Velky problem! Roztrhnuty kondom!

jatyon

mila freya ... :-) nie som jasnovidec :-))))
.
postinor Ti "rozhadze" cyklus, tak asi preto ....
ale ..... ale pre istotu si kup tehotensky test...

freya

jatyon,vedel by si mi povedat,aka je sanca,ze nie som v tom,ked som "po" uzila postinor,ale meska mi to vyse tyzdna.

jatyon

DNES by to nešlo ????
+
+++++++++ ++++++++++++ ++++++++++
+
Núdzová antikoncepcia – Postinor 2

Napriek tomu že ako núdzovú antikoncepciu je možné použiť špeciálne dávkovanie kombinovaných hormonálnych kontraceptív alebo zavedenie vnútromaternicového telieska, dnes sa dáva prednosť podaniu čistého gestagénu – levonorgestrelu – Postinor-u v dvoch tabletách s 12 hodinovým odstupom, podaných čím skôr (prvá tableta maximálne do 72 hodín) po nechránenom pohlavnom styku. Od mája 2005 je Postinor voľne predajný v lekárňach bez receptu.

Mechanizmus účinku levonorgestrelu (Postinor-u) nie je celkom jasný.

- môže a nemusí blokovať ovuláciu,

- môže znižovať funkciu žltého telieska

- blokuje dozrievanie spermií

- postinor nie je abortívum.

Výhody
- vysoká antikoncepčná spoľahlivosť (61-99% v závislosti od doby podania po nechránenom pohlavnom styku, čím skôr, tým lepšie)

- podanie Postinor-u nemá absolútne zdravotné obmedzenia

Nevýhody

- Postinor je núdzová antikoncepcia a nie je určený na denné užívanie

Poznámky
Postinor nie je účinný, pokiaľ dôjde k uhniezdeniu oplodneného vajíčka.

Postinor nie je abortívum. Podanie Postinor-u v prípade otehotnenia nemá negatívny vplyv na vývoj tehotnosti

jatyon

ak sa pytas, aka je sanca na moznost otehotnenia 5 dni pred menstruaciou, tak ja Ti odpovedam, ze nie je najhorsia.
.
Inymi slovami, moze uz byt tehotna. Vylucit sa to neda. Ale to nikto PRESNE nevie, ci je uz tehotna, alebo nie.
.

Postinor dostat v lekarni ... v niektorych aj bez receptu (vraj).