rodičia nesuhlasia s parnterom

Príspevok v téme: rodičia nesuhlasia s parnterom
Arweena

Prosim Vas napiste mi svoj nazor.
som s mojim priateľom uz 5 rokov.počas študia v BA ho moja matka velmi neriešila, lebo nebol v dosahu:)pred pol rokom sme sa prestahovali do mojho rodneho mesta ale nebyvame s nou. Zrazu je vsetko zle. Nie je pre nu dost dobry čo sa tyka vzdelania /ja som VS a on nie/, jeho rodina zrazu nie je dosť dobra...jeho praca, proste vsetko.Ved to poznate, predstavovala si ku mne niekoho lepsieho, nejaku lepsiu partiu...neustale hadky v rodine narušili uz poriadne nas vztah, on sa o vsetkom dozvedel a hrozne mu to ublizilo..no neviem čo dalej..ma niekto podobnu skusenosť?

Arweena

Milos M
ja viem, ze s mojim sebavedomim je to uz horsie...aj ked sa to mozno druhym tak nejavi...ale teraz neriesim svoje sebavedomie...to bolo uz podkopane vseličim...vratane tohto

tinusska

och, to mam teda stastie.. nasi uplne suhlasia s mojim partnerom, a to nie je ani vs, a o jeho rodine ani nehovorim. rozvratena. nasi mu ponukli, ze ak chce, moze prist byvat k nam, aj ked ja pracujem 150km od rodiska. sme spolu 7 mesiacov. tento vidkend sme sa tak pochytili, ze to vyzeralo na rozchod a ked sa to dozvedela mama, tak povedala len, nech mu dam cas a bude vsetko ok, ze on taky nie je a len ma toho dost. a to ho moja mama za tych 7 mesiacov videla asi 10krat? bo mama pracuje v zahranici.. no a mala mama pravdu. vcera vecer uz bolo vse ok.. neviem si predstavit, ze by ho moja rodina neprijala...

Arweena

damaxy
ved ja viem, ale tie neustale vyčitky uz akosi nezvladam. Argumentovalo sa uz dost. Ja ju poznam a viem, ze sa nič nezmeni..mozem si teda vybrat:1. zit s partnerom v izolacii bez mojej rodiny a vyčitiek 2.alebo koniec...kompromis tam asi nebude

:-))

hm a este - ci maminka nie je len svojim sposobom smutna a sklamana ze uz mas svoj vlastny zivot a ze nie ona je hlavnou postavou a nie vsetko sa toci okkolo nej...
mozno by nasla chybu aj na partnerovi, ktory by tu VS mal, mal by skvlelu pracu atd....

steffi

tak ja z vlastnej skusenosti napisem len tolko boli sme v takej situacii ze roky ms ebyvali u svokrovcom v rodinnom dome stale nieco mali na mna ale ked im nieco trebalo tak som bola dobra ale inac v kuse hucali do mojho muza cize do svojho syna lebo ja som taka a onaka, vzdy mali nejaky problem az sa narodil nam syncek a ked mal maly 6 mesiacov sme sa odstahovali kupili sme si byt a odisli sme prec od nich oni neverili tomu au ked neprisiel den stahovania a teraz mame od nich svaty pokoj byvame sice len 8 km od seba ale oni k nam velmi nechodia skoro vobec za rok boli u nas 2 krat tak asi tak , stvalo to aj mna aj manzela ale nema to vyznam ked su raz taki tak my ich nezmenime my tam prideme raz za cas niekedy zajdem aj ja sama s malym ked zavolaju ci nepridem a pochopili ze dirigovat nemozu ani mna ani manzela ako svojho syna. A aj lutuju ze sme sa odstahovali chcu aby sme sa vratili ale to nehrozi takyto pokoj aky mame teraz nam nestoji za ziaden dom nakolko teraz byvame v bloku . Trapime sa sami aj s malym aj so vsetkym nakolko ja chodim do prace ale zvladame to spolocnymi silami.
tak podla mna len sa treba odhodlat na povedanie svojho nazoru nahlas a bude urcite dobre len tam musi byt zohratie dvoch ludi ktorych sa to tyka a pochopenie a podrzanie, keby moj manzel nestal pri mne tak asi a nie asi ale urcite by sme sa rozviedli a ked aj nie hned tak casom, lebo ja by som urcite odisla s malym k svojim rodicom

Arweena

trnka
mas recht, nakazila s tym uz asi kazdeho..minule sa do mna pustila uz aj babka...
veru tak, aj ten moj tam radsej nechodi:)ale mna to boli, ja by som to chcela trocha inak
my sme si na rovinu povedali uplne vsetko...mam si vybrat..ale ja som asi zbabela.Matku napriek jej chybam zavrhnut nechcem..mam prakticky len ju z rodiny...ale ani priatela nechcem stratit a mas pravdu, ten napor je hrozny.uz nevladzem

damaxy

arweena,musis sa oslobodit,totiz stale si v ulohe som dcera a co povedia nasi.Ale ved ty si dospela a chces si vytvorit svoju rodinu.Presviedcas sa ze chces partnera ale nech aj maminka schvali.Nic ti nemusi nikto schvalovat odobrovat.Rodicia nas vychovali,lebo sme sa im narodili,ale sucasne dobre vedeli ze raaz vyletime a budeme chciet zit po svojom.Tak argumentuj slusne a dospelo.Kazdemu ukaz jeho miesto a jeho prava a do tvojho hrnca pozeraj len sama.

trnka

Moja kamaratka zazila to iste, jej matka nezostala len pri tom, ze to hovorila jej, ale hovorila to asi kazdemu. Aj mne hovorila, ako si Simona zle vybrala a ze ja nemam dopadnut takto. Simona to nevydrzala a jednoducho matke oznamila, ze hoci nerada, ale uz sa doma neobjavi,kym nebude jej priatela akceptovat. A povedala jej aj to, ako velmi jej ublizuje a ze koli nej nemoze byt stastna a pod. Ale jej matka bola dost tvrdohlava a neustupila. A trvalo to 3 roky. Potom sa Simone narodil syn. Zmierili sa, ale Simonin teraz uz manzel k svokrovcom chodi na navstevu len v nevyhnutnych pripadoch.
Myslim, ze to zavisi od ludi. ja by som matke na rovinu povedala, co jej postoj a spravanie sposobuje. Ale ked neustupi, treba si vybrat, lebo ten napor je dlhodobo neunosny.