Po vytrhnuti zubu

Príspevok v téme: Po vytrhnuti zubu
diaaaaa

Dobry den.
Po rocnom boji o zachranu zuba, prestriedani troch \\\'\\\'odbornikov\\\'\\\' nebolo uz ine riesenie ako vytrhnutie dolnej sestky. Trhali mi ju asi pred hodinou, dufam, ze to prebehlo v poriadku. Len, som bola taka sokovana z toho vsetkeho, ze som ich nepocuvala ohladne pokynov. Mam tam mega vela gazy a vaty niecim napustenej. Iba som zapocula, ze nemam si dnes umyvat zuby.
Dalej si nepamätam:( Prosim poradte, co s tou gazou:( Mam si to vybrat? Kedy? Alebo nechat? Kontrolu mam o 5 dni, ale pochybujem, ze to tam ma tak dlho ostat. Dakujem

Luciferus

Ahojte vcera mi dolu trhali zub a chcela by som vediet co je vhodne jest a kedy si moz.umyt zuby alebo z udtnou vodou vyplachnut a. Akou

veronika17

Ahojte pred 5 dnami mi vytrhli zub. Tu krvnu zrazeninu mam uz takej sedo bielej farby takze sa to uz asi hoji. Rana ma neboli en trosku a skor by som povedala, ze mam pocit ako keby svrbela. Ako dlho tam budem mat tu krvnu zrazeninu? To mi same vypadne a zostane mi tam len cista diera po zube???

milusca

Ja som po vytrhnutych osmickach bola tyzden len na kasickach a detskych pokrmoch v poharikoch. Fuj. Taka som bola hladna.

lost

diaaaaa

Tak ryba nie je az taka "tvrda" strava, zemieky co ja viem, tak napol :D

Ja som napr mal tuniak + zemiaky, nic ine ma nenapadlo, a zijem :D

Ono sa asi da jest uplne vsetko, len sa zvysi riziko problemov, asi... :)

diaaaaa

Fuha, ze kasovita strava:D Ja som si dala rybu so zemiakmi pecenymi:D :D
ale tak snad to bude ok. Za chvilu sa chystam spat. Cudne, ze si nemam umyt zuby, sak sa tam podla mna este viac bakerii nahromadi, nie?
No, ja uz nicomu nerozumiem:)

lost

ozene.zoznam.sk

Ktovie aky bulvar a expert to pisal ale tiez tam pisu ze
"- v deň zákroku nie je vhodné konzumovať mliečne výrobky (jogurt, acidko a iné), zuby si očistiť bez zubnej pasty na zníženie potreby vyplachovania"

lost

Ach, uz mi sibe, nie inekcie ale inFekcie :D som myslel...
ale casto som cital aj na nete ze minimalne v ten den nie je mlieko vhodne..

lost

No povedal mi ze su tam nejake bakterie ci co :D

(teraz netusim ci naozaj bakterie alebo co, ale nieco na ten sposob, ze moze sposobit zapal? alebo nieco?)

To bolo po osmicke..
Ten po tej sestke neviem ci to povedal.

Ci je to pravda alebo nie, ten zubar ale nevyzera na debilka :)