Tekutý rybí olej

RNG

Prirodne zdroje, ako napr vrbova kora obsahuju salicin, ktory nema skodlive vlastnosti kyseliny salicilovej a aspirinu.
A viazany v kore sa uvolnuje postupne a pomaly, nie naraz, co je zrejme pre telo lepsie.Je to prirodne "posstupne uvolnovanie" nie pomocou roznych e-ciek, ako to robi farmacia.

entenka

RNG nechapem to ani ja ze ako prisli na ten aspirin-teda ze preco je udajne prospesny pre to hrube crevo, tak som chcela pocut tvoj nazor, ci to zas nieje len nejaky ten tah -biznisu na predaj aspirinu :) aby ho ludia kupovali?co myslis?
alebo dalsia moznost-KYSELINA SALICILOVA?zeby ta bola nejak prospesna pre hrube crevo a nicila tam rakovinu?potom by ale pri liecbe mohli byt ucinne aj prirodne zdroje s obsahom kyseliny salicilovej-ktore su to?alebo je to nezmysel?

RNG

nuz neviem ako sa im podarilo toto dokazat, samozrejme aspirin riedi krv, cim sa zlepsuje cirkulacia a pripadne moze ciastocne zasahovat do flory hrubeho creva, ale je to prilis skodlivy pristup k rakovine criev, kde prva vec na predidenie je napravenie si travenia a crevnej flory, kde probiotika potlacia skodlive kultury a vyrobia aj hromadu vitaminov a obrannych latok pre cele telo.

entenka

ahoj RNG, mam otazku ohladne aspirinu(a im podobnym, ktore sa uzivaju tiez na riedenie krvi...) som tu citala clanok, vraj pomaha aj na rakovinu creva? prosim ta, mozes vysvetlit akym mechanizmom mali na mysli(alebo ktoru latku) a co si o tom myslis ty? to pomala ta kys. salycilova? skopirujem:
Vedci z Oxfordskej univerzity zistili, že každodenná dávka aspirínu môže pomôcť pri prevencii a liečbe rakoviny hrubého čreva. Výskumný tím študoval vplyv látky na 14-tisíc pacientov počas 20 rokov. Jeho závery potvrdili, že aspirín znížil výskyt rakoviny u štvrtiny z nich a počet úmrtí o viac ako tretinu. Aspirín sa v súčasnosti často používa ako prevencia proti mŕtvici a srdcovým ochoreniam. Mnoho ľudí stredného veku však liek neužíva pre jeho vedľajšie účinky. "Látka má malý vplyv na vaskulárne ochorenia. Teraz však vieme, že má obrovský vplyv na rakovinu hrubého čreva. Som si istý, že budúcnosť ukáže prínos tohto lieku aj pre iné druhy rakoviny," povedal vedúci výskumného tímu Peter Rothwell a dodal, že užívanie aspirínu sa napriek nežiaducim účinkom stále oplatí. Špeciálnu pozornosť by mali lieku venovať tí, u ktorých je výskyt choroby pravdepodobnejší, predovšetkým obézni ľudia či rodinní príslušníci chorých. Pred začiatkom užívania je však potrebné poradiť sa s lekárom

RNG

riedi krv=zlepsuje cirkulaciu.
Obsahuje EPA a DHA potrebne na nervy a mozog a ine zdroje tychto viacmenej v nasej potrave nemame a telo si ich vie vytvorit casto len primalo.tj je to cenny polotovar.
Obsahuje vitamin D-3 potrebny na absorbciu mineralov(kosti) a rozne ine funkcie, tiez vitamin A...
Ja radim kazdemu brat 3 az 10 gramov kvalitneho rybacieho oleja z mnohych dovodov na udrzbu zdravia a predideniu hromade zdravotnych problemov.

RNG

Nuz to je celkom slusny obsah!
A vyborna cena.
Ja osobne som nie extra priatel rozlicnych e-ciek, ktgore sa nachadzaju v doplnkoch.

RNG

Omega 3 hp je cisteny(molekularne destilovany) tresci olej(cod )a podla certifikatu je co sa tyka zamorenie velmi cisty.
Zialbohu neuvadza zlozenie co sa tyka vitaminov D-3 a A, ani mnozstiev EPA a DHA.
Dnes sa bezne pri cisteni oleje obohacuju na EPA a DHA.

boba 77

Zabudla som napísať, že omega 3hp natural je názov rybieho tekutého tuku, čo ja osobne uprednostňujem pred zbytočne drahými tobolkami s rybacím tukom. Okrem toho ich človek musí zobrať niekoľko aby boli to malo zmysel - tým sa ich užívanie samozrejme predražuje. Spomínaný olej vydrží vyše mesiaca každodenného užívania a stojí okolo 9 euro.