Starostlivost o suché chodidla a popraskané paty

Príspevok v téme: Starostlivost o suché chodidla a popraskané paty
sharon55

dobrý den!chcela by som poradit,ako sa starate o svoje chodidla,aby boli jemné a ako sa zbavujete zatvrdlej koze na patach?.jednoducho,chcela by som aby moje nožky boli pestované...čo suvisí aj s navstevovaním pedikerky,ktorá mi odstrani zatvrdnutu kozu skalpelom...to viem,ale jednak to ide do penazi a aj čau... ja pouzívam klasicku pemzu a kupila som si aj skrabku.taku s ručkou v drogerii,ale po týzdni sa mi ta ručka zlomila,ta nasadka stále vypadava..asi by to chcelo nejaku lepsiu a drahsiu..možete mi poradit,resp.s akým kremom mate skusenosti?znama si objednala cez nejaku stranku aj PED EGG,tolko propagovaný v reklame,ale to čo jej doslo,bola len napodobnenina originalu,pilnikové noze su tupé a tak nesplnaju svoj učel...dakujem za vyjadrenia

Mončika

Laurisia presne toto som potrebovala počuť čo je dobré pre ľudí ktorý majú cukrovku a zápal kože. Ktorá mastička obsahuje močovinu? Skúsila by som ju zohnať pre moju sestru, bola by som rada keby jej už niečo pomohlo

Laurisia

Mončika tie clanky boli o tom ze ludia ktory maju cukrovku tak vacsinou maju problemy so suchymi chodidlami a chronickym zapalom koze. Nato ze je dobre, ked si takyto ludia kremuju nohy aj dva krat denne a najlepsie s kremom ktory obsahuje mocovinu a neobsahuje parfemy a vonne latky. Myslim ze toto si chcela vediet, ze? Snad ti to pomoze:-)

naty_gresova

Ja som sa dala na tie samozlupovacie ponožky nahovoriť od kamošky a vôbec mi nejako nepomohli. Neviem či ja som dáka divná alebo čo.....

zuzi74

Ja mam s pedikurou problem, pretoze som hrozne stekliva a chytanie za nohy jednoducho nezvladam.
Takze tymto som rada, ze tu konecne milalila vysvetlila na co su vlastne tie ponozky ucinne. Ja si nohy natieram dennodenne, ale otlaky kremom nezmiznu, to mam uz odskusane.

Klčiková

Baby tento problém riešim veľmi jednoducho. Vždy pred letom obetujem tých 10€ na pedikúru a potom mám celý rok pokoj a žiadnu zhrubnutú kožu nemám. Je ale pravda že počas celého roka si chodidlá krémujem ureagammou, ktorý obsahuje aj močovinu a hydratuje vysušenú pokožku. Potrpím si na mojich nohách a asi by som neprežila keby som ich mala škaredé a nestarala sa o ne každý deň. PS: Predsa len sa chceme páčiť našim mužom tak sa musíme o seba aj poriadne starať, no nie?:-)

zdenka6

tamarka78

Áno, tak keď chcem niečo skúsiť tak ja som taká že hneď konám, nečakám! Stála 4,54€ a objednávala som si ho z internetu, z jednej stránky ale majú ju aj na iných stránkach lekárni ale tam ju majú o čosi drahšiu

gabrieeelka

milalila možno máš pravdu že tú starú kožu treba odstrániť napríklad tým že pôjdu k pedikérke ale keď je už tá stará koža odstránená tak je potrebné aby si ľudia chodidlá pravidelne krémovali a tým zabránia vzniku vytvorenia ďalšej. Ja som išla pred letom na pedikúru a teraz si dva krát za deň mastím chodidlá a mám ich pekné, samozrejme mám kvalitný krém s ktorým som už dlho spokojná

milalila

Ja som tiež na základe tejto diskusie vyskúšala samozlupovačky. Mám na to takýto názor. Ak máte otlaky, mozole a suchú pokožku na chodidlách tak proste na toto fungujú. Pretože ak tam máš už suchú nazhromaždenú starú kožu tak už ti krém nestačí a musíš to dať preč. Čím to urobíš? Buď ideš k pedikérke, alebo si to obrúsiš sama. Tieto samozlupovačky sú komfortné v tom,že netrháš kožu a pekne sa ti to olúpe samo. Treba dodržať postup čo tam je napísaný, skúšala som ich viackrát a vždy zafungovali .

Paťa27

Vieš kamilla kľudne to vysušenie môže spôsobovať chlór v bazéne a aj to že nemáš dobrú obuv a že nosíš len šľapky. Aj používaš nejaký krém teraz, či vôbec nie?