Cukrovka - hypoglykémia

eng

- mira,

sorry upreňujem svoju otázku.

Môžeš prosím Ťa čitateľom vysvetliť čo je podľa Teba "ŤAŽKÁ FORMA CUKROVKY I. TYPU"?

Pýtam sa to preto, aby sme v diskusii hovorili o tom istom... :-)

Ďakujem.

- mira

Byby, neboj poznám čo to je diabetes I. a II. typu, nerob zo mňa debilka. Poznám i diabetika, ktorý sa vyliečil z ťažkej formy cukrovky I. typu a z cukrovkárskej slepoty. Jeho dokumentácia je k dispozícii a bola zverejnená v knihe Michia Kushiho Cukr a sul - dva bílé jedy. Popísaná bola i v iných knihách. Osobne som sa s ním stretla.
Vidí a žije bez cukrovky.

Že sú na svete 3 milióny diabetikov je obrovký neúspech inzulínovej "liečby" a počet slepcov je tragédia. K tomu všetci užívatelia inzulínu smerujú, či majú pumpu alebo nie, pokiaľ ignorujú zdravú stravu založenú na nerafinovaných polysacharidoch a prír. potravinách.

baby aviril

dakujem za upozornenie...som sa riadne sekol a este ked ti poviem,ze ked som to pisal,tak som mal na mysli nie v SR ale celosvetovo,takze vlastne tam malo byt napisane 30 milionov jednotkarov a nie 3 :):)zaujalo ma totiz ci niekto vobec pozna aspon jedineho oficialneho jednotkara z tolkeho ohromneho poctu,ktory by sa bol zbavil pichania nadobro...

eng

baby aviril,

nepreháňaj tozsa až tak. :-) a uber jednu nulu...

Keby bolo diabetikov v SR 3 milióny, tak DiabetikIvo nemá dôvod písať hromadné pripomienky k návrhom kategorizácie.

Však to by sme boli väčšinová populácia v SR.

Vtedy by Ivovi stačil jeden telefonát a bolo by to na Slovensku hneď podľa toho ako diabetici potrebujú, aspoň čo sa prúžkov a glukometrov týka a určite aj tie na hlavu postavené (a to sa vyjadrujem vééééééééééľmi slušne oproti tmu čo sa mi na jazyk tlačí) preskripčn= obmedzenia na pumpy...

baby aviril

ano dia slepcov je asi viac ako nedia slepcov,tazko povedat,ale z 3 miliona diabetikov ty teda nepoznas ani jedneho jedineho diabetika co by sa bol zbavil pichania...o com to asi svedci?
no a pichat si raz za styry dni je dost cudne,kedze dlksi ako 24 hodinovy inzulin este nevymysleli
tak si to zhrnme - 1.prisnou dietou sa da zlepsit kvalita diabetikov oboh typov a je len logicke ze dietovanim a vetsim pohybom sa znizuju davky inzulinu a naopak priberanim a malym pohybom stupa potreba inzulinu aj u zdraveho pankreasu 2.ak ale uz sa adeptovy netvori vlastny inzulin v poskodenych betabunkach,tak tam iba dieta zial nepomoze a treba nahradit chybajuci inzulin ak nechce adept vystavit kopytka 3.kolko toho inzulinu je mu treba vsak zavisi od mnozstva veci,mne doktor uz pred 20-timi rokmi povedal ze v amerike si pichaju mlady diabetici sedem krat denne,tak aby som sa zbytocne nestresoval a mal pravdu,cim castejsie cez den sa jednotkar pichne v spravnej davke,tym viac sa to podoba krivke vylucovania inzulinu zdraveho pankreasu,totiz potreba inzulinu sa pocas dna meni aj u zdravych ludi,preto je pumpa z tohto pohladu najlepsim riesenim,lebo najvernejsie kopyruje krivku vylucovania inzulinu zdraveho pankreasu a preto sa clovek po prechode na pumpu citi omnoho lepsie (ma kvalitnejsi zivot) lebo pumpa z dnesnych hitech hraciek najvernejsie napodobuje funkciu vylucovania inzulinu zdraveho pankreasu

eng

-mira,

predstav si že väčšina diabetikov laikmi označovaných ako "ťažkí" cukrovkári majú oveľa menšiu hmotnosť ako tí ktorích laici považujú za diabetikov s "ľahkou" cukrovkou.

Diabetici sa nedelia na tých s "ľahkou" a "ťažkou" cukrovkou, tak si medzi sebou hovoria babky na trhu!

Cukrovka - ochorenie Diabetes Mellitus nie je niečo čo môžeš odvážiť a preto nejaké porovnanie podľa hmotnostných kritérií je nesprávne a na tomto webe venovaného diabetu aj trochu od veci!!!

Viem medzi laikmi sa tak síce hovorí ale je to nesprávny názor.

Diabetes má v medzinárodnom označovaní chorôb tieto označenia:

E10 - Diabetes Mellitus 1. typu (inzulín dependentný)
E11 - Diabetes Mellitus 2. typu (noninzulín dependentný)
E12 - E13 - ostatné typy diabetu (napr. MODY)
O24 - Gestačný diabetes

Máš pravdu je rozdiel pichať si inzulín 1x za tri - 4 dni a 4x denne (to je aj tak koniec koncov až 5 bodnutí ihlou ...:-) ).

A aj preto boli vymyslené inzulínové pumpy, ktoré Ti plynule dávkujú inzulín počas 24 hodín denne v mikrodávkach, ktoré sú v čase navyše ešte rozložené. A týmto dokáže diabetik s pumpou nasimulovať dávkovanie inzulínu do organizmu ktoré prakticky kopíruje vylučovanie inzulínu pankreasom u človeka ktorý nemá diabetes.

A infúzny set si pri pumpe meníš práve cca raz za tri dni... :-)

- mira

Ťažkí cukrovkári sa úplne pichania nezbavia ale je rozdiel pichať si 1x za dva-štyri dni a pichať 4x denne a báť sa ťažkých hypo.
Tiež by sa ťažkí cukrovkári nemali spoliehať len na inzulín, pretože hrozia ťažké komplikácie, ktorým inzulín nezabráni. Poznám dosť slepcov, ktorí brali a berú inzulín.

baby aviril

mira a ty poznas takych ludi,ktori sa zbavili pichania? (okrem tvojej mamy ktora neviem isto ci si pichala a kolko)
problem je ten ,ze ludia ktory si pichaju inzulin su uz doktormi dopredu informovani ze pichania sa nezbavia a maju zial pravdu na 90% je to totiz celosvetova realita,treba si uvedomit ze ak su uz raz poskodene betabunky tak uz su neobnovitelne,uz nevyrabaju potrebnu tekutinku....ale mas pravdu ze predchadzanim tohoto poskodenia je cesta,no ludska povaha je taka ze nie je lahke to predchadzanie akceptovat...ale priroda je spravodliva,z nikym sa nebavi - oko za oko zub za zub :)