Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Otázka pre ženatých mužov

Príspevok v téme: Otázka pre ženatých mužov
NeviemNick

Keď ste sa ženili, boli ste o tom presvedčený, že sa ženiť chcete?
Čo vam v manželstve chýba, (napr. keď vyhľadávate nové známosti) a čo sa zmenilo vo vzťahu voči vašej manželke.
Myslíte si, že by bolo lepšie, keby ste sa neženili, ale ostali žiť len ako druh s družkou?

Odpovedzte prosim úprimne,je to len čiste moja zvedavosť a chcem to pre utvorenie si istého názoru. Ďakujem.

isabella

musim suhlasit s ????????????... som z rozvedenej rodiny a dokonca ani priezvisko nemam rozdielne od rodicov (resp. som nemala) a aj tak na mna vzdy krivo pozerali ako na pankharta a decka su strasne krute, ja by som tomu svoje dieta nevystavila, prave preto, ze viem sama ake to je, rodicia potom darmo budu nariekat, ze ich dieta je sikanovane... v mojom pripade, teda v pripade mojej mamy nebolo ine vychodisko, kedze otec bol nasilnik a alkoholik, ale dobrovolne bez nezhod medzi partnermi vystavit dieta niecomu takemu... nuz... to je na zvazeni rodicov, dieta si to odskace same... ale ja by som to svojmu nespravila lebo viem co to obnasa...
a k manzelstvu len tolko: nema to byt o tom kto co ma, ale o laske a hlavne je aby sa vo vztahu stretli ludia, ktory maju na to rovnaky nazor(ci uz za alebo proti), inak to bude vzdy skripat... manzelstvo ako institucia je zakonom do istej miery chranena (to nie je predsa vypocitavost, ale prirodzena vec) ved preco si myslite, ze homosexuali tolko busia do politikov aby mohli mat registrovane partnerstva? aby mohli mat tie iste vyhody co maju heterosexualne pary zijuce vo zvazku...
samozrejme do zvazku maju vstupovat dvaja zreli ludia a nie len kvoli dietatu, take vztahy sa velmi lahko rozpadaju alebo su prinajmensom nestastne... inak ohanat sa tu rozvodovymi statistikami je scestne, pretoze keby sa viedli statistiky ohladom partnerstiev bez papiera tak je tam mozno len 20% sanca na to, ze to vydrzi, ale logicky sa o tom nedaju statistiky viest, lebo to nie je nikde oficialne zaznamenavane, preto sa to ani porovnavat neda... ak ma nieco vydrzat, vydrzi to aj s papierom aj bez papiera a je to len o tych dvoch aby mali na to rovnaky nazor, ak to tak je a chcu sa zobrat vydrzi im to tak isto, ako keby mali na to obaja nazor, ze sa nechcu brat (ale upozornujem, ze obaja, inak to vacsinou na tom stroskotava) a zostanu len partnermi tak isto im to vydrzi... len uz v tom pripade v akychkolvek situaciach nemozu ratat s akoukolvek podporou zo strany statu aku by v ich situacii dostali manzelia...
a o tom to cele je, vzdy je to len o dvoch ludoch a nie o verejnej mienke a roznych statistikach...

????????????

musim suhlasit s ele- ti ludia, ktori tu maju problem s manzelstvom asi ziju len vo vztahu zo zvyku... ak by partnera milovali, tak chcu preukazat svoju lasku pred vsetkymi a nebudu sa zamyslat nad tym, kolko zaraba partner, ci v pripade rozvodu clovek nebude stratovy...
Usiko-trosku si kakas do pusy-ked clovek o sebe napise, ze velmi dobre zaraba a ma 32 rokov, to znamena, ze mas apon 7 rokov odpracovanych/ak si bola na VS/ a dieta bolo planovane, to nemas zopar desiatok tisic eur v banke nasporenych???? Co ak by sa niekomu nieco stalo a musela by si platit nejaku operaciu alebo pohreb??? Kritizujes tu prizivnictvo a sama sa na neho spoliehas!!! Velmi by ma zaujimalo, ake priezvisko bude mat Tvoje dieta-nechcem byt zla, ale takemuto dietatu sa hovori pankhart-nemanzeske dieta-ak mu das svoje priezvisko-krivdis otcovi, ktory si ta chcel vziat, ak mu das jeho, mozete sa rozist a na rodicovskom, uradoch, colniciach,... potom vysvetluj, ze to je Tvoje dieta... a dat mu priezviska oboch rodicov??? To je najlepsi napad! Hned ma dieta peciatku, ze je z rozvratenej rodiny, puta pozornost a je predmetom vysmechu!!!
Ja som stastna, ze mam v rodnom liste uvedenych v oboch kolonkach rodicov s rovnakymi priezviskami, ked som nosila kopiu rodneho listu do skol/asi kvoli udajom na vysvedceni/ nikdy som neprezivala taku hanbu, ako spoluziaci, ktori tam mali rozdielne priezviska, alebo otec-"neznamy", deti su v skolskom veku velmi krute, takze tomuto by som svoje deti ja osobne nevystavila.
Co sa tyka manzelstva celkovo, napr. rodicia su spolu manzelia 30rokov, krstni rodicia 32rokov,...vsetci maju krasne, stastne manzelstva a ja im za to svoje stastne dectvo dakujem a som vdacna za taku usporiadanu rodinu.

Gabriel123

Zeny si beru muzov a myslia si ze sa zmenia, ale nezmenia sa. Muzi si beru zeny a myslia si ze sa nezmenia, ale ony sa zmenia...

claire1

Uhlie, píšeš: "Ved sa bud vie o ne postarat s tym, co ma a dokaze si zarobit, alebo nie."
Ak by muž ostal napríklad s dvoma malými deťmi, ktoré mu súd zveril do starostlivosti, sám a potom by 3 týždne v mesiaci trávil na OČR, tu s jedným alebo druhým, nebol by schopný alebo ochotný pracovať nadčasy, chodiť na služobné cesty, výkonnosť by klesala pre únavu a vyčerpanosť (ak by sám deťom pral, varil a žehlil, prípadne sa aj učil), úmerne tomu by zrejme klesali aj príjmy, prípadne možnosť zotrvať na danom pracovnom poste. Samozrejme, môže si zaplatiť opatrovateľku, ale to už nebude na starostlivosť o dieťa, prípadne deti sám.
už som písala, že nie som zástancom sobášov za každú cenu a neprekáža mi partnerský zväzok bez papierov, ale rovnako som písala, že na akýkoľvek zväzok je potrebné, aby ľudia boli zrelí, vyspelí. hovoriť o príživníctve v rodine je prisilné, ak sa partneri snažia plniť si svoje úlohy vzhľadom na možnosti a schopnosti. príživníkom je ten, kto žije z peňazí partnera a sám nechce zarábať, prípadne je alkoholikom, gamblerom a podobne. princíp solidarity je dnes už veľkou neznámou. a pritom v rodine by mal byť samozrejmosťou.
usiko, nedokážeš sa postarať o hendikepovanú osobu? to len čas ukáže, možno ťa život postaví do takej úlohy a ty to elegantne zvládneš. s láskou sa veľa úloh zvláda ľahšie.

lost

jajka001_
no to hej, vyzivne je vacsinou len vysmech.. skor som myslel pripad, ked je otec normalny a naozaj sa o neho chce starat :)
ale tych je asi malo potom, ktovie..

tak ale asi matka dokaze dat lepsiu starostlivost predsa len, ak tam nie su nejake ine problemy.. alebo je to negeneralizovatelne :)

ale pripada mi to nezodpovedne zo strany rodicov, priviest na svet dieta a potom mu urobit take detstvo.. co je celkom skoda pre to dieta.

jajka001_

o sposobilosti starat sa o deti rozhoduje sud. ak matka nie je schopna starat sa o dieta, o deti sa stara otec - ak ma zaujem, ak nie, skoncia v domove - a matka ma tiez potom povinnost platit vyzivne.
ak su obaja rodicia normalni, tak sa dohodnu na striedavej starostlivosti.

jajka001_

lost, o dieta sa zvykne starat od mala matka, muzi casto zaujem o podobne cinnosti nemaju a rozvody su casto prave z toho dôvodu. muzi sa malokedy dokazu postarat o deti, financie nie su vsetko. mimochodom to vyzivne co zena dostane, je uplne minimum (ak teda tatino nie je milionar, co uznas ze je jeden z miliona), smiesna ciastka co nestaci ani na zakladne potreby, ak vobec nieco dostane, lebo ak je muz nezamestnany, alkoholik, hazarder, nema nic z coho by mohol platit vyzivne. vyzivovaciu povinnost ma zo zakona. ak by sa staral o dieta, zaplati ovela ovela viac.

lost

Inac to co uhlie spomenul, ze zena dostane aj peniaze aj dieta je dost "nespravodlive", teda ak nie je muz totalny retard (ze by sa o dieta nevedel postarat atd atd)

Ale pripadov ze "muz je psychicky/fyzicky zdravy, ma dobru pracu a vela casu a chce dieta, ale nedostane ho plus musi platit", je az tak vela ?

vevericka

uhlie na vychove sa ako chlap nepodiela ci ako??..
majetok sa deli na polovicu lebo sa to bere ako jeden celok, ktoreho sucastou su dvaja..ak to niekto nechce delit na polovicu existuje predmalnzelska zmulava ktora tusim konecnce mieri aj na SVK:)
teraz tusim u nas funguje nieco podobne, kde sa riesi podielove a bezboddielove vlastnicvto..len si presne nespominam ako sa to vola