Mokvanie a svrbenie konecnika

Príspevok v téme: Mokvanie a svrbenie konecnika
vito11

zdravim vas vsetkych. chcel by som sa vas popytat ci by ste mi nevedeli pomoct s mojim problemom, v oblasti konecnika pocitujem neprijemne svrbenie ,mokvanie, alebo proste upotenie//zadku//, nasledkom tohto aj mierne krvacanie,no a pred neakym tyznom sa mi pri analnom otvore urobil neaky vred alebo co to je .....prosim poradte co je to ?????

vito11

chod k doktorovy ja som tam uz bol a uz asi aj viem co mi je. mam neaky exem a pravdepodobne aj hemoroidy. Nemusis sa nicoho bat ale je potom dost blby pocit...no aspon som ho mal:)

lubo 30

dobrý den,
mna tiež svrbi konečník hlavne v noci ale krv mam len ak si to moc škrabem tak neviem čo to mám,ak viete napíšte mi prosím,dakujem

marke

Moze mi niekto poradit? Ak sa s partnerkou zacnem milovat, postavi sa mi vtak a zacne byt riadne, velmi vlhky, jednoducho niekedy viac nez by bolo treba. Neskor -pri sexe to ma vyhodu , ale pred nim je to dost blbe..., je to normalne? Je mi to neprijemne.

aduska

A nebol si poslednu dobu chory? Neuzival si antibiotika? Moze to byt aj ich vedlajsi ucinok- bakterialna infekcia. Antibiotika v crevach nezabijaju len zle bakterie, ale aj tie dobre, a preto sa moze aj v oblasti konecnika objavit "plesen". Ked je tam ale uz ta krv, tak to zrejme bidu hemoroidy. Ziaden strach z doktorov. Sup za nimi!

veronika

laila-hemoroidy nie su vytrcajuce crevo,pozor.a toboz nie tenke, kedze to sa nachadza v hornej casti dutiny brusnej, konecnik je ukoncenie hrubeho creva!!je to ochorenie tzv.zil hemoroidalneho pletenca, v stene konecnika su 3 hrube zily v polohe 3,7,11/akoby ste sa pozerali na hodiny/...a tie maju zroznej priciny oslabenu stenu, vyduvaju sa a mokvaju...a netreba to podcenovat.

veronika

vito 11.urcite by som zasla za lekarom.on zhodnoti, ci su to hemoroidy alebo nieco ine...inac ak si nahodou silny kavickar, odporucam vysadit kavu, ta zhorsuje potenie.vlhkost v oblasti konecnika a nasledne zaparenie a svrbenie ako dosledok, plus krvacanie/svetla krv??/ mozu sposobovat hemoroidy.lekar urci v akom stadiu su.ak len pociatocne, velmi dobre pomahaju peroralne venofarmaka, napr.Cilkanol, alebo Detralex-ten je financne narocnejsi.Venoruton je to iste co cilkanol,len silnejsie miligramy a Askorutin je najslabsi z tejto skupiny.tieto lieky zosilnuju tonus hemoroidalnych zil/a celkovo ciev/, znizuju ich lamavost a znizuju priepustnost-ta tekutina moze byt ziloveho povodu, nemusi to byt pot/a ako doplnok hemoroidalne maste, ale nie s obsahom kortikoidov!!/tie len akutne/moze byt aj aviril baby zo zaciatku.aj calcium pantothenicum masticka je dobra na svrbenie konecnika.ale vkazdom pripade k lekarovi, vobec sa nemusite hanbit, trpi tym noho ludi.horsie by bolo si to zanedbat.ak keby islo len o hemoroidy, tie sa casom zhorsuju a vyoske stadium sa riesi uz chirurgicky, co je dot bolesive..alebo moze ist o inu diagnozu..

chirkoz

Doby den,

mohlo by ist o hemoroidy, pripadne fissuru anni.Ale aby lekar presne urcil diagnozu, boloby vhodne vysetrenie.Dr.Dimov sa specializuje na laserove operacie konecnikov a ich liecbu.Ak by ste mali zaujem vyuzit nase sluzby, nech sa paci,radi Vas privitame.

S uctou tim Chirkoz-u.
www.chirkoz.sk
info@chirkoz.sk
tel.02-63530163
0903752533

lajla

chlapi počuli ste o zlatej žile,hemoroidoch. pravdepodobne je to ono.moj foter to má tiež. je to vytrčajúce tenké črevo z konečníka. pomáha,ked sa to natrie faktou a zasunie naspat, po sprchovaní.objavuje sa pri sedavom zamestnaní, ked sa sedí na tvrdom a tak.niekedy sa to samovolne upraví, inokedy je treba operácia. ale pokoj. možno to nie je ono. majte sa