Čo persne je anorexia?

Príspevok v téme: Čo persne je anorexia?
Iveta Michael

Začína to tak že sa nasilu prinútim menej jesť a postupne to znižujem na jednu rajčinku denne? A ako sa to vlastne prejavuje? Nie je mi jasné či anorektici cítia niekedy hlad ale tvrdošijne odmietajú jesť alebo...oni vôbec necítia hlad a majú k jedlu odpor? Ako to vzniká ten odpor k jedlu,začne to v hlave alebo v zaťatom presvedčení že musím prestať jesť...Vďaka za vysvetlenie.

sway.

IvetaMichael
70kg pri tvojej vyske nie je vela a da sa z toho v pohode schudnut bez toho aby si si po*rala organizmus.Tak ukaz trochu sebadiscipliny v strave (co anorekticky mimochodom tiez maju)a cvic.
Aj tak je na dievcatach co nejedia nechutne ochabnute svalstvo...Podla mna ides z extremu do extremu.Mas psychicke problemy a ides si vyrobit dalsi..Asi sa velmi nudis.

IvetaMichael

zuzic...a kto povedal že ja sa idem zabiť? To ste kde čítali tuto....??? Nechápete že som zúfalá a psychicky na dne keď neviem čo mám urobiť aby som mala späť svoju hmotnosť? Ja mám zdravotné problémy a je mi čím ´dalej horšie,môjmu psychiatrovi je to jedno-absolútne mu nevadí že mi liekmi kazil postavu a teraz mám z toho ešte väčšie depresie,ba hnus až odpor k takému plnoštíhlemu telu,myslíte si že sa s tým vyrovnám len tak? Keď mi nepomáhajú lekári tzak mi neostáva nič iné len zájsť do extrému...Nie je možné aby som naˇˇdalej toto utrpenie znášala nehovoriac o tom,že mám aj fyzické ťažkosti s nadváhy...ale ja viem nikto mi neverí alebo ma ešte viac deptajú...nič iné nepočúvam iba to...ako si veľmi pribrala,veď kde máš tých 55 kg? Teraz mám 70-73kg a aj pri výške 171cm je to moc! Tam musí byť-10kg menej...ale viem vám je to všetkým aj tak jedno či trpím alebo nie,tak mi aspoň dajte pokoj a nenadávajte mi keď nie ste v mojej koži...už nie je dňa kedy by som neplakala.

zuzka1911

:( Ty tuzis byt chora ?

Mam strasne vela myslienok momentalne, ktore by som sem napisala, no ani neviem kde zacat ...

tak

... absolutny suhlas kazdy si je strojcom svojho stastia, ... tento svet vsak ponuka svoje dve tvare, a je na kazdom kto si ktoru vyberie, ... je vsak pravda, ze prave taketo zlomove situacie cloveka mozu alebo zabit, alebo ho potom nezlomi uz nic na svete a zocelia ho, ... toto nie je navod na anorex, ...

zuzic_

alusinka...kazdy nie...
ja chapem jej pocity...ale nechapem jej zbabelost...
iveta...nechces o tom pokecat? nie o machrovani ze idem sa pomaly zabit ale o tom preco to chces spravit..mam pocit ze ti budem moct rozumiet

zuzic_

nehajte ju aj tak na vas neda...poznam to just si bude robit co so zaumienila uz len preto ze jej to niekto zakazuje...je to akoby taky komplex