Aj Vás sledujú?

Príspevok v téme: Aj Vás sledujú?
Maťo123

Od okamihu, ako vyjdem z domu, mám pocit, že ma každý sleduje. Pozerám sa dookola a vidím pohľady ľudí, ktorí sa na mňa pozerajú. Prečo? Kvôli čomu? Nemajú čo robiť? Nie, nie je to žiadna paranoia, ani schizofrénia. A viem to veľmi dobre zdôvodniť. Totiž keď som v zahraničí, tam takí ľudia nie sú. Každý sa stará o svoje a aj keby som prešiel cez vlakovú stanicu, kde je tisíce ľudí oblečený v kriklavo zeleno-červenom obleku s čiernymi bodkami, tak si to nikto nevšíma. To len tu na Slovensku ako keby ľudia nemali čo robiť. Tak sa pozerajú, sliedia, sledujú. Máte podobné skúsenosti?

0vecka

2 bibba ono si skor myslim ze je to o tom ze je to proste trosku ina mentalita a sa tam citis inaq a to nevsedne byva casto zaujimave :) napr na mna ked niekto zazera napr na zastavke alebo tak, tak pozdravim spytam sa ako sa ten clovek ma a tak .. vecsinou byvaju dost zaskoceni :)

muc

suhlas s Adamom Krtom. ludia maju oci na to, aby mali cim vnimat svet. a maju vas uplne v pazi, to len si vy nahovarate, ze ste zaujimavi. ten pocit, ze vas sleduju zamerne je predovsetkym vas problem a nie tych ludo vokol. fakt ste ukradniti kazdemu a mozno prave to vas s**e a namyslate si hovadiny

bibba

neviem preco, ale toto ma presne napadlo vcera. bola som vo viedni. a zase som sa tam citila taka slobodnejsia. neviem preco. tiez to tak trosku citim. ale mozno to tiez prehanam.....

lili fuk

Maťo ja taktiez cestujem a poviem pravdu nemam ten dojem ze sa "ocumuje" len u nas je to rovnake ci si tu ci tam ci je stat vyspeli ci nie

Ovecka to vystihla
podla mna ak si neuvedomime vzajomne rozdiely ktore su prirodzene tazko mozeme chapat a respektovat jeden druheho
z toho prameni nase odsudzovanie !!!!

Maťo123

Pre Andrea88: Nie, na dedine nebývam. Bývam na jednom väčšom sídlisku v Nitre a ako tu niekto veľmi výstižne napísal, ľudia na Slovensku mnohonásobne častejšie zazerajú, súdia, hodnotia človeka... Vidieť to na ich očiach. Všimol som si, že napr. keď prechádzam cez dediny autom, tak sa tí dedinčania otáčajú úplne niekedy až o 180 stupňov za autom, nie len za mojím :) Pritom cez dedinu denne prejde tisícky áut a kamiónov. Takže zrejme najvyššia pravdepodobnosť bude tá, že nemajú čo robiť. Tak sa obzerajú, sliedia, zazerajú a potom klebetia. Najmä starší ľudia. Ale to už akosi k dedine patrí. Zvláštnejšie je to v meste...

Maťo123

Fíha, toľko príspevkov tu je :) Som rád, že vás to tak chytilo.

Takže pekne po poriadku. Niektorí tu napísali, že načo máme oči, predsa sa pozerať môžme. Samozrejme, ale ja som to myslel inak. Tak, že keď napr. vyjdem z domu, na lavičke sedia susedia, pozdravím sa a oni čumia, jeden zo siedmych sa pozdraví. V zahraničí sa každý pozdraví, očný kontakt je 1 sekunda a potom robia to, čo robili predtým, ako ma zbadali. Na Slovensku 3-4 zo siedmych čumia aj vtedy, keď už odchádzam a k nim chrbtom. To som tým myslel. A pritom ako mladý človek sa obliekam úplne bežne, žiadne "vytŕčanie" z davu :) No a k tomu, že som pekný, to mi už viacerí povedali :) Ale o tom to nie je, proste vidím rozdieľ, keď sa na mna pozera nejake dievca preto, ze sa jej pacim, alebo 60% ludi z okolia cumia ako keby som spadol z Marsu.

Som rád, že viacerí majú podobný pocit ako ja, hlavne tí, ktorí môžu porovnať Slovensko s UK a inými vyspelejšími štátmi. Píšte ďalej !

sONYA767

a veru sleduju... xD ...Ale uplne suhlasim s tym, co je tu napisane... ked clovek na Slovensku vyjde na ulici obleceny vyraznejsie nez priemer vsetci nanho hned cumia ako keby spadol z marsu...v zahranici to tak nie je...tam si ludia uz zvykli, ze existuju aj ti co nemusia splinut s davom za kazdu cenu...to len slovaci sme stale za opicami a zazerame na vsetko co mozme ako posledni sedlaci na dzedzine...