Kyselina listova

A-Z

Kyselina listova je vitamin, ktory je dolezity pre zdravy rast a vyvoj plodu, maternice, prsnych zliaz atd. uz pred otehotnenim, ale nie na to, aby si otehotnela...
Dostanes ho aj bezne v lekarni, nielen na predpis.

niki9

potrbujem to preto aby som bola tehotna este niesom.. len som o tom pocula a chcem to vyskusat preto len chcem vedieit ze ak chcem byt tehotna tak to si musim dat len predpisat lekarovi asi ze? :)

A-Z

Kyselinu listovu dostanes aj bezne v kazdej lekarni, pripadne je sucastou multivitaminovych doplnkov pre tehotne. No a v prvom rade by si mala konzumovat kyselinu listvu v jej prirodzenej forme, cize zeleninu (napr. listova zelenina, brokolica, karfiol, paradajky), dalej strukoviny, semena a orechy - neprazene, nesolene.

usiko

jasne ze v lekarni...a ked byvas vo vacsim meste, tak skoc do obch. centra nejakeho, do hocijakej lekarne.....je to volne dostupne.....ale inak Centrum Materna je najlepsi vut. komplex pre tehotne, a pred tehu. takze to by si si mala kupit...ja to uzivam uz 5 mesiac....

Laco24

najlepšie by bolo podľa mňa jesť čo najviac zeleniny ktorá ju prirodzene obsahuje. povedal by som že je to najbezpečnejšie

jullyn

niki tak k tehotenstvu ti staci kupit si kyselinu listovu=acidum folikum s lekarne co je volne dostupne a dokkonca sa da kupit aj s obsahom zeleza co tiez neni na zahodenie pocas tehotestva...takze cisto kyselinu listovu ti netreba...papkaj aj vela zelenej salatovej zeleniny
Ja osobne uzivam acidum folicum so zelezom kupujem si to normalne v lekarni krabicka s 50tbl stoji okolo 4,50 eur a staci uzivat jednu denne
a k tvojmu veku je jedno ci mas 17 ci 30 ked si tehotna tak ti treba ist na vysetrenie k svojej gynekolo. a s nou sa mozes poradit o vsetkom ohladne babatka aj teba...., aj o tom co mozes uzivat a co nie...takze davaj na seba pozor a vela stastia........ :o)

nikip

potrebujem to koli tehotenstvu..a neda sa to len niekde v lekarni kupit?? alebo ked si to chcem ist dat predpisat tak musims ist aj na vystrenie doktorovi alebo staci povedat sestricke.. a ani neviem ci mi to daju ked mam len 17 :(