Velky problem! Roztrhnuty kondom!

jatyon

P.K. ----
v ziline je centrum
(ale aj inde po slovensku):

V Žiline otvorili Centrum pre liečbu drogových závislostí
Dátum vydania: 21.06.2004, Vydal:TASR

Žilina 18. júna (TASR) - Centrum pre liečbu drogových závislostí s kapacitou 32 lôžok, 15-lôžkovým denným stacionárom a ambulanciou dnes otvorili v Žiline-Považskom Chlmci. V centre sú podľa jeho riaditeľa Ivana Chabana pripravení liečiť celé spektrum závislostí od tvrdých drog a alkoholu až po gamblerstvo. Zdôraznil, že pokiaľ ide o tvrdé drogy, žiada na Slovensku liečbu ročne zhruba 2000 ľudí, v Žiline čaká na prijatie do centra 30 pacientov. Vybudovanie centra stálo počas desiatich rokov vyše 20 miliónov korún z mimozdravotníckych zdrojov. "Primát môže mať v tom, že sú tam v jednej budove všetky zložky potrebné na liečbu a doliečovanie. Od ambulancie až po kluby, po stretnutia anonymných alkoholikov, narkotikov anonymných. Čiže celé to spektrum od záchytu pacienta až po dvoch rokoch, kedy sa dá povedať, že je ten stav stabilizovaný," skonštatoval Chaban. V žilinskom centre pre liečbu drogových závislostí pôsobí celkovo 17 odborných pracovníkov. "Tu máme v rámci Slovenska tiež určitý primát, pretože v rámci Slovenska neexistuje takto doškolený lekársky personál. Tím bol pripravovaný dlhé roky a zdá sa, že by na trhu ponuky takejto liečby mal byť úspešný," povedal riaditeľ žilinského Centra pre liečbu drogových závislostí. Liečba v centre je podľa Chabana definovaná na desať týždňov, ale budú ju musieť pravdepodobne skracovať, pretože poisťovňa jej dĺžku neakceptuje. "Vznikáme ako odštátnené zariadenie, preto okrem samoplatcov vidím možnosť v získavaní grantov, aby sme dĺžku liečby dodržali. Pretože všade vo svete priemer u tvrdých drog hovorí, že základná liečba je okolo troch mesiacov," dodal Chaban.

Katka21

Mam problem...pri pohlavnom styku zacnem krvacat..niekedy menej inokedy viac.Predtym sa mi to nikdy nestavalo a teraz to trva skoro rok.Bola som u doktora,povedal,ze je to sposobene mechanickym poskodenim.Lenze ked ma prezrel,nic nenasiel,ziadnu ranku.Neposlal ma na ziadne vysetrenie. Vraj mi asi praskla cievka.Bojim sa,ze je to nieco vazne.Co mam robit??Prosim poradte mi.Dakujem.

Hamo

nech ide gynekologicke, ta jej predpise tabletky "po", do 72 hodin je nutne ich zobrat.myslim ze sa saju kupit aj bez receptu, tak sa chod spytat najprv do lekarne. a hlavne nepanikarte!!! vela stastia::D

babenka

Caute.Ja mam takyto problem.Mala som trombozu na mozgu,cize upchatu cievu.Ake su moznosti ochrany?Je niaka antikoncepcia,ktoru mozem pouzivat?

jatyon

mozu byt .. pocity ako pred menzesom.
Ak si chces byt ista, chod k lekarovi. Baby test Ti nemusi ukazat, ze si tehoska, ale krvne testy su 100%-ne.