Svrbenie pokožky po sprchovani

Lengy

Ja mam nieco podobne, niekedy
viac niekedy menej, niekedy vobec....Pripravkov som vyskusal neurekom, aj detskych .v lete je to v pohode , teraz akoby to znova prislo nazad. Nemoze to byt nahodou aj stravou, tekutinami pripadne ochladenim ?

Kovalickova

aj u mna :( koksooo uplne hrozne to je ked mate atopicku pokozku a vyleziete zo sprchy a vsetko vas svrbi :( ja mam teraz ale baby tip na sikovne miecko pre atopikov - protopan - a po nom pokozka nesvrbi ;) je vyzivena a ekzem sa nesiri ba pomaly sa straca

Miskiewska

rovnako som mala hrozne svrbenie tela po sprche. zacala som skusat rozne sprchače a nakoniec som zistila, ze moje telo neznesie parabeny. takze sprchace a telove mlieka iba bez parabenov....

YaYu

Ahojte.. Ja mam podobny problem.. Mam suchu citlivu pokozku a vzdy po sprche sa mi vyhadzu cervene flaky v oblasti hrudnika a este to aj svrbi.. Vacsinou tu pisete ze je tvrdou vodou.. Sprchace som vyskusala rozne cize tym to nebude asi ozaj len tou vodou.. Prosim poradte mo nieco co zaberie nejaky ucinny krem hocico. Dakujem

tabina

Milí priatelia,
poradím Vám z vlastnej skúsenosti. Ak Vás pichajú ihličky na koži po sprchovaní, v klimatizovaných priestoroch, resp.pri vetre, či ventilátore - žiadajte u svojho lekára, aby Vám odobral krv a spravil výtery z hrdla a nosa na baktérie a vírusy. Prvýkrát sa mi to stalo pred 12 rokmi - začal ma bolieť ľavý lakeť. A tento rok to bol palec na ľavej ruke. Bez príčiny, pretože som praváčka. Postupne začali bolieť všetky kĺby a celá chrbtica. Behala som od lekára k lekárovi a nikto nevedel prísť na to, kde je príčina. 4 mesiace mi ortopéd pichal striedavo obstreky - lakeť, kolená, chrbtica. Ukrutné bolesti. Cez víkendy pohotovosť a Tramal. Povymieňala som všetkých lekárov. Krv som mala však čistú. Potom ma začali pichať ihličky po sprche. Až reumatologička MUDr. Baňášová zareagovala na "pichanie ihličiek po sprche" a hneď mi nasadila antibiotiká a spravila výtery z hrdla a krku. A bolo to tam - zlatý stafylokok. Tento zloduch spravil svoju robotu a zapálili sa mi všetky kĺby, ktoré som si dávala potom dokopy viac ako polroka - bola som na liečení a dokonca vo VÚCH Piešťany. Tento rok sa to zopakovalo zas. Keď som si u obvodnej pýtala výtery na baktérie a vírusy - pozerala na mňa, ako na hypochondra, alebo či som spadla z višne. Ale spravila a znovu sa potvrdilo, že mám zlatého stafylokoka. Takže ešte raz - žiadajte u svojich lekárov výtery a krv na baktérie a vírusy.
Treba v prvom rade hľadať príčinu, že prečo a nie najprv liečiť následky.

verodoll

Kami9 skus si potierat telo tymto garnierom notino.sk pomaha aj s atopicky vysusenou pokozkou...dobre sa rozotiera, nezanechava skvrny a rychlo sa vstrebava

Kami9

Ahojte, mavam rovnaky problem, zacne to s rbiet v septembri, ked sa vonku ochladi a takto to potom svrbi celu zimu az kym sa zase neotepli, v lete nemavam ziadne pronlemy, akonahle vyjdem na slnko a trochu sa poopslujem nic nesvrbi, u mna to nie je vodou, zvyknem sa sprchovat na troch roxnych miestach a vzdy je to rovnake, dokonca niekedy len pri umyvani riadu ma zacnu svrbiet nohy alebo ramena, kremy velmi nepomahsju a to uz som vyskusala toho viac nez dost, aj od koznej, najhorsie ked po sprche ptechadzam z miestnosti do miestnosti aleno sa vratim do este vyhriatej kupelne a nebodaj si chcem umyt ruky, tak je to hroza, niekefy to svrbi 10 minut, niekedy aj tristvrte hodinu, a yiez je to horsie ak sa osprchujem rano, podla mna preto, lebo pokozka je spod periny vyhriata a dostane taky sok potom, je to lepsie ak pridem zvonku a tak sa osprchujem. Pripadne sa to niekedy zosilni, ked mam cerstbo oholene nohy. A este jedna vec - tiez ako tu ktosi pisal, kratka sprcha vlaznou vodou je katastrofa. Musim este vyskusat to s tym fenom. Drzte sa :)

ives28

Mal som to do minuleho roka tiez..
na 99% je Váš problém velmi tvrdá voda
proti ktorej kozna bariera je menje imunnna ako u ludi s bezchybnou koznou imunitou
ide totiz o to .. ze tvrda voda obsahuje velke mnozstvo vápnika
a ten vnika hlboko az ku koznym lipidom a to vyvolava neznesitelne bodave svrbenie

ked je moznost dajte si nainstalovat centralny zmäkcovac vody
drahý je cca 1.000 € ale vysledok je na 100% zaruceny

ives28@post.sk