Antidepresíva

Príspevok v téme: Antidepresíva
Gabriel123

Dobrý deň, zaujímali by ma názory a skúsenosti ľudí, ktorí užívajú antidepresíva, lieky proti ťažkej poruche úzkosti, panického strachu a pod. Zaujímal by ma ich pohľad na to, ako im pomohli tieto lieky, či sa cítia po ich dlhodobom užívaní omnoho, neopísateľne lepšie, alebo museli postupne viac liekov vyskúšať a potom
našli ten správny?

Tiež ma zaujíma, či tieto lieky zmenia človeka aj čo sa týka ich názorov a pohľadov na svet, alebo sa zmení len správanie? Zaujíma ma psychológia, preto sa pýtam. Vopred ďakujem za Vaše príspevky.

Mario1222

Dobrý deň, prosím vás liek Sertralin Actavis je ten istý ako Serlift ? Pretože pred asi 4 rokmi sa predával ako Serlift, ale teraz ho dostávam zase v tomto názve. Prosím vás a tento Sertralin nemôže počas užívania spôsobovať nežiaduce účinky ako napr. nepokoj ? Pretože cítim taký ako keby nepokoj svalov, tzn. že nemôžem sedieť ani ležať v pokoji. Je to prípravok patriaci do skupiny SSRI a keby som sa rozhodol že prejdem z užívania SSRI napr. do inej skupiny napr. SNRI, nevyvolalo by to nejaké vedľajšie účinky, príp. abstinenčné príznaky ? Za pomoc ďakujem.

Lisa05311

Modin - modin.sk Účinek se dostavil už po několika málo dnech - lepší nálada, chuť do života, klidnější spánek a usínání. Určitě pomůže v těžším období na blbou náladu a mírné deprese.

lekarnikZuzka

Dobrý deň, nechcem spamovať. Zaujíma ma táto téma a odborne sa jej venujem na mojej škole (Farmaceutická fakulta v BA). K diplomovej práci potrebujem priložiť výskum, avšak mám stále málo respondentov, v ambulanciách sa pacienti ostýchajú, v lekárni kde pracujem na to nieje čas. Ak by ste mi pomohli vyplniť môj 16-otázkový dotazník budem veľmi povďačná. Je zameraný na užívanie antidepresív, ako pacient dodržuje dávkovanie a ako sa vysporiadúva so zmenami, ktoré mu táto liečba prináša. Ak si niekto nájde päť minút budem neskutočne rada. Ďakujem :) Zuzana.

Pripájam link môjho dotazníka.

www.survio.com

novacik2013

RNG mohol by si nechat email na seba alebo skype chcel by som sa poradit beriem 3 tyzdne antidepresiva citalopram a uz mi je lepsie takze chcel by som ukoncit liecbu a prejst radsej na prirodne doplnky a moje otazky na teba by boli typu ake doplnky mozem kombinovat ..napis mi na mail pls peter.peterson@azet.sk

novacik2013

RNG mohol by si nechat email na seba alebo skype chcel by som sa poradit beriem 3 tyzdne antidepresiva citalopram a uz mi je lepsie takze chcel by som ukoncit liecbu a prejst radsej na prirodne doplnky a moje otazky na teba by boli typu ake doplnky mozem kombinovat ..napis mi na mail pls peter.peterson@azet.sk

janammm

Genesis, je mi suma fuk ze maju tisice neziaducich ucinkov, bez nich je to cosi strasne, neopisatelne a milion krat horsie ako s nimi a v podstate ked nechces skoncit pod vlakom tak si nuteny ich jest, bo neliecena depresia vedie skoro vzdy k samovrazde. A tie stavy par hodin predtym keby si prezival co len na 10 minut, by si si dobre rozmyslel ci chces radsej AD mozno aj s tisicimi neziaducimi ucinkami alebo dalej takto trpiet...
Ked ich potrebujes, je treba ich uzivat, ked sa to da zvladnut aj bez nich, v lahsich pripadoch, tak jasne ze je lepsie nezatazovat si telo.

janammm

okrem nich som vyskusala uz asi vsetky AD s vynimkou seroxatu myslim...a ten by mi uz nezabral lebo by sa zdal mojmu telu slaby, takze...
no hej, ked uz prestane hento zaberat, neviem co potom....skor elektrosoky ako tricyklika mi daju myslim

marcelina78

brala som pred piatimi rokmi Citalec pol roka, prve dva mes. aj xanax. mala som panicku poruchu, prve lieky nejaky velafafin ci co mi sposobili taky zachvat, ze som myslela, ze som sa zblaznila,dalsiu som si uz nedala, dali mi citalec, ze su slabsie, znasala som ich dobre, akurat zo zaciatku priserna spavost, cakala som celkove od nich viac, byvala som unavena, mavala strach aj uzkost, ataky uz nie, potom som si ich vysadila po pol roku. Inak som bola emocionalne otupena, rada som chodila na masaz, ale necitila som nic prijemne ako bez liekov, ani dotyky, ani radost, ako keby som bola skala, urcite ma nedostali do pohody, do akej som myslela ze dostanu, vysadzovanie bolo najhosrie, chvela som sa, vlnilo sa mi pred ocami, hnusna prazdnota, vdaka bohu za liecitela, co mi pomohol z toho..