Moji rodičia ma ničia

Príspevok v téme: Moji rodičia ma ničia
crazy_babenQa

Mno takže moji rodičia pripadaju na prvý pohľad že su celkom normalný..ale tak to nieje!! Oni su na mna strašne tvrdý,stále na mna kričia,nepustia ma ani do obchodu samú a proste uplne že nič mi nedovolia,,a ked aj na Pokecy alebo na Skype si píšem s jedným chlapom hned tam pridu a kukaju mi na správy :-( a ked im to nechcem ukázať hned začnu že mám frajera (čo nie je prawda) a potom na mna len kvoli tomu celý den kričia...kvoli takým sprostostiam :-( áá ja viem že ma chcu chrániť pred zlom ale kks fakt je to už hrozné čo oni robia...a ked sa aj ich spýtam že prečo ma napr..nepustite vonku trošku a povedia mi len toľko že "lebo sme tvoji rodičia" ale ved to ani nie je riešenie čo oni robia...proste nechápem ich a už mám 14 rokov takže potrebujem mať aspon trošku sukromia ..a moja otázka znie:
-akým spôsobom by som mola predsvedčiť svojich rodičov že už niesom ako malé decko?
-ako to mám robiť aby mi aspoň trošku verily?

crazy_babenQa

Hmmm ako ľudia to vážne! a z kade viete že som zo Slovenska? že chodím do Slovenskej školy? len zato že rozumiem po Slovensky? kks vy úplne o mne nič newete!! a dajte pokoj tomutu foru..a ty ktory mi aj pomohli thx ale fakt dajte mi už pokoj..ani ma nepoznate a ohovárate tu ma ako nevjem čo!! :-( ja som len chcela pár rád a preto som to nenapísala celé do jedného lebo je mi to aj ťažké písať a stýmto žiť je ešte horšie...a kto mi neveri to je jeho chyba nie moja a mne je to jedno čo si mislíte o mne...

lost

crazy_babenQa

Ohladom toho pisania si s ludmi po internete, mozno sa len o teba boja, co je aj velmi dobre, pretoze pokec je miesto nevhodne pre 14 rocne dievca.

Mozno si vies davat pozor, no stale sa o teba boja. Maju na to totiz v tomto pripade velmi dobry dovod.

Skusala si sa s rodicmi rozpravat, ze s kym a o com si pises? Mozno by ti zacali doverovat viac.. I ked sukromie je komplikovane, lebo problem je v tom, ze pokec a tieto veci su dost nebezpecne, a nie to este pre len 14 rocnu, neber to ako urazka ze si nevyspela, ale.. nikdy nevies aky retard ti moze ublizit (akokolvek).

No a to ist do obchodu, do akeho obchodu? Ako daleko to je, aky nakup? Skusala si sa ponuknut pre mamu napriklad, ze jej kupis potraviny. Ak by ta to bavilo, mozno skus ist najskor s nou, par tyzdnov a potom aj sama.. Ak ti zacne verit a pusti ta..

Hlavne to neber s hadkami, lebo to asi nepomoze, len ti daju viac zakazov, a potom sa situacia este zhorsi (oddhadujem, ze tie zakazy budu kontraproduktivne a mozu ti az pokazit zivot).

No 14 je este dost malo na tento nebezpecny svet.. Chcelo by to viac svetla na problem, inac sa tazko riesi problem, a to asi nebude take lahke, ak vobec mozne len takto cez internet..

isabella

vies preco? ja sem na forum chodim uz peknych par rokov a zistila som, ze ked sa zamotas do temy o samovrazde (ja osobne som dost citliva osoba) tak ma to potom len nenormalne trapi a ten clovek si malokedy da povedat...
temy s babami anorektickami som tiez skusala, bez uspechu, tiez sa im nedalo pomoct...
temy ohladom rozchodov tiez... dosla som na to, ze tam je kazda rada marna, cloveka to casom prejde, ale na zaciatku mu niet ani dobrej rady ani pomoci, treba to nechat preboliet...
zostala som verna snad len temam, kde si ludia chcu nechat poradit a da sa s nimi debatovat a teraz je tu novy trend... stazovat sa na rodicov... poviem ti, to tu pred 4 rokmi teda nebolo... a ja len dufam, ze tym deckam sa oci daju otvorit... nehadzem ich (myslim vsetky decka) do jedneho vreca, to sa mylis, ale taki co sa sem chodia stazovat na "nespravodlivosti" do jedneho vreca vacsinou naozaj patria... z temy je vzdy dost jasna zavaznost problemu, ak si si vsimla tak chlapcovi co mal naozajstny problem s rodicmi som adekvatne k tomu aj radila...

zuzic

isabella vidis...ja mame poviem ze som spravila chybu a ma pravdu...a aj tak je vztah aky je nie je to len o tom ze nastrocni si chcu vydupat a vsetkych do jedneho vreca...niekedy moze byt chyba aj inde...no potom nechapem ze vidis len tieto temy a na priklad temy o chudnuti kde su same zakomplexovane baby ako ine temy nevidis a reagujes len do tychto...aj vinych temach by sa mali niekedy zobudit a tam tak nevyvadzate:)

hassy

dievcata co ste robili vy ked ste mali 14, a strasne islno ste nenavideli rodicov? vymyslali si :) stazovali ste sa kamoskam ako vas doma tyraju, ako musite doma pratat, a umyvat riady, a nic vam nedovolia, ako vam nerozumeju, a zachadzali ste do takych extremov, ze dnes by ste sa nad tym len smiali :) kazda sme to robili, takze treba brat nasu babenqu s nadhladom :)

a babenqa, pre teba mam len jednu radu. nauc sa gramatiku. to ze si cudzinka ta neospravedlnuje. zijes na slovensku, chodis do slovenskej skoly, nauc sa prosim poriadne pisat a potom ta mozno ludia zacnu brat vazne.

isabella

no, ja bohuzial/nastastie nemam cas tu dlho sedavat a vsetko citat a temy o rozchodoch sa vedia dost rychlo rozbehnut a mne sa to nechce velakrat docitavat, inak chodim dost do tem ohladom tehotenstva a antikoncepcie, mozno si si nevsimla, ale mne to pride tiez tak, ze tie decka potrebuju pocut/citat, ze sak oni nie su jedini a vsetci v ich veku to mali alebo maju podobne, obcas by sa mali zobudit a myslim, ze ine sa im poradit neda ako rozpravat sa s rodicmi, lenze to mnoho z nich asi ani nechce a inak si chcu svoje vydupat, co ich ale rovno mozem ja aj ini sklamat, ze tak to nepojde a nikam sa nedostanu... len mi pride na hlavu postavene ako vsetko vidia ako krivdu a nespravodlivost... neviem ci som len ja bola taka divna, ale ked so mnou plieskala puberta, tak som aj vedela kedy som to presvihla (samozrejme by som sa mame nikdy ako hrdinka nepriznala, ze je to moja chyba a mala pravdu, ale sebakritiku som este mala)

zuzic

issabela ved ok ja to berem:) a je mi luto ze som ju vtedy teda obtazovala nevedela som...lebo niekedy nie je lahke ziskat si doveru a tak isto sa tu vrece pretrhlo aj s temami o rozchode, samovrazde atd a len mi bolo zvlastne ze v tych temach sa tak nezhadzuje ako tu...
ale uz som ticho naozaj nerada by som sa v zlom rozisla:)
pekny vecer

zuzic

liones neranilo a som rada ze som ta neurazila ved sme vzdy dobre vychadzali:) mozno je to tym ze uz nechodis do inych tem alebo neivem jednoducho som vzdy videla v poslednom case len ako si vybehla na mladez. mozno by bolo lepsie keby si tolko v tych temach nereagovala ked ta to tak irituje...neviem...len mi to tak pripadalo...lebo usmernit sa to da aj inak ako poukazovanim na gramatiku a vysmievanim...len moj sukromny postrech:)tak pa:)
PS: mozno bol ten prispevok chaoticky lebo bola v strese mozno po hadke a prisla si po radu nie poucenie...

lioness_01

a ako napísala isabella - je to fakt, začali prázdniny ... och, toto budú dlhé dva mesiace na tomto fóre :D

isabella

okrem toho, mladej poradene bolo, ci uz odo mna, alebo aj od inych, to, ze nase rady sa jej nezdaju uz nie je nas problem, v tom pripade jej pomoct uz nikto nevie...