Masáž

Príspevok v téme: Masáž
lilliana

Plánujem si urobiť masérsky kurz. Ak by to vyšlo, chcem v tom podnikať a časom rozširiť druh masáži = bankovanie, lávove kamene. Myslíte si že to má zmysel a ľudia chcú v dnešnej dobe relaxovať? Ak tu niekto v tomto podniká napíšte sem prosím svoje skúsenosti. Ďakujem.

lilliana

Áno, postupne sa dá pristúpiť na čokoládove, medové, škoricové zábaly. Priestor hľadám aj ja. Len ako som spomenula, potrebujem ovládať základy až potom môžem postupovať ďalej.
Záleží mi aj na odbornosti takže neviem osobne asi by som ako samouk nebola spokojná.
Inak je pekné, čo robíš pre svoju partnerku ;o)

AdamKrt

Chcel som urobit aj luxusnu celotelovu cokoladovu masaz, ale nemam na to vhodny priestor, lebo je z toho hodne zaspinene okolie.

AdamKrt

No, tiez je to masaz, niektore organy sa dobre prekrvuju... :)

Ale to neni iba o e-masazi. Pouzivam rozne sportove gely, ci chladiace, oteplujuce, relaxacne, kozmeticke ci bylinkove oleje atd. Masirujem siju, chrbat, krk, krcne stavce, ruky, nohy atd... Dokonca s roznymi pomockami /samozrejme i rukami atd/, ktore tlacia na rozne body a zlepsuju krvny prietok. Tiez masaz chodidiel, masaz dlane, prstov, masaz tvare. Masaze na odburanie stresu, proti bolesti hlavy a tak....

Ta e-masaz uz je skor predohra. To uz je len ceresnicka, kedze je to tak 1-2 percenta z celej masaze... Povedal by som, ze partnerka, je od zaciatku, ako som jej zacal robit tieto masaze /nemyslim e-masaz/ na to skoro zavisla... :)

AdamKrt

Tiez ma zaujimaju masaze. Dokonca som rozmyslal, ze si urobim kurz, aby som potesil priatelku. Samozrejme nie profesionalne, ale len tak pre jej potesenie. Lenze, ked som videl tie ceny, tak ma to preslo. To sa radsej dam na samostudium. Partnerke uz dlho robim masaze a ta si ich velmi pochvaluje.

Vyhoda partnerskej masaze je, ze je to aj ako taka cast predohry a naviac si mozem dovolit take druhy masazi, ktore jej normalne maser/maserka poskytnut nemozu... :D

Ale to su skor take relaxacne masaze, aj ked sa jej niekedy snazim dobre uvolnit aj chrbat, svaly, krvny obeh a vyrovnat dusevnu pohodu :)

lilliana

A ten masér s patnásť ročnou praxou tiež niekedy začínal. Tento kurz si chcem urobiť cez špeciálnu masérsku školu a dostať certifikát na základe odborných skúšok.Je akreditovaný ministerstvom školstva. Preto si chcem urobiť tento základný kurz aby som mohla pokračovať ďalej a kurz si rozšíriť o ďalšie druhy masáži. Osobne by mi nestačilo urobiť si kurz na bankovanie ak by som nemala šajnu o základných, odborných, psychologyckých a hygienických úkonoch. Preto som ochotná zaň zaplatiť z vlastného vrecka 330 Euri Každý, kto je za vodou kritizuje konkurentov. Podnikať chcem preto, aby som si získala ľudí a vytvorila dobré meno. Práve tí čo to robia na čierno sú šledriani, čo si chu na ľudskej bolesti zarobit niekde doma alebo v niejakej búdke popri práci. Bola som v jedných kúpeľoch, tam ma masírovala dievčina a aj kolegovcov. Absolvovala tiež túto masérsku školu a všetci si jej prístup chválili. Myslím si že je to o ľuďoch a prístupe Kto sa chce obohatiť na úkor iných a hlavne v podnikaní, tak dlho nevydrži. Každý človek zistí kto s ním má aké umysly a viac ku nemu nepríde. A takému zostáva len krach.

whee

už tiež by som nešla k niekomu, kto má na to len kurz, keď je xy vyškolených masérov atď.. môj masér 15rokov pracoval v rehabilitačnom ústave ako masér, je poriadne vyškolený a musím povedať, že mi veľlmi pomohol, vzhľadom na moje vyskočené platničky a problém so svalstvom, ale to má s niečím iným súvis...po prvom raze som mala až svalovku na celom chrbte a trvalo, kým mi všetko rozmasíroval atď, teraz už to nie je pre mňa také bolestivé a chodím raz týždenne a už pri tom len relaxujem :D:D

dokonca on sám ma upozornil na ľudí s kurzami, pretože môžu viac uškodiť ako pomôcť - neúmyselne samozrejme...

toť môj názor...

ale zase, na druhej strane, ak ide len o také ľahké premasírovanie pri hudbe, sviečkach alebo pri čom v rámci relaxu, tak možno ok, ale je rozdiel medzi týmto a dobrou zdravotnou masážou , ktorá plní svoj účel...

porozmýšľaj nad tým ešte .. :)

muc

ja osobne by som nesla na masaz k osobe, ktora podnika v tomto smere na zaklade obycajneho kurzu....
chodim na masaze k diplomovaej rehabilitacnej sestre.

mary-anne

podľa mňa najviac záleží, v akom meste to budeš robiť.. v menšom sa to isto neoplatí, ale zas vo väčšom je silná konkurencia....ťažko... treba asi len skúsiť, ale aby si neprerobila zbytočne...