Pomáha celofán obtočený kolo brucha pri behu spaľovať tuk?

A-Z

miamiamiau,
rozumiem, že chceš zdôrazniť aj individualitu každého organizmu. Samozrejme, že každé telo reaguje na akékoľvek podnety trochu inak. Aj sila vôle robí svoje.
Ale určité pochody organizmu (ako trávenie, spracovánie jedla, čiže energie, vydávanie energie) sú jednoducho pevne stanovené a charakteristické pre ľudí. Keď sa raz tuk v tele spotrebuváva na rôzne jeho činnosti, tak nemôžeme tvrdiť, že tuk nám prúdi v potných žľazách a mi ho vypotíme... To je jednoducho blbosť! Nehnevaj sa. Individuálne (a aj silou vôle) sa dá reagovať na diétu = niekto schudne 2 kilá, niekto pri rovnakom režime až 10, niekto na aerobiku schudne 1 kilo, iný 8 za ten istý čas. Niekto si dopraje čokoľvek, lebo má rýchlejší metabolizmus, niekto priberá už "z vody". V tom je tá individuálnosť. A nie v tom, že ja energiu pálim pohybom a úpravou stravy, a tebe prúdi tuk v potných žľazách a vypotíš ho.

miamiamiau

ahojte, neda mi nenapisat svoj nazor k A-Z

Ja ti tvoje vedomosti neberem, ano je to vsetko v hlave, a pokial niekto v to veri tak mu to pomoze,,,ako aj mne.

Verim ze si iste dobre studovana co sa tohto tyka , ale myslim si ze to by asi vsetci chudy ludia mali rovnaky rezim a jedli by asi to iste, Nie jedej clovek sa moze popysit peknou postavou, co by hoc aj neviem co jedol, ok zrejme si len udrzuje postavu,, ale niekto tak aj schudol,
Tym chcem len povedat ze je mozno nejaky vzorec na to ako schudnut, ale niekomu staci len cast z toho pouzivat na to aby schudol, alebo aby schudol tam kde potrebuje,,,a nie kazdy sa tym riadil a schudol, a myslim si .. ze pokial je niekto obezny od detstva, tak to bolo z genov, ja to geneticky dane nemam, tak myslim ze nemusim radikalne zmenit svoj zivot, pokial sa to ani neda, a ze dokazem schudnut aj s mensou namahou, uz sa mi to raz opdarilo, len sa musimnakopnut este raz na dokoncenie toho vsetkeho..
A na zaver, Ano vsetko je v hlave, preto niekto moze jest denne hamburgery a nepriberie, hlavne nemat pri tom tucne myslienky. :D

ellyy

veseláM ano pomaha moja mamka to pouziva dost casto pri cviceni :-)))) ale moja mamka pouziva potravinovu foliu a tou sa obmota nie celofan..

0vecka

mne vravel kamos co sa do toho vyzna ze taketo nieco naozaj pomaha akurat ze dost malo navyse ze to nieje najzdravsi sposob ako schudnut...

magic

mne to neda .. skusim ten celofan ..neverim moc tomuto "zlepsovaku" ale odskusam a dam vediet (samozrejme strava bude upravena )

A-Z

businka,
ďakujem.

lucyy,
ale veď v podstate tvrdíme to isté. Ako píšeš; jedávaš zdravo, beháš, tak sa hádam zhodneme, že toho výsledkom je tvoja postava :) Celofán ti urobil krajšiu pokožku na brušku, opäť súhlasím, zvýšeným potením sa odpliavia aj škodliviny z tela.
Ale prehliadla si, že zakladateľka témy sa pýta, či ten celofán pomáha páliť tuk na brušku? A na to odpovedám, že JEDNOZNAČNE NIE.
Neviem, ako ostatní (česť výnimkám), ale ja nebojujem, ja prispievam svojimi skúsenosťami, svojimi doterajšími vedomosťami a hlavne diskutujem.

lucyy

nechapem s cim stale bojujete, ved nech to ludia skusia, neohrozuje to financie, ani zdravie, tak co je natom? Ak sa budu citit lepsie, mozno ich to aj motivuje behat,sportovat. Nic nie je cierne alebo biele.

lucyy

A-Z, nikto sa tu nechce obalit celofanom a lahnut si pred TV. Ja mam 55kg, idealnu postavu, lebo behavam 3-4krat do tyzdna, jedavam zdravo, pijem 1,5lvody denne plus zeleny caj. Pri behu mam taku tepovu frekvenciu pri ktorej sa spaluju tuky. Takze teoria nastudovana! Ale ked som pocas jedneho skuskkoveho nebehavala a vytvorila sa mi mala tukova zasoba okolo bruska, tak sa mi to tymto sposobom rychlo navratilio. Foliu som si dala na tricko, doplnala som tekutiny, pokozka bola hladucka, po sprche som ju nakremovala a brusko islo prec. Dokonca sa to odporuca aj pri celulitide, lebo ako tu uz bolo spomenutute odplavi zle latky, lymfa atd atd, to poznas.

A-Z

Milá veseláM,
nikde som nenapísala, že som celofán neskúšala. Práve naopak, keby si nebola zahľadená len do príspevkov, ktoré sa ti hodia, tak by si odo mňa prečítala aj to, že som svojho času vyskúšala všetko! Nerozumieš slovu "všetko"? A rovnako si si nevšimla, že toto fórum je verejné, čítajú ho aj iní, a tým sa, možno, moje rady budú pozdávať. A možno raz aj tebe...
Krásne prirovnanie s panvicou a tukom, len škoda, že tak strašne laické. Tuk, ktorý máš ty aj ja v tele, nepáliš horúčavou. Dobre, nebudem teoretizovať, lebo zjavne tomu nerozumieš. Tiež ti napíšem príklad pre porovnanie. Dvaja kuchári (keď sme pri tých panviciach), obidvaja s dlhoročnou praxou varenia. Jeden sa ale snaží dosiahnuť viac, chodí na rôzne kurzy, prednášky, sleduje nové trendy vo varení, chodí na zahraničné stáže. O pár rokov je z neho uznávaný šéfkuchár v luxusnej reštike. Ten druhý zostal vo vývarovni.
Vieš, milá veselá, prečo je dôležitá aj teória? Aby sme sa vyvarovali chýb...
Ako sa stravuješ? Koľko piješ? Koľko krát do týždňa beháš? Ako dlho? Akým tempom a akým terénom? To sú dôležité veci a nie celofán. A áno, na to, aby si schudla z bruška!