Mam pocit ze mi VS znicila psychiku

Príspevok v téme: Mam pocit ze mi VS znicila psychiku
ivetta123

Zdravim mam taky problem som v druhom rocniku na pravnickej fakulte , musim povedat ze je to tazke mozno pre niekoho je to pohoda alebo niekto si mysli ze je to lahke . doteraz som nemala problem so skuskami nieco som spravila na prvy krat nieco nie. Ale teraz v letnom semestri som spravila dve skusky a cakaju ma este tri ustne ktore pravdepodobne nestiham do konca skuskoveho co je 3 jula , mam problem s tym ze teraz som sa ucila na jednu skusku a zazila som nieco co sa asi neda hodnoverne opisat proste strach a stres ma tak opantal ze som mala pocit ze som sa zblaznila zobudzala som sa so strachom v noci uplne spotena busilo mi srdce pritom tu skusku si uz asi trikrat prekladam pocitujem taku neskutocnu uzkost ze mam pocit ze idem do totalnej nicoty. mala som ist na skusku 14 juna no v piatok som proste dostala taky zachvat strachu cely den som takmer nic nejedla lebo nic neslo do mna absolutne som uz nebola dalej schopna sa ucit lebo som myslela ze sa zblaznim ze mi uz nikto nepomoze , bola som sama na internate a prve co som urobila sadla som na prvy vlak domov jednoducho som brutalne utiekla cely cas vo vlaku som rozmyslala ako som si dodrbala zivot nechcem prerusit studium myslim ze mam na to skoncit VS , nemala som predtym so skuskami z prveho rocnika som si neprenasala do dalsieho ziaden predmet kdez to mnohi spoluziaci prenasali. Tu paniku a stres uz nemozem dalej ovplyvnit nedokazem sa uz ukludnit mam pocit ze uz ani nemam sil zlozit tie dalsie skusky , vsetci hovoria ze som silna a pritom je to hlupost nikdy by som nepovedala ze tak totalne stratim kontrolu nad sebou , rodicia ma nevedia pochopit myslia si ze robim divadielko ako pred kazdou skuskou ale ja som uz bola ten v piatok kedy som dostala taky brutalny zachvat uzkosti a strachu totalne na dne , neviem co mam robit neviem co mi je mam pocit ze akokolvek pozitivne zmyslam stale to sklzne do toho negativizmu akoby cele moje zmyslanie bola len jedna velka cierna diera alebo co

eufrozina

ahoj, ja mma podobny problem. studujem na medine prvy rok a je to hrozne. ta skola bola moja vysnivana, ale cim dalej tym viac mam pocit, ze je to pre mna prilis tazka skola. U mna sa v tyzdnovych intervaloch striedaju nalady, ze aa v pohode, naucim sa na skusku, pomalicky, bez stresu a zvladam to. a dalsi tyzden sa chcem na vsetko vykaslat, nechce sa mi ucit sa, som neusatle pod stresom, stale si tu latku citam a mam pocit, ze len tak prechadzam text, nesustredim sa, len mi to zabera cas. skola ma aj bavi, ale toto je hrozne. niekedy myslim ozaj uz na samovrazdu, ze kaslem na cely ten zivot a trapenie, radsej sa vzdam, ako sa trapit..:((

B.

Ja som sa na skúšku pripravoval tak, že som si "látku" viackrát prečítal (počet je individuálny), zistil som, že to funguje a potom som sa takto biflil vždy a strach som neriešil. Vždy som si povedal, že šťastie praje odvážnemu. Keď to bolo hrozné aj u mňa napr. pred štátnicami, tak som si dal predpísať neurol. Tot vsio.
A čo sa týka zbláznenia, aj tam potrebujú doplniť stavy:D Ak by u teba takéto problémy pretrvávali dlhšie, tak si daj pauzu, lebo fakt scvokneš.

siisa 25

prepana len to neprehanaj s ucenim,skus si stale hovorit,ze o nic nejde,ze to nie je najdolezitejsie v zivote a neber to moc vazne,lebo co opisujes to uz nie je sranda,je blbe,ze rodicia Ta nechapu,ale to poznam ved mna tiez nechapali az kym som nedostala depresiu,a medzi pricinami zacinajucich psychickych chorob su uvedene okrem ineho aj stresy z vysokoskolskych skusok,nechcem Ta strasit,ale niektori studenti dostali rozne psychicke choroby,takze brat to z rezervou,ale rodicia chcu za kazdu cenu mat vysoko vzdelane deti bohuzial niekedy aj na ukor ich zdravia,ale nechcu nam zle to je jasne,ale nesmies to brat velmi vazne a ukludnis sa