Čo persne je anorexia?

Príspevok v téme: Čo persne je anorexia?
Iveta Michael

Začína to tak že sa nasilu prinútim menej jesť a postupne to znižujem na jednu rajčinku denne? A ako sa to vlastne prejavuje? Nie je mi jasné či anorektici cítia niekedy hlad ale tvrdošijne odmietajú jesť alebo...oni vôbec necítia hlad a majú k jedlu odpor? Ako to vzniká ten odpor k jedlu,začne to v hlave alebo v zaťatom presvedčení že musím prestať jesť...Vďaka za vysvetlenie.

zuzka1911

Nooo, toto sa uz cita lepsie :)
Tesim sa ! Neviem co tak zmenilo Tvoje postavenie, ale to je vlastne jedno. Hlavne, ze uz si nasla svoju cestu. Mozno to boli tie 3 kila, ktore sa Ti podarilo zhodit, mozno to bolo toto forum a nase odpudzujuce reci a kritika na tieto choroby a zavislosti. Kazdopadne sa z toho tesim a dufam, ze tato pozitivna energia Ti aj zostane.
Btw, krupicova kasa je super na ranajky :) Ja si ju sem-tam urobim s medom. Mnaaaam !
Takze vela stastia, pis ako sa Ti dari a pamataj, ze s pozitivnou myslou ide vsetko lahsie. Mozno to robi to slnko :)

sway.

IvetaMichael
To co si pisala naposledy uz znie lepsie:-)Ak ta bavi tanec - tancuj.Ak mas o zdravej strave toho dost nastuvane,druhy krok je sa tym aj riadit.Ako mas vediet ci to funguje?Musis vyskusat,byt trpezliva a najst si sposob aky ti bude vyhovovat.Nejedenim by si aj tak nic nevyriesila a znicila sa aj fyzicky aj psychicky.Ja som chvilu nejedavala - z nechutenstva,bola som este mladsia a skoncila som na pohotovosti,co som odpadavala..A to nebola ziadna anorexia,tak ani nechcem vediet co prezivaju baby,ktore do toho naozaj spadli..

alusinka

vsetko mozne som, ale cynicka urcite nie...Len som chcela pomoct, ale ked to beries takto budis... vobec som ta nechcela urazit... ked nevies zniest kritiku okej... a to ze som ti povedala, ze mas ist do ineho fora, to suviselo s tym, ze TU chodia dievcata, ktore sa z toho chcu dostat, a ked tu pride niekto, kto anorexiu obdivuje, a strasne ju chce mat, tak zmysel tohto fora je uplne opacny...

Prepac, ak som ta urazila, vobec som to nechcela!

Ja sa nerada hadam... preto som svoje problemy riesila vracanim, len aby som sa nemusela problemom postavit, a povedat co si myslim...
Vazne ma mrzi, ze som ta nahnevala...

Verim, ze budes mat stastny zivot, a ze sa ti podari dosiahnut svoju vysnivanu vahu... zdravo...

Maj krasny den...

lulu81

IvetaMichael, na tom niečo bude. ja tiež jem to, čo si moje telo pýta a plus sa do toho snažím zaraďovať ovocie a zeleninu. čo mi nerobí žiadne problémy, pretože som sa zamilvoala do gréckych šalátov.
tiež som mala obdobie s krupičnou kašou. sú tomu asi tri mesiace. teraz frčím na školskom lepeňáku (maslo a švestkové povidlo)

IvetaMichael

whee_ee....ja už netuším čo je to zdravé jedlo. Veď to môže byť pre každého čosi iné. Pre mňa je to tak že vždy jedávam len to čo si moje telo pýta...potom sa stane že pol roka jem iba krupicovú kašu napr.a nie všetko čo je aj zdravé mi je po chuti.Žiaľ som trochu prieberčivá a nezjem hocičo.Našťastie viem si doprieť veľa zeleniny,ale zbožňujem vajíčka na všetky spôsoby a našťastie mám nízky cholesterol.:-)

whee_ee

rýchlejšie možno, ale krátkodobo :)) celý život sa nejesť nedá a čo by si potom robila?? keby z piatich kíl dole by bolo zrazu 10 navyše?? ešte väčší tlak na psychiku..takto v kľude ostaneš aj zdravá, aj štíhla a spokojná, a o to ide :)) hlavne sa maj rada... a pamätaj, že zo zdravého jedla v správnych dávkach nepriberieš, takže nerozmýšľaj nad blbosťami, teš sa zo života, anorexia môže mať neskutočné dôsledky.. ostaň na dobrej ceste. :))

IvetaMichael

whee_ee...áno ide,ale vieš s tým extrémom by to šlo ešte rýchlejšie. No musím sa naučiť trpezlivosti lebo väčšinou chcem všetko hneď ale v tomto prípade si to s tým pokusom ,,anorexie,, ešte rozmyslím... s tým chudnutím je to u každého rôzne,ale u mňa je to skôr psychika. To mám 100krát overené.

IvetaMichael

alusinka....nie nepôjdem do iného fóra lebo táto téma spadá pod tento portál! Ak Ti to vadí choď Ty preč a nečítaj moje príspevky,manipulovať sa nedám nikomu,nezhadzujem Teba tak ani Ty mňa neurážaj svojim cynizmom,buď tak dobrá.

IvetaMichael

Jajka001...Zrejme máš pravdu,stres a napätie sú zlými spoločníkmi pri chudnutí.Telo sa nedá oklamať,keď cíti že trpí obalí nervičky tukom...ale chvalabohu trošku som sa upokojila a čuduj sa svete schudla som 3kg! Z ničoho nič lebo necvičím.Nemám k tomu vzťah lebo vždy som mala bližšie k tancu a ten mi aj lepšie ide :-)Možno sa predsa len pozviecham a začnem znova tancovať,kamarát robí jeden projekt a už ma volá na nácvik tanečných kreácií Michaela Jacksona,bude sa v auguste v Bratislave tancovať na jeho počesť...tak tomuto sa nedá odolať a navyše nie je to tak ťažké ako by sa niekomu zdalo :-)

whee_ee

Iveta, tak fakt gratulujem, že sa ti to v hlave "preplo" do normálu, držím palce a vidíš, že to ide aj bez extrémov a zdravo !! :)))

-odkaz odstránený- - mne táto stránka dosť pomohla :)