Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Antidepresíva

Príspevok v téme: Antidepresíva
Gabriel123

Dobrý deň, zaujímali by ma názory a skúsenosti ľudí, ktorí užívajú antidepresíva, lieky proti ťažkej poruche úzkosti, panického strachu a pod. Zaujímal by ma ich pohľad na to, ako im pomohli tieto lieky, či sa cítia po ich dlhodobom užívaní omnoho, neopísateľne lepšie, alebo museli postupne viac liekov vyskúšať a potom
našli ten správny?

Tiež ma zaujíma, či tieto lieky zmenia človeka aj čo sa týka ich názorov a pohľadov na svet, alebo sa zmení len správanie? Zaujíma ma psychológia, preto sa pýtam. Vopred ďakujem za Vaše príspevky.

elesar

v skratke...

AD mi pomohli na začiatku, keď som už nevedel ako ďalej. bolo skvelé byť opäť fit bez tých návalov strachu, úzkosti a pod. postupne som si však začal hľadať vlastnú cestu. po vysadení AD došlo k relapsu, začal som užívať iné lieky, tie mi však až tak nepomáhali... čo mi pomohlo bola zmena myslenia, ale aj niektoré z potravinových doplnkov.

dnes lieky neberiem... sem-tam to však na mňa príde a vtedy to nie je žiadna sláva... stále sa učím ako to všetko zvládať a myslím si, že oproti začiatku som urobil veľký pokrok... na ceste ku konečnému víťazstvu však treba ešte dosť na sebe popracovať... ale verím, že raz to bude úplne bez problémov :)