Otázka pre ženatých mužov

Príspevok v téme: Otázka pre ženatých mužov
NeviemNick

Keď ste sa ženili, boli ste o tom presvedčený, že sa ženiť chcete?
Čo vam v manželstve chýba, (napr. keď vyhľadávate nové známosti) a čo sa zmenilo vo vzťahu voči vašej manželke.
Myslíte si, že by bolo lepšie, keby ste sa neženili, ale ostali žiť len ako druh s družkou?

Odpovedzte prosim úprimne,je to len čiste moja zvedavosť a chcem to pre utvorenie si istého názoru. Ďakujem.

isabella

???????????, ja som to detstvo nakoniec dajako zvladla, ved aj moja mama bola ta, co vzdy tvrdila, ze nazory druhych ju nezaujimaju a ju nemozu urazit.. a ako hrdo to hovorila... nuz, ale mna sa nikto nepytal ci chcem znasat odstrkovanie z kolektivu, zazeranie, alebo ine veci... ale to je ako hovorim udel deti, rodicia si to mnohokrat ani nevsimnu, lebo to decko si to necha pre seba, prave preto som vdacna za muza po mojom boku a dat dietatu uplnu rodinu so vsetkym ako ma byt a aby nebolo v nicom "ine" je pre mna ako pre matku prioritou, kazdy rodic je iny, ja som chcela svadbu, kvoli sebe, kvoli muzovi a nasej spolocnej laske, mozno je pravda, ze v dnesnej dobe je vela zien vypocitavych a za sobasom vidia zisk, ale to uz si musi vediet ten chlap vybrat spravnu zenu a tak isto zeny si musia vybrat spravneho chlapa...
a prave tak ako to beru tvoji rodicia to beriem aj ja, vazim si to, ze mam sancu dat svojim detom to co som ja sama nemala :-)))
btw, myslim, ze vela zenatych chlapov co su v 20 a viac-rocnych stastnych manzelstvach nechodi na internet a ak aj ano, tak isto nie na fora tohoto typu... priznajme si, ono je to skor domenou zien, chodit sem a nie muzov po 40 ;-)

sway.

???????? Otvaras oci tym,ze buducim mamickam s poblaznenymi hormonmi pises,ze vychovaju pankhartov, kriminalnikov a deti,ktore sa budu musiet hanbit za svojich rodicov?
Zivot predsa pise rozne osudy a je trufale sudit nieco,ked nepoznas cely vyvoj tychto udalosti a postojov...Kazdy clovek by mal byt vychovavany k individualite a k tomu praveze moze pomoct rozdielnost temperamentov,skusenosti a zvyklosti partnerov.Myslim,ze kazda jedna buduca mamina chce odovzdat svojmu dietatu zo seba to najlepsie a to je v uplne kazdej rodine nieco ine.Je nizke to co robis a napriklad ja osobne si myslim,ze takato jednostrannost a zdanliva dokonalost,ktoru presadzujes nie je prospesna..Tiez celkom nesuhlasim s postojom usiko,ale je to jej cesta.
Hlavne by sa mal k teme konecne vyjadrit zenaty muz,zacina to byt dost OT:-)

????????

sway.-ak niekomu hormony z tehotenstva udru na mozog, tak je to jeho problem. Len by si mali uvedomit, ze za svoje rozhodnutia budu "zat ovocie" ich deti a netaktne bolo, co napisala tehulka leninka-ze ona zije pre dnesok, nie buducnost, pritom dieta je buducnost aspon na dalsich 18rokov...
sway.-toto je diskusia, ja do nikoho nerypem, len sa im snazim otvorit oci a vyvratit nazory ich kamaratok-ktore nestoja ziadnemu chlapovi za to, aby si ich vzal... nechcem zovseobecnovat, ale taketo nazory maju len stare dievky, ktore nikto nechce...

sway.

???????????
Bavi ta rypat do tehotnych zien?To,ze sa ti nazory usiko nepacia,je tvoj rozmar a mala by si sa z neho tesit v sukromi (pripadne poohovarat s kamoskami)..Ako moze byt clovek z dokonale fungujucej rodiny taky netaktny,drzy a vysoko netolerantny?

???????????

Usiko-rob si co chces, je to Tvoje dieta, Ty mu budes raz (10000000raz) vysvetlovat, preco sa mu deti smeju, preco ho sikanuju, preco mu babka posiela gratulacnu pohladnicu s jeho menom a Tvojim priezviskom a nie priezviskom jeho otca, lebo sa zase raz pozabudne, preco bude mat psychicke problemy,... co sa tyka priezviska, kamaratka rodila nemanzelske dieta v USA/neviem v ktorom state/ a dieta ma obe priezviska, tak zalezi, kde budes rodit...
Pracujes s detmi a velmi dobre zarabas??? Taketo povolania su o poslani a nie o dobrom zarobku-mozno Ty povazujes 700eur za velmi dobry zarobok... dnes su uz sice ludia liberalni, ale deti urcite nie, pamatam si, ako som sa - bohuzial aj ja- za kazdu odchylku vysmievala detom, ak by si naozaj pracovala s detmi, tak vies, ze ina farba vlasov, nosenie okuliarov moze vyrazne poznacit psychiku dietata...
Priezvisko po svadbe? Pre mna bude ctou nosit manzelovo priezvisko a budem na to patricne pysna-su moznosti aj mat obe priezviska... Logicky, ked niekoho milujem, tak chcem mat najviac z neho, co by nas este vacsmi spajalo... Sorry, ale cim dalej, tym viac lutujem Tvojho partnera...
To je uz Tvoja nezodpovednost, ze si ho dotovala-aspon je nam teraz jasne, preco je s tebou a trpi Tvoje nazory:O)))) Presne, ako napisala Jajka, neexistuje spravne fungovanie rodiny bez spolocnej kasy-je to majoritny naznak toho, ze si partneri veria a veria v spolocnu buducnost-tiez by ma zaujimalo, ked pojdes kupit cumlik za euro, ci si budes pytat 50centov za "polovicu"... On si od Teba pozica a kupi si auto, tak je skor Tvoje, ako jeho, nie? Nebudem sa starat do Vasich financii, to je uz Tvoja vec, snad nezostanes s malym deckom na krku a bez penazi... Ked nejes maso, nemas vieru, nechces sa vydavat-to su Tvoje nazory-len ich nevnucuj potom svojmu dietatu, nech si same vyberie, ci chce jest maso, alebo verit v Budhu:O))) A nakoniec malinka rada-nemala by si sa obklopovat tolkymi pokrytcami, mozno, ked Ti pochlebuju a "akoze" sa stotoznuju s Tvojimi, pre mna bohuzial, chorymi nazormi, neznamena to, ze s nimi naozaj suhlasia...
Leninka-zijes pre dnesok a nie buducnost, pritom si tehotna??? Krasne, dobre vediet, ze je dalsi zlodej alebo seriovy vrah na ceste;O))) a ked Ta zajtra omrzi, alebo sa rozhodnes, ze pojdes robit misionarku do Afriky(ked nemas naplanovanu buducnost), tak ho das do domova??? Dieta je zodpovednost a zitie pre dnesok je pre mlady, bezdetny par a nie cakajucu mamicku....
Likvi-dakujem za normalny prispevok, som rada, ze este existuje spravne zmyslajuci muz s rodinne zalozenymi hodnotami so zmyslom pre zodpovednost:O)))
isabella-mrzi ma, ze si mala take dectvo, ale vsetko zle je na nieco dobre, moja mamina pochadza z rozvedeneho manzelstva a ocinovi zomrel otec, ked mal 4 roky, takze obaja pochadzaju z neuplnych rodin a o to viac si vazia manzelstvo a uplnost rodiny a vedeli sa mi postarat o naozaj krasne dectvo

jajka001_

usiko, chcem sa ťa opýtať...keď si taká hrdá brať peniaze tvojho partera - ked budes na materskej, v podstate bez príjmu, ked budes doma často na očr, ked bude malé choré, ked kvôli tomu prídeš o prácu a nebudeš sa vedieť zamestnať, kým tvoj partner bude normálne chodiť do práce - budeš si od neho požičiavať peniaze? aby si mala na nájom, energie, oblečenie, stravu, plienky, hračky, lieky ? ako si to predstavuješ? ked budete nakupovat veci do domácnosti - vzdy napoli? kazdu drobnosť? ked sa budete stravovat tak kazdy sam, ci ako? odratate pomerny diel jedla na percenta? neviem si to predstaviť. my máme proste spolocnu kasu a z toho vychadzame, spolocne hospodarime. ked nebudes mat prijem, on bude chciet ist na dovolenku a ty nebudes mat na to, podpises mu pozicku? a naopak, ked on bude napriklad dlhodobo chory, a nebude mat na najom, tiez mu pozicias?

leninka

Usiko, to, čo si napísala sa mi veľmi páči... máš dobré názory. Nezaujíma Ťa, čo druhí hovoria... Ty svoje šťastie máš a ideš si za tým, čo chceš. Oblkopuješ sa ľuďmi, ktorí Ťa chápu a podržia Ťa v tom, čo chceš... Jednoducho negatívnych ľudí nechceš... :-)) Tiež som toho názoru, že brať sa kôli tomu, že je dieťa na ceste, alebo to chce rodina, alebo podobné dôvody sú hlúposť... Keď to už naozaj dvaja chcú a sú si istý, že budú šťastní... tak áno...
Na nete som čítala, že v tehotenstve by sa ani nejako mäso nemalo jesť... A treba jesť to, čo nám chutí... Tiež nie je dobré si niečo odopierať, lebo to je také a také...
Tiež som tehotná a s priateľom sme zatiaľ není zobratí... Ku šťastiu papier netreba... Dôležité je, že sa ľúbime, a že si jeden druhého vážime...A či sa vezmeme? To je budúcnosť, a žijem dneškom...

likvi

tiez suhlasim s ??????, ak clovek niekoho miluje, tak nevypocitava, ci svadbou ziska alebo strati. ja som svojej partnerke uz na druhom rande povedal, ze je zenou mojho zivota a ze si ju raz vezmem, ona sa tomu smiala a mozem stastne vyhlasit, ze je mojou zakonitou uz 6 rokov. nebral som si ju z financnych a ani inych dovodov, proste som ju miloval/milujem a pripadalo mi to ako preukazenie mojej lasky a ucty povysit ju zo stavu milenka-frajerka na stav manzelka. stale ju milujem a keby mala postoj ako usiko, tak by som s nou uz davno nebol, lebo by mi to pripadalo, ze si nechava zadne dvierka a ze je teda riadne vypocitava a takto hlupo zmyslajuca zena nemoze vychovat zo svojho dietata rozumnu bytost. nemusi byt to jej chyba, mozno pochadza z rozvratenej rodiny a preto tie nazory hodne srdca z ladu.

usiko

????????????

neseriem si do ust, ked sa dieta narodi, bude mat otcovo priezvisko, pretoze ja ked sa raz vydam /ak/ tak budem mat svoje vlastne priezvisko.

....ja som stastny clovek, ze nepodlieham tlaku spolocnosti, dokazem si so vztycenou hlavou hajit to, co povazujem za spravne. Proste to pre mna nema logicky dovod a ak nieco nema pre mna normalny padny dovod, tak to robit nebudem a mam cisty stit pred svojim svedomim.

...a to, ze nase dieta budu povazovat za pankharta? Ano, obmedzeni a hlupi ludia,ktori este stale ziju v hraniciach obmedzeneho myslenia..... a ti ma nezaujimaju, ale vobec. Mozu si vraviet co chcu...cely zivot konam podla toho, aby som mala ciste svedomie a budem to robit aj teraz.

Len pre zaujimavost, mohla by si vediet, ze oba priezviska dieta nemoze mat, takze v tomto si tiezz vedla....

...pracujem s detmi, od 15 rokov vyssie a mladsimi, a v skupinach mame vascinou bude nemanzelske alebo deti z rozvedenych rodin, a cuduj sa svete, povazuju to za normalne, nevysmievaju sa a ked som sa na to pytala, tak nemali s tym problem ani na ZS. Mozno by si sa cudovala, ale doba je dalej, omnoho dalej ako pred 25 rokmi, teraz je vacsina ludi uvedomelejsich a chapu, ze nema vyznam sa kvoli papieru hnat do manzelstva. A ked sa opytam zien, ci uz su to stastne vydate , nestastne vydate alebo rozvedene, tak mi odpovedia, ze manzelstvo ma len financne vyhody....a samozrejme vyhody v tom zmysle,ze spolocnost vas viac akceptuje. A na to ja kaslem, ja som si svoju autoritu vybudovala aj bez toho.....toto su prezitky a obmedzene zmyslanie.....

...dalsia vec...Nepovazujem za spravne, ze ked sa dvaja vezmu, tak zena s radostou prijme priezvisko manzela, len preto, ze je to tak tisicrocia, aj to je prezitok. ja fakt nechapem logicky dovod toto menit....je to chore...... Ked som zila 32 rokov s jednym priezviskom a v praci a u znamych som znama pod tymto priezviskom,tak to proste nebudem menit len preto ze spolocnost to tak chce....

..... mam 32 rokov, a ked si pozorne precitala to, co som napisala, tak vies, preco nemam nasetrene /samozrejme ze mam vlastny byt, ktory som si kupila ked som mala 26, ale je v mojom rodnom meste, a ja som prestahovana k priatelovi vo vacsom meste./ Nemam nasetrene preto, zlebo som podporovala priatela v podnikani, ked to potreboval a pozicala som mu vsetky nasetrene peniaze.....vsetky, pretoze ho lubim.....a pretoze by mi boli nanic, ked by on memohol rozbehnut svoju pracu a nebol by stastny....

...ja osobne si myslim, ze ak si dvaja rozumeju, tak manzelstvo nepotrebuju, je to iba zbytocnost, ktora v pripade potreby umoznuje tazit z toho druheho, a to mi je proti srsti. Keby si citala moj prispevok, tak by si pochopila co som pisala. Som prilis hrda na to, aby som si vzala nieco co je jeho a neprispela som tam.Napriklad nemam este vlastne auto, z horeuvedenych dovodov /ze nan este nemam/ aaj ked mame auto v spolocnej domacnosti, vzdy, ked ho potrebujem, si ho slusne vypytam....nepovazujem ho za nieco, coje spolocne, aj ked moj partner ano....Jasne, ze myslienky mi obcas zabehnu, ale hanbim sa za to a hned ma prejdu...proste nie som ten typ cloveka, ktory berie veci v partnerstve ako zakonite moje len preto, ze su v spolocnej domacnosti.....

Inak, sak ste mali napisat, ze nie ste zvedave na opacny nazor ako mate vy, a nebola by som tu zbytocne stracala cas....ci nie?

Ja som zvyknuta na to, ze ma obmedzeni ludia odsudzuju /ti normalni moj nazor beru a respektuju/ za nasledujuce veci:

- ze som vegetarianka a nejem maso ani teraz ked som tehotna /nevzdelanci zijuci este v minulom storoci samozrejme argumentuju tym, ze budem mat nejake nenormalne dieta/, a pritom mam lekara, ktory vravi ze je to ok.....
- som zasadne proti cirkvi ako institucii, pretoze iba vymyva mozgy ludom /moj nazor/
- nepovazujem manzelstvo za nic prospesne pre mna, moju rodinu a pre spolocnost...je to prezitok a mnoho ludi zije v manzelstve ako v pretvarke a nie je stastnych.....

...toto su veci, v ktorych som nepochopena urcitymi ludmi,ale mam nastastie okolo seba ludi, ktorych som si vybrala kvoli ich otvorenemu pohladu na svet, a ktori nas podporuju a neriesia ci mame alebo nemame sobasny list.....akurat niekedy treba vysvetlit, ze dietatko nebola "nahoda" ale planovane......a pochopia, a ok...pretoze nas poznaju avedia, ze sme zodpovedni...ziju skoror vsetci v manzelstve a vedia, ze to nie je cesta k stastiu.....

....kamos ma o tyzden svadbu, a mna sa priatel opytal,, ci mi nie je luto, ze sme sa nesvadbovali...a mne doslo,z e to ze cakame babatko je tisickrat dolezitejsie a naplna ma to tisickrat vacsim stastim, ako to,ze by som mala mat svadbu......proste ked bude, bude, ked nebude, budem spokojna.....neviem, moj nazor, ale ten tu asi nikoho nezaujima, lebo vacsinovy naor je samozrejme ten najspravnejsi, ze?