Pomáha celofán obtočený kolo brucha pri behu spaľovať tuk?

zuzula12

Jajka ...pri oboch detoch som pribrala 14 kg do pol roka boli dole ... striedala som posilku s aerobnymi cviceniami (beh, bicykel, doma pred telkou kickbox alebo stepper). Kedysi som behavala maratony a tak beh mam najradsej ... je fakt, ze celofan ta vyzmyka - a nejdm rozoberat teorie, ci e to tuk, ci to skodi atd. - mne to zabralo. behavala som 2-3x v tyzdni 30 min minimalne, popri tom som chodila do fitka. No a kojila som, takze o ziadnej specialnej diete sa hovorit nedalo ... Aj doma som parkrat cvicila na stepperi obtocena celofanom - neviem, ja ma rada ten pocit, ked sa dobre spotim ... a nehovorim o prehnanej frekvencii, palit som chcela tuk, nie svalstvo ... Myslim si, ze za pokus to stoji, avsak samozrejme zalezi aj na strave - ja mam dobry metabolizmus, mozem zjest vsetko a nic sa nenalepi, ale v podstate som sa stravovala zdravo (len som sa neobmedzovala), lebo som chcela dobre mliecko pre babatka ... Drzim palce ...

Lollypop_BA

Pod izolacnou vrstvou sa sice tuk moze rozpustat lepsie ale kam potom odide? Rozmyslali ste nad tym kolkonasobne vam stupne obsha triglyceridov a cholesterolov v krvi pri takomto pokuse? A kam sa tie tuky opat ulozia ked dokoncite fyzicku aktivitu?

bzzz

ahojte, necitala som cely forum,ale ja pouzivam taky fitnes pas namiesto toho celofanu, a fakt to pomaha, teda potim sa az az :)

doubledog

zaujimave, takze vyzera to tak, ze to naozaj funguje
kto by to bol povedal?

asi to bude primarne o tom prehrievani tukovych vrstiev
zisiel by sa nejaky seriozny vyzkum

Jajka01

zuzula12 čiže aj tebe pomohol obročený celofán kolo brucha pri behu??? koľko krát do týždňa si behávala??? popíš mi tvoju skúsenosť :)

zuzula12

Ahojte ... nechcem robit ziadnu reklamu (som z vychodu), len ma zaujal jeden clanok o celofanovych zabaloch a zazracnych kremoch, ktore vam po hodine odoberu par centimetrov. Podla mna je to blbost, vyhodene peniaze, ved zdravy rozum nepusti ... Keby nieco take naozaj fungovalo, tak plnsie celebrity by uz davno boli ako barbiny ... precitajt si to ...

feminity.zoznam.sk

Co sa tyka celofanu a behu - to funguje, po detoch som tak schudla na povodnu vahu do pol roka ..

jajka01

tha aj ja som skusila ale ja netusim ci to voda abo tuky ale ma plochsie brucho ..zabera to...a krasne bokove faldy v pase idu dole...a folia je tak mokra po behu ze z nej kvapka neustale...

hnedoocka

Podľa mňa je to blbosť. Zbytočne sa prehrieva a zaparuje organizmus. Vznikajú potničky a zapareniny. Najlepší je pohyb (cvičenie) s kvalitným bavlneným oblečením, ktoré pekne saje pot. Zacvičíš si, ideš sa osprchovať, prepotené veci dáš vysušiť a potom do prania, na seba si dáš čisté pohodlné veci a dáš si ľahkú diétnu večeru.
Treba piť dostatok tekutín, zelený čaj, bylinkové čaje, sójové mlieko, dôležité je upraviť stravu, jesť menšie porcie a vybrať si správny pohyb = cvičenie, šport primerane k zdravotnému stavu (pokiaľ nemáš iné zdravotné problémy) a k veku. Je aj lepší šport ako beh. Treba šetriť kĺby! Ja som mladá a už pár rokov ma trápi osteoartróza - v kolenách mi praská a vŕzga a nič mi od roku 2008 zatiaľ nezabralo. Čo som sa už najedla tabletiek! Žeby slabý reumatológ?
K cvičeniu ešte dodávam, že to netreba prehánať. Mohla by si si tým uškodiť! Všetkého veľa škodí.