Nas pes vsetko trha, ako nepricetny

Príspevok v téme: Nas pes vsetko trha, ako nepricetny
monanonaa

Moja labradorka taha na 8my mesiac.Byva von,ale na dvore nesmie nic ostat, VSETKO roztrha.Samozrejme ju nemozem hresit,kym ju nepristihnem.Ale zacina to byt dost otravne.Na dvore nemame kvety,stolicky, dnes mi ztrhla igelit z auta a roztrhala ho na franforce, nedaj boze zabudnut tam nieco
Ja vie, ze je to stena,ratali sme s tym,kym nie sme s nou,nudi sa,ale moze ju to prejst nejak samo vekom? alebo treba radikalne zakrocit? ak ano,ako,dakujem za rady

monanonaa

vyskusam aj ja sprej, lebo nahubok...vies, z toho bude len nervozna a mat traumu a nebude sa moct napit,kym budeme prec...
kym vam tu inak pisem, prave pod stolom kde sedim prichadza o zivot plysova ryba :))) bezim von s touto mojou trhackou malou :)uz ma plnu hubu vaty :)))

slobodnaa

ten spray je dobrý aj keď má pes poranenie aby si to neolizoval, alebo na obväz aby si ho nedal dolu, či na miesta kde značkuje.

misshel

no toto je tema velmi aktualna pre mna :) ja mam 3 mesacneho krizeneho sharpeia, doma ho mame asi tri tyzdne...a posledny tyzden sa nehorazne pusta do kvetov a do kory pri kvetov, roztrhal uz dve kusy a ked ho prichytim ze tam ide tak nanho zakricim fuj a dostane novinami po zadku ale len tak slabo...na dvore ma takisto kopu hraciek aj cez den sa s nim hram...ale ked ho nechame sameho devastuje zahradu...tiez som uvazovala nad tym sprejom co niekto tu spominal..mozno to zaberie

monanonaa

labrador je tiez polovnik a potapac :) miluje vodu, cize nase prechadzky su takto ladene...vybeha sa,vyplava... lenze ked je taketo pocasia, neda sa mi s nou chodit na taketo prirodne miesta,asi to bude tym, ze sa teraz nudi

labradori psychicky dospievaju neskor,ako uz bolo spominane,cize to cvicisko by bolo teraz len na vysantenie sa, asi by tam viac nedokazala

praveze ,ked nieco urobi, tak ja sa skor smejem,aj ked ma to potom mrzi,ze som to neodlozila,dostala len raz, ale uznajte............ nove topanky, stiahla z vyska takej, ze som si myslela, ci si nedala redbull,co jej dava kridla....krasne nove lodicky ostali bez kvietkov,no nepouzitelne...a mobil ....skoncil...

ale nikdy to nebola nejaka strasna bitka, len dostala novinami po nose a zhukla som na nu, ze fuj!

este ma napadlo, ze co ak sa uz ide harat,ci nemoze byt z toho nejaka podrazdena a roztopasna :)

slobodnaa

z toho si nič nerob ani u nás neprežijú hračky dlhšie ako 1 deň a to iba tie odolnejšie :-) Náš vlko napr. tiež neznesie žiadny koberec v búde. Hmm, tak potom neviem, ak má dobrý režim. Väčšinou sa udáva, že takéto deštruktívne správanie je spôsobené nervozitou alebo nudou. Vek by som do úvahy až tak moc nebrala. Ale súhlas s tým, že je to individuálne a dosť ovplyvnené aj plemenom. Môj druhý pes toto nikdy napr. nerobil. Ešte ma napadá jedna vec, a to, že nemá dostatočne podporovaný svoj prirodzený pud, napr. poľovnícke psy ak sa nepoužívajú na lov, ich pud je podporovaný napr. skrývaním a hľadaním hračiek podobných napr. líške, zajacovi atď., náš vlčiak tiež keď si dlhšie nezahryzne na rukáv je nervózny, ale netuším aký je prirodzený pud labradorky. Skúšali ste prechádzky, ísť sa s ňou niekam vybehať atď.
Nervozita z pána sa prenáša na psa, takisto ako aj z matky na dcéru. Je to tak aj so strachom. Myslela som to tak, že si voči nej nervóznejšia práve z toho dôvodu, že ničí veci.
Neviem ja som sa nestretla s tým, že by so psom až tak plieskala puberta, iste je možné, že niekto môže mať inú skúsenosť. Rozhodne skúšaj nájsť niečo čím ju budeš motivovať. Stačí zájsť napr. raz za deň na dobrú prechádzku, neviem, čo bude vyhovovať vám- nám napr. vyhovuje ísť niekam do prírody, vybehať sa, na túru. Na takej prechádzke je pes konfrontovaný s rôznymi podnetmi čo ho dokáže uspokojiť na dlhší čas.
Ak teda nezaberie nič, tak ti ostáva len skutočne odpratať všetky veci z jej dosahu čo by mohla roztrhať, no v takom prípade môže hroziť, že ti začne utekať.
Ešte je taká možnosť kúpiť taký netoxický spray, ktorý má horkú chuť a ním postriekaš predmety, pes ich potom nekuše. Popýtaj sa v chovateľských potrebách. Čo tak začať chodiť s ňou niekam na cvičák, do dobrého kynologického klubu, ak máš možnosť. Psíky sa tam spolu stretávajú, vyšantia, pocvičia. No držím palce, len skúšaj, niečo zaberie, ale možno to u vás bude úplne niečo iné ako u iných. Hlavne sa za to na ňu nemôžeš hnevať a fakt ju netrestať ak ju pri tom neprichytíš. Ale to vieš aj sama.

nika7777

určite šťeňa nie je nervózne, nervózny psík môže byť ak je starší. Máme tiež teraz šteniatka stafordov, dve male a dvoch dospelých, ale iná spúšť je po tých šteniatkach. staršia fenka má 3 roky a tak do toho roku aj pol všetko šklbala. Prádlo, ktoré sa sušilo na dvore, kľudne si ho stiahla nech bolo akokoľvek vysoko, kvety nehrozilo a tak je to aj teraz pri šteniatkach. Oni z toho vyrastú. V byte mám tiež malého a keď bol cely deň sám než som prišla z práce, čakalo ma všetko aj čo som si nemyslela, že by dokázal rozkusať rozkúsane. sviečky, kvety, záclona. všetkko. Len trpezlivosť alebo mu ohraďte časť od kvetov nejakým mini plotíkom dočasne.

monanonaa

no,nemyslim si, zeje nervozna,mozno skor na seba upozornuje

rezim ma,odkedy je u nas , dobre ze nie na hodinu presny
ak ideme prec na dlhsie,ide s nami

aj hracky jej nechaam,roztrha ich a ako vravis,aj polienka... ale stale si vytahuej koberec z budy, hracky,o ktorych sompresvedcena, ze vydrzia aspon 3 dni ma za hodinu rozobrate

neviem,ako to myslis, ze by bola nervozna zo mna?

BBenita

Slobodnaa, samozrejme ze je to aj kvoli tomu, ze psik sa nudi a je nervozny, ale aj tak si myslim, ze to ovplyvnuje aj vek. Mnohe psy sa takto destruktivne spravaju len v mladom veku, kedy celkovo byvaju akesi viac drze :-)
Ale samozrejme, kazdy pes ma individualnu povahu.
Nasa fenka sa takto spravala len v priebehu prvych dvoch rokov a to som chodila kazdy den v rovnakom case do skoly a v rovnakom case som sa vratila. Teraz moze byt sama rzne dlhi cas a neznici nic.