Šumenie v uchu, závrate, vracanie

Príspevok v téme: Šumenie v uchu, závrate, vracanie
kika155

zdravím vás. Píšem ohľadne môjho otca. Dlhé roky mával šušťanie v ušiach, nie však vkuse ale na nejaký úrčitý čas a potom to odznelo-mal pokoj aj 2 roky. Posledné cca 3 týždne sa toho už nevie zbaviť. Pridali sa závrate-tu mu však už nepomohlo ani osvedčené naprávanie (od veľmi skúseneho a šikovného doktora) a minulý pondelok ho záchranka musela vziať do Trnavskej nemocnice. Ráno ho chytili také závrate, že nemohol ani sedieť, nakoniec ho rozbolel aj žalúdok a začal vracať. V ten istý deň ho však poslali domov, pretože vraj to má len vnútorné ucho (podľa toho čo som čítala Meniérov syndróm)a dali mu tabletky. Takéto záchvaty by však podľa toho čo som prečítala nemali trvať niekoľko dní a mali by odznieť.

Jemu je však od toho pondelka asi tak každý 2.-3. deň zle, odvtedy síce nevracal no nemôže sám prejsť ani na záchod. Akonáhle sa postaví, akoby ho niečo ťahalo na pravú stranu a hýbe sa mu celý obraz. Sme z toho takpovediac na nervy už celá rodina, hlavne ja pretože takéto veci prežívam. Ja som väčšinou tá, ktorá pri ňom celý deň presedí kým mu tieto stavy prejdú. Fakt sa už bojím niekam aj na chvíľu odísť, pretože sa obávam, aby niekde nespadol, zatiaľ čo nikto nie je doma.

Zajtra ideme na CTčko, rentgen mal dobrý aj rôzne vyšetrenia u neurologičky. Veľmi nemilo ma prekvapil prístup doktorov. Ked ho už previezli s takýmito problémami do Trnavy, prečo mu tam nespravili vyšetrenia? Obvodný doktor ho úplne odbil, na prvýkrát ho ani neposielal na nejaké vyšetrenia, CTčko si doslova musel potom vypýtať. Preto sa pýtam vás, pretože mnohokrát sa ľudia dozvedia viac od známych ako od doktorov. Máte s tým nejaké skúsenosti? Začínam myslieť na to najhoršie, aby nemal nejaký nádor alebo podobne. Viem že musí človek myslieť pozitívne, ale keď má zatiaľ všetko podľa doktorov v poriadku.. Prosím ak máte nejaké skúsenosti, sem s nimi. Práve teraz oco tiež leží a je mu na zvracanie, točí sa mu hlava. Ďakujem

Paca

Ahoj mam taki pocit ze mi zacalo v Ušiach Sumiet
us to tvra asi mesiac mam zavrati
bolesti hlavi tocenie hlavi
pocit na zvrácane asi pred 2 pol tizdnamk vecer mi bolo zle vsetko sa mi tocilo mama zavolala zachranku bol som na vistreni odber krve vsetko bolo dobre aj srdce este tasko sa mi dicha sem tam ma boli cherbat vedel bi mi niekto povedat co to moze nid sceho dakujem pekne

Paca

Ahoj mam taki pocit ze mi zacalo v Ušiach Sumiet
us to tvra asi mesiac mam zavrati
bolesti hlavi tocenie hlavi
pocit na zvrácane asi pred 2 pol tizdnamk vecer mi bolo zle vsetko sa mi tocilo mama zavolala zachranku bol som na vistreni odber krve vsetko bolo dobre aj srdce este tasko sa mi dicha sem tam ma boli cherbat

Paca

Ahoj mam taki pocit ze mi zacalo v Ušiach Sumiet
us to tvra asi mesiac mam zavrati
bolesti hlavi tocenie hlavi
pocit na zvrácane asi pred 2 pol tizdnamk vecer mi bolo zle vsetko sa mi tocilo mama zavolala zachranku bol som na vistreni odber krve vsetko bolo dobre aj srdce este tasko sa mi dicha sem tam ma boli cherbat

Paca

Ahoj mam taki pocit ze mi zacalo v Ušiach Sumiet
us to tvra asi mesiac mam zavrati
bolesti hlavi tocenie hlavi
pocit na zvrácane asi pred 2 pol tizdnamk vecer mi bolo zle vsetko sa mi tocilo mama zavolala zachranku bol som na vistreni odber krve vsetko bolo dobre aj srdce este tasko sa mi dicha sem tam ma boli cherbat

Hela74

Ahojte mam take iste stavy ako vas otec no na rozdiel od neho som o dost mladšia uz mi to lezie fakt na nervy,lebo stale sa bojim ako sa rano zobudim,ci sa so mnou zase nebude točit cely svet,tiez mam tlak v zahlavi ale skor mi to šumi len v pravom uchu,je to uz uz 8mesiacov s tym bojujem,niekedy sa to zlepši no po kratkom čase sa to vrati spet,lekar vravel ze to sposobuju blokady na krcnej chrbtici,brala som uz spustu liekov no je to len dočasne.Ja uz neviem ako dalej ,poradte mi prosim...

JAkub889

Zdravim mam 15 rokov a presne toto som zazil ked som mal asi 2-3 roky, je to vlastne to ze sa mu v uchu nahromadi vela usneho MAZU a vznikne takzvany korok v uchu ktory moze narusat rovnovahu v hlave a tym mu bude zle aj od zaludka... nepamatam si liecbu ale vraj som chodil casto k usnemu aj som zvracal nevedeli co mi je... dufam ze pomoze

robert81

Dobry den, Kika. Nasiel som na internete Vas prispevok o problemoch, vášho otca. Moja mama na presne rovnake problemy, aj postup doktorov je rovnaky - absolvuje presne rovnake vysetrenie nic jej nevedia zistit. Vsimol som si, ze je to az z roku 2010, tak Vas prosim, ci by ste mi mohli napisat, ako sa to dalej vyvijalo. Budem velmi vdacny za kazdu informaciu. Dakujem velmi pekne.

Robo

kika 155

zdravim, tak a je to tu zas. CT nic (ale poslali ho len na zadny mozog), stavce 5 a 6 ma nejake vydrate, takze neurologicka povedala, ze hlavne ked pozrie hore, tak sa mu zle do seba zasunu a z toho prichadza zavrat. lenze otec si na to dava pozor, a aj napriek tomu mu hockedy pride aj na 2-3 hodiny zle, ked si pospi prejde to. sumenie neprestava, bral uz rozne lieky, vcera bol u usneho a ti ho odbili ze to ma z krcnej chrbtice, kdezto ho len zavreli do komory a pustali mu zvuky...uz po x-ty krat a nic. nediagnostikovali mu ani tinitus, ani o vnutornom uchu nic nevraveli. ide sa z toho zblaznit, povedal ze sa obcas na to sumenie a obcas piskanie aj skoro rano zobudi. poslednu dobu mava aj bolesti ucha a jeho okolia, ktore siahaju az na krk, dokonca hovori ze mava neznesitelny tlak v hlave, akoby mu ju niekto na usiach stlacal.

pred cca pol hodinou mu bolo opat zle, vsetko vyvracal a siel si lahnut. vsetci su z toho na nervy, maroduje uz vyse mesiaca a mam taky pocit ze ked to takto pojde dalej, do roboty sa ani nedostane.

sem tam mava bolesti zlcnika a tiez sa mi nezda ze mu byva casto na zvracanie. stazuje sa aj na bolesti brucha niekde v oblasti tesne nad pupkom, ked si miesto len trochu stlaci. je mozne ze to sumenie moze mat aj zo zlcnika? znamej mama mala tiez sumenie a ked jej zlcnik vyoperovali, prestalo jej to. co ale potom tie bolesti ucha a tlaky v hlave?

prosim pomozte, za akukolvek radu budem vdacna!