Kyselina listova

vitavi

Aspoň pred otehotnením by ste mohli brať kys. listovú v prirodzenej forme v zelených vňaťkách a zeleninách. Je ich dostatok - mladá cibuľka a cesnak, petržlenová, celerová, brokolica, pór a i., zelené bylinky vo forme špenátu, polievok, posýpky - hluchavka, skorocel, žihľava, a i , všade ich je dosť.
Nie ste odkázané na prípravky z lekárne.

Ivetka_L87

baby chceli by sme s priatelom babatko ako dlho pred otehotnenim ste brali kyselinu listovu a brali ste cistu kyselinu listovu alebo nejaku zmes vitaminov pre tehotne?

Romanka25

dakujem uz som si to nasla ale chvilu to trvalo ale uz viem ze vdaka tomu je premena kyseliny listovej a aby ju telo dokázalo spracovat v creve musi sa najprv metabolizovat a tym sa kyselina stiepi :)

Shayleen

Lili metafolin sa nenachádza iba vo femibione ale ešte v jednej. Ja som to tu už raz komentovala ale zmazali mi to. Ja akurát beriem to a som s ňim spokojná. Femibion nemôžem kvôli tomu že obsahuje jód

Razurčite

Mala si na mysli kyselina lysertová kedysi ju dodávali do lekárni a rôznych zariadení zo Švajčiarska (Hofmann lab.)teraz ako to chodí?

lombardo1981

Metafolín je folát, čiže metabolit kyseliny listovej. Ide o biologicky aktívnu formu KL s pomerne rýchlou absorpciou. KL je v ľudskom tele inertná. Na to, aby mohla byť využitá, musí sa premeniť na foláty. A pomerne vysoké percento ľudí ju nedokáže úplne metabolizovať kvôli zníženej aktivite enzýmu. Napríklad vtedy sa v tele hromadí homocysteín. No stačí napríklad vitamín B6 či vitamín B12 (alebo už spomínaný metafolín) sa homocysteín premení na metionín, ktorý telo vylúči.

lili303

Romanka ja som tiez uzivala Femibion cenovo bol vyhodny a obsahuje vsetko potrebne + metalofin co nie všetky vitaminy obsahuju

Ivka 1

Romanka tu je dobrý zdroj www.aloepriroda.com, je to na prírodnej báze, pre plánovanie tehotenstva sa odporúča 1 tbl.denne , takže to máš na 60 dní, následne sa odporúča v prvom trimestri tehotenstva.