naozaj zaručená diéta

watermelon

sweet lolita :
vies co nebavi ma bavit sa s ludmi ktori mi dokazuju co robim zle, nebavi ma obhajovat sa stale pred niekym, nemam sa preco.
Mas nieco o zdravej strave vobec precitane? Ak mi vies ponuknut riadne argumenty anie otazky typu: a kde beries to a to? tak potom sa budem s tebou bavit o tejto strave.
ja som sem na forum nenapisala preto, aby ste tu rozpytvavali moju stravu. Hlavne aby ju rozpytvaval niekto kto o tom nic ale vonkoncom nic nevie, kto neprecital jednu knihu na tuto temu, kto nevie nic o Natural hygiene.
Povedz mi na co su tie bielkoviny tak velmi dolezite? pocula si niekedy o nedostatku bielkovin v cloveku ? pocula si o chorobe z nedostatku bielkovin??? nepocula lebo neexistuje. a nemam ju ani ja ani xy ludi co sa takto stravuje.
lebo este raz je to nezmysel ktory neexistuje. K B12, uchovava sa v tele rok. Dokonca sa produkuje v crevach - zdravych crevach. mozem ho prijimat tolkymi sposobmi - but doplnkami alebo su aj ine, o tych nebudem tebe rozpravat. Na co? co by si s tou informaciou robila?
O to sa tiez neboj ci prijimam dostatok kalorii, to je moja vec. Vlastne moje zdravie je moja vec.
Ja tu nepotrebujem rozoberat moje zdravotne problemy lebo ich skratka nemam.
Este vyzyvam ludi podla ktorych su masove vyrobky nevyhnutne pre zdravie, nech mi povedia o ake ziviny sa vlastne jedna??? co neviem prijat z rastlinnej stravy okrem toho vit. B12??? dakujem

sweet_lolitta

tvoja strava je vdaka ovociu a najma tropickemu, ako som si stihla precitay, znacne jinova. Ano je nizkokaloricka, cize chudnes a ano, zasyti ta na urcity cas, lebo obsahuje urcity podiel vlakniny.

Ako primas bielkoviny? Ako primas okrem fruktozy z ovocia polysacharidy? Ako chces jest strukoviny? Ako chces jest obilie?

Ja maso nejem, papam rastlinne produkty: SEITAN, ROBI "MASO", TEMEPH, TOFU, sojove omacky a inak fermentovanu soju. Ta plne nahradi maso s tym, ze je v nej kopec zivin navyse. Ale musi sa teplne upravit.

Inak ma zaujima odkial prijmas B12tku.

watermelon

prepac som zvyknuta ze mi vsetci nadavaju do chorych anorexiciek, a hladaju dovody preco je takato strava nebezpecna a dokazuju mi ze z toho coskoro otrcim kopytka.
Jem 100% surovu stravu,(no dobre niekedy sa prehresim a je z toho len 95% - ci nejake variacie s 9 na zaciatku).
Cize jem zrele! ovocie (co zozeniem v lete je to jednoduchsie - teraz si robim smoothies z bananov a malin, cucoriedok, cernic, ribeziel, vzdy skombinujem najviac 3 z nich cize napr. 5 velkych bananov maliny a cernice plus si do toho dam listovy salat - takych 150 g, alebo spenat, trochu zeleru (kvoli sodiku lebo nejem sol),
cize ranajky napr. 6 velkych nektariniek, zopar marhul ak su.
Alebo 600 g hrozna
pred obedom si spravim smoothie - ten ma zasyti na 4 hodiny dajme tomu
niekedy vcase olovrantu zjem dalsie ovocne zasoby - podla toho co mam doma - manga, melony, sem tam sa mi podari kupit si exoticke ovocie ako durian, ci male apple bananas - vynikajuce, ci custard apple.
a na veceru sa mi ziada zelenina, ktora je biologicky vlastne ovocim - cize si urobim cestoviny z uhorky, na to dam dresing z avokada, malych rajcin, cervenej papriky, datli a pazitky.
a potom este tlacim ovocie (ak mam figy, pomarance, ananas, a teraz si uzivam ceresne - tak kilo zjem naraz - skratka hojnosti je dost.

doubledog

nie, ja ti nechcem nic dokazat :)
len som zvedavy, ake s tym mas skusenosti.
hlavne ma zaujima tvoj jedalnicek, co tak pocas dna zjes?

watermelon

preco? lebo mi chces dokazat ze kratkodobo to mozno funguje ale po dlhsej dobe zacnem trpiet nedostatkom roznych vit a min.? ako B12, neboj som poucena a myslim ze aj pripravena. denne si kontrolujem vdaka jednemu super programu kolko vitaminov a mineralov, a tukov a proteinov a aminokyselin a kalorii prijmem. Je to vsetko v norme. Kontrolujem preto, lebo este som len v zaciatkoch - stravujem sa takto cca 6 a pol mesiaca. Ked to budem mat zabehane, prestanem. Vlastne by som to ani nemusela robit, ale ked vsetci v mojom okoli sa tak strasne o mna boja, ze mi tato strava uskodi, tak si kontrolujem vsetky nutricne hodnoty aby som vsetkych upokojila.

watermelon

ja som urcite zdrava - uz ani neviem ako ordinacia lekara vyzera, ale povedz mi ty ako casto chodis po lekaroch, ako casto ta boli hlava, ci ti pachne pot, stolica, ci nemas alergie?
A ak aj teraz ti na oko nic nie je to si pis ze po 50 tke to zacne... osteoporoza, vysoky krvny tlak, srdococievne choroby, cholesterol... mne sa to stat nemoze, za predpokladu ze sa nevratim k "normalnej" strave.
ale nechcem sa hadat. moje prispevky su pre ludi ktori hladaju pomoc a chcu nieco zmenit. Nie preto aby som sa hadala a presviedcala.

watermelon

tak tuto uvahu mi vysvetli, preco potrebujem zahrievat telo? aj cvicenim si ho zahrejem, nemusim na to jest zohriate uvarene veci bez zivin, pretoze ich niekto uvaril. ved to je mrtva strava.
ale proti gustu ziaden disputat.

adaF

www.mte.cz tu si moze preratat kolko kalorii potrebuje tvoje telo na to aby fungovalo bez akejkolvek cinnosti.
watermelon chod sa liecit, to co tu pises ma od zdravia daleko... a tie fotky.. hrkajuce kosti su zdrave? hlavne ze sa clovek citi prijemne? zobud sa.. svojich 2200 kalorii ratas celkovo alebo mimo bazalneho metabolizmu?