Co si myslite o takom surodencovi?

Príspevok v téme: Co si myslite o takom surodencovi?
tralala-la

Ahojte, zaujimalo by ma, ci je "normalne" mat takeho surodenca, akeho ma moj priatel. Aj ked je to jeho starsia sestra, nepacia sa mi niektore veci, ktore urobila alebo ako sa sprava. Ked si priatel otvoril obchodik, velmi mu to financne nevychadzalo. Ja ako jeho priatelka som tam robila zadarmo (co jeho mama chapala, ze to je "normalne"), ale ked tam zacala vypomahat jeho sestra (sama sa ponukla, lebo si v tom case nemohla najst nikde pracu), tak ona od svojho brata peniaze pytala !! Aj ked videla, ze mu to financne nevychadza. Smiesne je na tom to, ze cez zimu, ked moj priatel obchod zatvoril a mal zasoby (potraviny) ulozene v dome, tak mu ich chodila vyjedat (neviem o tom, zeby on o tom vedel) a nedala mu za to ani korunu !!! A teraz, ked moj priatel nebol doma a prisiel mu tovar, tak mu pozicala peniaze. Ale nezabudla pocas tych cca 2 dni stale dookola hucat, ze kedy jej ich vrati. Myslite si, ze to je normalne ??? Ja mam tiez surodenca, ale keby som videla, ze mu to financne nejde, nechcela by som od neho peniaze ...

tralala-la

sway, to som sa uz naucila :) Aby sa priatel nemiesal do nasho problemu :))) lebo uz sa to snazil vyriesit, ale velmi to nepomohlo :)) Zavist sa len tazko "vyriesi"

sway.

Ja by som s nou udrzovala neutralny vztah;-)A to,co je medzi nou a tvojim priatelom by som prenechala k riesniu im.Ak by ste mali zase konflikt vy dve,mala by si to znovu riesit len s nou a nepokusat sa do toho zatahovat priatela.

tralala-la

ano, on je taky dobrak :) A ona tu jeho dobrotu zneuzila, lebo si nemohla nikde najst pracu - ved co, nasackujem sa k bratovi a on mi aj tak zaplati ... Najhorsie na tom je to, ze ja uz ani neviem, ci jej verit alebo nie, lebo sme mali mensi konflikt, ktory viac menej spustila ona a hoci sa snazime spolu "vychadzat", neviem, ci to mysli uprimne, alebo len kryje svoju falosnost. Neviem, co od nej cakat

sway.

tralala-la jedine o co ide je,ze doplacas na "dobrotu" tvojho priatela..Ak chce mat obchod a samemu mu to nevychadza,nemal by si od sestry nechat srat na hlavu a zariadit si to bez nej (ak nechcela pomahat dobrovolne,pripadne za mensiu odmenu).Ale to je povaha tvojho priatela,ze si toto necha.Bud ho milujes alebo nie:-).Podla mna to z tvojej pozicie "priatelky" nevyriesis.Len sa vsetci rozhadate..

tralala-la

sway, neviem, ci si citala aj ostatne moje prispevky, ale pisala som, ze moj priatel bol aj jej pomahat a nezobral od nej ani korunu - preto hovorim, ze to je vec charakteru - on ma taku povahu, ze sa prosit nebude a radsej zaplati, aby mal od nej svaty pokoj.
A tiez som pisala, ze ona nielen robila "problemy" bratovi, ale ani mna neobisla.. takze aj preto to riesim, lebo uz ani neviem, co od nej cakat.

sway.

A co je tvoj priatel nesvojpravny,ze si nevie vybavit so sestrou financie?
Ked ta to tak zralo,mohla si byt aj ty svina a povedat,ze tam zadarmo sediet nebudes...mozno by si to uvedomil a stanovil rovnake podmienky.
Tiez odporucam neriesit surodenecke vztahy,pokial nejde o tvojich surodencov...

tralala-la

ver mi, nemala som ju v plane nikdy riesit, ale niekedy, ked prekrocis iste hranice a musis to jej "spravanie" (hlavne voci mne) znasat cca 1 rok a viac, aj tebe by praskli nervy a uz by ta ona srala. Je to proste na dlhsie ...

isabella

tak to potom zbytocne neries, ako vravim, nie vzdy su surodenecke vztahy dokonale a neocakavaj ani, ze tvoje vlastne deti k sebe raz budu take ako by si sa zachovala voci vlastnej sestre... nech je aka je, jej zivot nezijete a budte spokojni...

tralala-la

S priatelom sme sa o nej bavili a sam sa priznal, ze je sprosta :)) Inak priatel uz ten obchodik nema, prevadzkoval ho len jeden rok. A on jej neraz bol aj pomoct, lebo sa zacali budovat .. bol tam mozno 4x a nikdy od nej nezobral ani korunu, preto si myslim, ze takato vec je aj vec charakteru. A ona nemala preco vycitit moj postoj voci nej. Ja som proti nej nikdy nic nemala, ona sa nikdy so mnou nebavila, vzdy radsej chodila von po baroch alebo brigadovat akokeby mala doma nieco pomoct. Ani raz som jej nedala "priestor" na to, aby mala dovod neznasat ma. Za to ona na kazdom kroku .. co vyustilo do "mensieho" konfliktu, ale snad sa uz uvedomila

isabella

to co ti radim ti radim preto, ze raz som mala priatela, ktoreho sestra bola lemra lemrava, ako skoncila ucnovku tak sa vobec ani nesnazila zamestnat a RAZ som si dovolila tento svoj nazor vyjadrit pred nim (a to sme boli spolu uz roky) a tak ma zrusil, ze som nevedela kde je sever, proste rodinu si vela ludi chrani aj ked nie su dokonali, tak ti radim, kym nie si aspon jeho manzelka NERIES TO, len ty budes ta zla aj keby si mala aku pravdu! ak ta serie to, ze robis zadarmo, tak pre neho nerob, alebo si tiez pytaj plat, ale neries jeho sestru, dobre ti radim, lebo sama si narobis problemy, miesat sa do cudzich vztahov nikdy nic dobre neprinieslo