myon na maternici

.....

Čo je veľký mióm? Ak o tom vieš, tak si sa musela rozprávať s lekárom. Aký je jeho postoj k tejto diagnóze? Poznám prípady, kedy vybrali aj 4 cm mióm. Ak je žena mladá a ešte nerodila, snažia sa zachovať maternicu. Dokonca ak je malý ani ho nevyberú, len pozorujú. Závisí to aj od druhu, kde sa nachádza.Aj ja mám mióm, má 2 cm, mám ho dva roky. Trochu mám silnejší menzes, hlavne na druhý deň, ale už som si zvykla. Vybrať mi ho nechcú. Ak nebude rásť, vraj s ním aj zomriem (ak neprídu komplikácie). Maternica sa vyberá len ak nie je iné riešenia, žena silno a dlho krváca. Pozri si nejaké články, aj ja som zo začiatku bola v šoku. Ale zvykneš si.

maruša

ja mám niekoľko rokov viac myómov na maternici.Existuje spôsob likvidácie, bez operácie.Mám po 50-tke ,menštruáciu už nemám. Počula som ,že v prechode sa zvyknú stratiť z maternice

RNG

janka, pupalka sa nazyva aj evening primrose, a tak ako ona obsahuje aktivnu latku GLA(gama linoleicka kyselina) tak ju obsahuje aj olej zo semien cucoriedok a hlavne olej z boraka(borage) a svojho casu som ich mal v predajni.