Moji rodičia ma ničia

Príspevok v téme: Moji rodičia ma ničia
crazy_babenQa

Mno takže moji rodičia pripadaju na prvý pohľad že su celkom normalný..ale tak to nieje!! Oni su na mna strašne tvrdý,stále na mna kričia,nepustia ma ani do obchodu samú a proste uplne že nič mi nedovolia,,a ked aj na Pokecy alebo na Skype si píšem s jedným chlapom hned tam pridu a kukaju mi na správy :-( a ked im to nechcem ukázať hned začnu že mám frajera (čo nie je prawda) a potom na mna len kvoli tomu celý den kričia...kvoli takým sprostostiam :-( áá ja viem že ma chcu chrániť pred zlom ale kks fakt je to už hrozné čo oni robia...a ked sa aj ich spýtam že prečo ma napr..nepustite vonku trošku a povedia mi len toľko že "lebo sme tvoji rodičia" ale ved to ani nie je riešenie čo oni robia...proste nechápem ich a už mám 14 rokov takže potrebujem mať aspon trošku sukromia ..a moja otázka znie:
-akým spôsobom by som mola predsvedčiť svojich rodičov že už niesom ako malé decko?
-ako to mám robiť aby mi aspoň trošku verily?

zuzic

liones necitam co mi vyhovuje len dala myslim mudry nazor. nebolo to spojene s tebou len suhlasim ze materialne zabezpecenie nemoze nikdy vynahradit lasku

lost

crazy_babenQa

Alebo skus to takto:

Chod do nejakeho lacneho hotela aspon na jednu noc a ked sa rano zobudis zistis, ze tie cerstve rohliky nerastu na strome v kuchyni len tak, ale ze treba pre to spravit aj istu namahu (ist nalacno do dalekeho obchodu), ktoru za teba rodicia robia kazdy den, 365,25x v roku :)

To by si dokazala pochopit az ked by si to zazila na vlastnej kozi, predstavit si to z pohodlia tepleho domova sa to neda ;)

asiii

ja mam opacny problem cely den sedim doma, a rodicia ma vyhanaju von, boli by najradsej keby som s nimi uz ani nezila, ked som pol hodiny von tak pre rodicov je to slava ale naopak zase mam tu vyhodu ze ma nikto neznasilni, neokradne , neublizi, doma sa mi predsa nic nemoze stat, opatrnost je vzdy prvorada, a na prvom mieste

vevericka

boye dievca nie aby bolo rado, ze sa onu rodicia zaujimaju a boja sa o nu..este bude oduta..vies kolko deti by tvojich rodicov bralo vsetkymi 10??
mas co jest, mas si co obliect..dokonca mas pocitac a internet, to si est stale na svk nemoze dovlit vela rodicov..vreckove nie je povinnosta pokial nemas 18 mozu ti zakazovat hocico aj to, ze po 20. musis byt doma..
to ze ti pozeraju spravy je len pre tvoju bezpecnost..ked vidim niektore tie 14stky polonahe na pokeci, je mi z toho zle..raj pre uchylakov..
ale s niekym plieska puberta a nevie si vazit, co ma..ako v jednom filme .."co by za to dali deti v Africe..nevite co by ste samou roztazenosti do ty huby dali.."

isabella

lioness, nechaj to uz tak, aj tak si slova kazdy prekruti tak ako sa mu to hodi, poradit si poradila a dalej na to kasli, nema to vyznam, ja presne viem co tym chces povedat, ale tym ktori nechcu, tym to nevysvetlis...

lioness_01

crazy_babenQa - nerozumieš po slovensky, ty po slovensky dokonca aj hovoríš :) a tak isto ako všetci ostatní Slováci, ale dobre, ak máš pocit, že si cudzinka, ktorá nevie po slovensky, ok, to tu teda neriešme...

už som písala, ak máš naozaj také veľké problémy - 116 111 - tam ti poradia, je to bezplatná linka, anonymne tam môžeš zatelefonovať...

FOR BJ - láskavo zo mňa nerob necitlivú hyenu, ktorá by sa nedokázala s láskou postarať o svoje dieťa. to čo som napísala ohľadne toho, že má čo jesť, obliecť si a kde bývať, bola čisto iba reakcia na to, že sa mladá sťažovala že rodičia jej nedávajú vreckové, čo nie je ich povinnosť.
takže neprekrúcaj moje slová a nedávaj ich do úplne inej súvislosti...

BJ

lioness, tam kde nieje laska, ti nestaci ani co jest, ani co obliect, ani kde byvat. Dufam, ze to pochopis skor, nez budes mat deti.