Števik

Potreboval by som sa poradit, ci je normalne, ze 3mesiace si liecim vybrate nervy, 2krat sa mi to zapalilo, dali mi augmentin a potom dalacin,proti zapalu bolo to fajn, pred 3 dnami som bol na precistenie, poslali ma na snimok..zistili,ze mam asi 4korenovy zub a ze dalsi nerv, teraz sa mi to znova zapalilo, proste spodnu cast sanky, na pravej strane kde je zub.. mam ist na pohotovost? nech mi to precistia a daju znova antibiotika? alebo ja uz neviem..kedze skoda toho zubu.. je to 6tka, pravo dole...lebo v lavo 6tku mam uz vonku. :) dakujem za odpoved na maily:)

17Vlado

este by som mal jednu otazku...po vcerajsom vybrati nervu ma pobolieva ked otvorim usta tak viacej alebo ked zahryznem na ten zub nejake jedlo tak ma to zaboli je to normalne?

17Vlado

no mam za tym:) umrtvila mi to ale citil som to aj vrtanie aj vyberanie nervu ale celkovo sa to dalo zvladnut leen teraz ma to este pobolieva aa skusal som zahryznut tak to tam este citim jemnu bolest ale to snad prejde