Moji rodičia ma ničia

Príspevok v téme: Moji rodičia ma ničia
crazy_babenQa

Mno takže moji rodičia pripadaju na prvý pohľad že su celkom normalný..ale tak to nieje!! Oni su na mna strašne tvrdý,stále na mna kričia,nepustia ma ani do obchodu samú a proste uplne že nič mi nedovolia,,a ked aj na Pokecy alebo na Skype si píšem s jedným chlapom hned tam pridu a kukaju mi na správy :-( a ked im to nechcem ukázať hned začnu že mám frajera (čo nie je prawda) a potom na mna len kvoli tomu celý den kričia...kvoli takým sprostostiam :-( áá ja viem že ma chcu chrániť pred zlom ale kks fakt je to už hrozné čo oni robia...a ked sa aj ich spýtam že prečo ma napr..nepustite vonku trošku a povedia mi len toľko že "lebo sme tvoji rodičia" ale ved to ani nie je riešenie čo oni robia...proste nechápem ich a už mám 14 rokov takže potrebujem mať aspon trošku sukromia ..a moja otázka znie:
-akým spôsobom by som mola predsvedčiť svojich rodičov že už niesom ako malé decko?
-ako to mám robiť aby mi aspoň trošku verily?

lioness_01

zuzic, ja sa neurážam, ty ma fakt nemôžeš uraziť :) nemaj strach :D

nie, nezdá sa mi to čo píšeš :) prečítaj si ešte raz čo mladá napísala a mooožno to pochopíš... mňa neiritujú mladí vo veku 13-18, je fakt že za posledný týždeň cca som sa realizovala predovšetkým v téme o tom chalanovi čo chcel ísť na ten festival a teraz som pár krát odpísala tu, tak sa ti možno zdá, že mám nejaký problém, ale ono to bude možno tým, že témy "mám 13 a asi som tehotná, čo mám robiť" ma fakt prestali baviť :D a momentálne sa tu začína sústreďovať asi mládež, ktorá má problémy s rodičmi, pričom všetci v ich veku majú/sme mali problémy s rodičmi, je to úplne normálny vývinový jav, no niektorí mládežníci sa tvária ako keby ich nezhody a večierka o 22:00 bol celosvetový problém, preto si myslím, že to treba občas usmerniť...

ak by dievča napísalo slušný príspevok, nie chaotický a nie s údajmi každú chvíľu inými, tak by som jej možno aj poradila ale po prečítaní jej problému som nemala pocit, že ona nejaký problém vlastne má...

ale prepáč, ak ťa to tak ranilo, že som na ňu bola hnusná...

Delissa

Tiež nemám rada pubertiacke výlevy, ale zas prečo nadávate na nich, keď ani vy sami sa neviete slušne správať? Možno je v puberte, áno má depresie ako každý mladý človek v jej veku, ale takéto veci sa dajú napísať aj krajšie...Každý si tým prešiel, tiež nato úprimne už nemám nervy, ale každý má svoje problémy a nikdy sa podceňovať nemajú. Aj malé dieťa má svoje problémy a pre neho sú najhoršie čiže asi tak.....!!

isabella

alice566, lenze doteraz to z nej nevypadlo, doteraz sa stazovala len na domace prace a nedostatok sukromia a penazi... preto je to cele pochybne, ak ma taky problem, prosim, su linky detskej istoty, ale ak by to tak naozaj bolo tak by to predpokladam bolo uz v uvode prispevku, cele je to pochybne...
a zuzic, lioness uz evidentne ide dobre hore krkom ake temy sa tu v poslednej dobe objavuju, zacali sa prazdniny a tu sa roztrhlo vrece s nepochopenymi nastrocnymi, ja sa jej nedivim, ze jej to lezie na nervy, lebo len maloco z toho je tu opodstatnene...

zuzic

liones nechcela som ta urazit ani nic len saa mi zda zvlastne ze sa hadas iba s mladezou co ma problem s rodicmi...akoby bola v tebe nejaka nenavist voci nim...lebo u inych "hotentotov" napriklad co sem chodia sa tiez vyrozpravat to nerobis...nebudem sa vyjadrovat k babe lebo tiez s tym nesuhlasim ale tak nebudem sa jej stale smiat a zhadzovat...chcela sa len vyrozpravat...zdalo sa mi len zvlastne ze akoby ta iritovalo len to ze je v rozmedzi 13-18 a preto si na nu tak vyskocila...nezda sa ti? mylsim to v dobrom...

alice566

no toto . pre TAK ved LIONESS jej poradila .-- Ja vas nechapem ... Toto dievca doma tyraju a vy sa tu idete hadat o tom kto jej radi a kto nie .

isabella

tak a zrazu ju biju, no ja tuto temu uz radsej ani necitam, lebo ani ta mlada nema evidentne jasno v tom co pise...

lioness_01

zuzic, vyjadrila som sa ku gramatike, to by som napísala aj tebe keby si písala ako hotentót, a k tomu, že raz napíše, že ju bili a potom, že ju vážne bijú, tak nech sa rozhodne, ak je to skutočne také vážne, nech sa vyjadrí a nie zavádza... ak má skutočne problémy - nech sa páči : 116 111
bezplatné telefónne číslo Linky detskej istoty , na ktoré môže crazy_babenQa kedykoľvek zatelefonovať, anonymne a poradiť sa s odborníkmi o tom, ako ďalej postupovať v ťažkej rodinnej situácii. ak to tá situácia bude vyžadovať, odborný personál na linke určite vykoná všetky potrebné kroky na to aby jej pomohli...

alice566

chúďa dievča . V prvom rade by si im mala povedať že je ti 14 a chcem mat sukromie . Zrejme ich dobre poznás a vies ako na nich . AK nie tak hlavna rada je

KED SU NAZLOSTENI NA TEBA (NIE PRETO ZE IM POVIES TOTO (ZE MAS 14 ... ) ) TAK A BUDU OSCHADZAT ZE AKOZE UZ S TEBOU SKONCILI RYCHLE ZAKRIC ZE MAS 14 A CHCES MAT SUKROMIE A VYLEJ SI SRDCE ŽE UŽ ĎALEJ NEVLADZEŠ... )

dUFAM ZE SOM TI ASPON TROSKU pomohla lebo som toto aj ja zazivala ale v svojej 16 ...