Čo persne je anorexia?

Príspevok v téme: Čo persne je anorexia?
Iveta Michael

Začína to tak že sa nasilu prinútim menej jesť a postupne to znižujem na jednu rajčinku denne? A ako sa to vlastne prejavuje? Nie je mi jasné či anorektici cítia niekedy hlad ale tvrdošijne odmietajú jesť alebo...oni vôbec necítia hlad a majú k jedlu odpor? Ako to vzniká ten odpor k jedlu,začne to v hlave alebo v zaťatom presvedčení že musím prestať jesť...Vďaka za vysvetlenie.

alusinka

I. Michael... akoze... V com ti tieto holky pomohli? V tom, ze uz vies, ze sa to da nejest? Dievcata co tu chodia, sa velmi trapia tym, ze maju PPP ... a ty po tom tuzis? Precitaj si ich pribehy, je ich tu vela, a az po tom o tom porozmyslaj...

Hmm snad sa spamatas skor, ako do toho padnes... Skor, ako ti zacnu vypadavat vlasy, lamat a ti nechty, kosti, skor ako sa ti pokazia oblacky...

Lebo ludske telo, proste potrebuje jedlo, aby mohlo fungovat...
Je to smutne... Dufam, pre tvoje dobro, ze sa nevyberies touto cestou... lebo raz si urcite uvedomis, ze je to zle, a cesta s5 je milion krat tahsia. Ak vobec je...

I.Michael

Preto sa pýtam lebo aj ja túžim byť anorektičkou a je mi úplne jedno ako zareagujete. Idem to urobiť a vám ďakujem za odpovede,pomohli mi k rozhodnutiu!
P.S.Nie som v pubertál.veku

zuzka1911

Presne tak ! Clovek je hrdy sam na seba, ze on odola. Ja sa napriklad lubim pozerat na ludi ako jedia a hovorim si: "len di daj, budes tlsta a ja nie". Potom som na seba hrda. Teda, teraz som skot hrda na to, ze sa najem a nedam to zo seba von , ale anorekticka asi tak nejako rozmysla. Anorekticka je vynikajuca klamarka ! Kriste, tolko nespocetnych absurdnych klamstiev, nechapem ako mi to mohli vsetci uverit. Je mi zle, boli ma brucho, uz som jedla, toto nemam rada, tamto nemam rada. Az som tomu nakoniec uverila aj ja, ze to nemam rada ...

No otrasne !!! Keby sa dal vratit cas, nikdy by som s tym kolobehom uz nezacala.

U mna sa to zacalo kombinaciou dvoch veci-chcela som schudnut a mamine neustale porovnavanie ma s inymi a to, ako mi davala najavo, ze ake su ine deti vynikajuce. A ked som mala 100percent z matiky, spytala sa, ci nebol akoze bonusovy priklad ... Takze asi tak.

Nechutne PPP !!!

ana_bella

presne, je to individuualne, moze to byt tuzba schudnut alemoze to vyplyvat aj zo psychickych problemov ako nasilie v rodine, sikanovanie, rozvod rodicov. U mna sa to zacalo perfekcionizmom. Ked som pribrala, nemohla som to zniest a zacala som chudnut najskor zdravo, potom som objavila pro ana communitu a vtedy sa to vsetko zacalo. Ono je to skoor ako taka ideologie. Myslim ze vacsina z nas hlad citi, ale sme hrde na to ze vieme odolat a ja ten pocit hladu milujem. Ten pocit ked dokazes nieco co iny ludia nedokazu, ked si nahmatas novu vytrcajucu kost. A po case sa vsetky moje problemy tocili okolo toho ako nejest. Uz nebol problem odolat, ale ako presvedcit ludi ze som jedla, ako klamat lepsie povedane...

zuzka1911

Ahoj,

ono je to individualne asi. U niekoho sa to zacne tym, ze chce schudnut a potom strati kontrolu, u ineho je to zase o tom, ze potrebuje mat nad niecim max kontrolu. Ani neviem ci clovek pocituje hlad, proste si na ten pocit hladu zvykne ... Ja mam rada pocit prazdneho zaludka a ked nieco zjem, predstavim si ako to v zaludku asi nechutne vyzera, ze je cely zaspineny ... Preco sa pytas ???