Cukrovka - hypoglykémia

- mira

Fenix, tvoje poznatky o cukrovke sú skreslené chemickým prístupom, pretože ak by boli správne, už by si si nepichal 4x denne, ale iba 1x za dva dni /príklad/.

Nejde o to naučiť sa chemické vzťahy, ktoré len zväčšia chaos, ale zistiť príčiny cukrovky a spôsob, ako zabrániť skákaniu glykémie, aby sme nemuseli donekonečna rátať saharidy a dávať pri hypoglykémii rýchle cukry, ktoré len zhoršujú stav pankreasu. To nie je cesta.
Ak mi napíšeš nabudúce, že si pochopil princíp choroby a už si picháš len občas, budeš mať môj obdiv.

Poučiť ba si sa mal od ľudí, ktorí sa problémov ZBAVILI, a nie od tých, ktorí sa v nich topia.

baby aviril

no asi myslis na karioll2,ktory v teme "cukrovka a pohyb" napisal/a toto:
"cokolada je plna tuku a preto ma nizky glykemicky index,cize nie je vhodna proti hypoglykemii"
tak v tom pripade mozem povedat,ze sice ty mozno vies o diabete skoro vsetko ako pises (lichotnik jeden:),ale ze si iba zial zle vysvetlujes pojmi ako to myslel/a....bolo to myslene totiz z pohladu tuku(ved to tam je aj napisane),sam som v tej teme prispieval a vsimol som si,ze na to mu/jej tam nikto nezareagoval,nie preto ze by mu bolo hned jasne ze je to pitchovina ako tebe teraz,ale preto,ze ten tuk v cokolade naozaj brzdi vstrebavanie cukru do krvi a preto pre hypo,ktore treba riesit rychlymi cukrami bez tuku nie je vhodna,najvhodnejsie pri hypo su rychle sacharidy bez tuku....jasne ze pomoze aj cokolada pri hypo,ale nedvihne glykemiu tak rychlo ako napr dzus asi tak to dotycny/a myslel/a,takze nabuduce treba poriadne citat a aj premyslat nad tym co kto pise a ze ako to vlastne mysli...to je cely problem blogerstva,ze ludia nedomyslia len hned pisu svoj tzv lepsi nazor(niekedy aj okoreneny nadavkami)a potom sa srdia ak ich na to niekto upozorni,to o niecom svedci

fenix

ja viem ako malokto o diebete skoro vsetko a nebudem marnit cas s ludmi ako vy dvaja.
co tu pisete su to take picoviny,ako ked tu jedna tvrdila,ze cokolada je na dostanie sa z hypoglykemie.

baby aviril

a to je cela tvoja predstava o diabete,pichat si 4x denne?,no tak toho vies naozaj vela....inac z mirou som sa bavil o vplyve masa na diabetes a ty si na nu hned ze nema ani predstavu o com pise...

fenix

kazdy diabetik vie,o com je rec.respektive diabetik ktory je edukovany.a taky by mal byt kazdy,ak chce zit.
a teoretisti ako vy,si piste co chcete.
ja som si len pokladal za spravne upozornit na blbosti,co tu a nielen tu hocikto vypisuje

sabrina

eviku, hypoglykémie je nutné obmedziť, poraď sa čo najskôr s diabetológom, tých príčin prečo sa vyskytujú môže byť viac. V poslednom čase sa stretávam stále viac s názormi nediabetikov na dia témy, niekedy je komické, čo sú schopní vymyslieť:-)Celkom rozumiem fenixovi, že ho niektoré príspevky rozčuľujú.....mňa tiež

baby aviril

fenix zase tu zacinas urazat ludi? ved vysvetli konkretne co sa ti nepaci..bud konkretny ak uz chces nieco velkolepe povedat,ona ma len iny nazor ako je ten tvoj a vsimni si,ze chce konkretne diskutovat k veci,zatial co ty chces iba nadavat do hlupych,nie je to trochu smiesne? ak si myslis ze nema ani predstavu,tak zrejme ty tu predstavu asi mas...tak sem s nou,ale urazky tu nemaju miesto.bodka