Cukrovka - hypoglykémia

baby aviril

ja som napr nelubil a ani vobec som nikdy nepil mieko a dm1 som dostal :( ale teraz si ho niekedy dam v noci na lacny zaludok ked nespim a ho obiavim v chladnicke,ked ho ale miesam zo stravou tak mam traviace problemi,pijem teda iba zelene Laktino ako nahradu mlieka,ale aj to iba malo,najviac pijem cistu vodu,mam dobry zdroj a chuti mi
tieto knizocky od walkera si uz citala?:sk2.goo.cz ja som precital asi 30 knih o alternativnej medicine,aj makrobiotiku som praktizoval neviem ako dlho,aj surovu stravu som skusal,maso nejem od mala atd...ale pichania som sa nezbavil,preto ten moj triezvy postoj,utecha je,ze po 20 rokoch dm1 nemam ziadne komplikacie,aspon nieco,aj to je uspech

- mira

Baby, je to tak.
Autoimunitné choroby a DM1 sledoval T. Campbell v Čískej štúdii. Píše /str. 187 vyd. nakl. Svítání 2009/: vznik DM1 sú schopné naštartovať bielkoviny pochádzajúce z kravského mlieka .....všetkých skúmaných 142 diabetických detí malo koncentrácie protilátok v krvi proti mlieč. bielkovine vyššiu než 3,55. Všetkých 79 zdravých detí malo koncentráciu nižšiu než 3,55.
Korelácia medzi konzumáciou kravského mlieka a výskytom DMl v sledovaných 12 krajinách sveta je priamo úmerná. Čím vyššií príjem, tým vyšší výskyt diabetu.
U jednovaječných dvojčiat zistili, že ak ochorie 1, druhé má len 13-33% pravdepodobnosť vzniku nemoci. Riziko u druhého dvojčaťa vzniká len preto, že jedia stravu ktorá vedie k ochoreniu.
Ak ľudia migrujú z oblasti nízkeho výskytu do oblastí vysokého a preberú miestne stravovacie návyky, riziko sa zvyšuje, i keď genetická výbava zostáva rovnaká.

baby aviril

ale ono sa to naozaj javy tak,ze po zacati liecby inzulinom casto telo zareaguje tak,ze na isty cas ho nepotrebuje,ale ak zije v starych kolajach,tak potom uz druhu sancu nema,respektive mozno ma,ale kto vie ako to je,pri dm1 ide o autoimunitne ochorenie,kedy vlastne bunky napadaju svoje bunky
v druhom odstavci si nespomenula o ktory typ v tej studii islo...ale je pravda ze ak by sa uz dnes dal vyliecit diabetes1,tak lekari na celom svete by si chtiac nechtiac museli urobyt specializaciu na nieco ine :)
ano je to pohodlnejsie pre drvivu vetsinu homo sapiensov brat lieky a nestarat sa,az ked je naozaj zle :(

- mira

Ono to funguje u všetkých, len diabetici sú odhováraní od tohto systému. Mám konkrétne skúsenosti, keď diabetik chcel vysadiť lieky a lekárka ho odhovorila, "že zníženie hladiny cukru je len náhodné, nech neprestáva s liekmi".
MUDr. Both z Ostravy robil stravovaciu štúdiu u 10 diabetikov, výsledky zverejnil, ale žiadny z lekárov nemal záujem, pretože boli zainteresovaní na odbere liekov a prišli by o pacientov. Výsledky štúdie preukázali radikálne zlepšenie stavu u všetkých diabetikov, ktorí sa štúdie zúčastnili.
Ešte pred začatím štúdie jeden diabetik odmietol zmenu stravy s tým, že bude radšej brať lieky a nemá záujem .

baby aviril

mira co maz z tym osocovanim,ak sa chcem dozvediet co najviac hodnovernych info,tak to je zakonite osocovanie? ...a ked sa ta spytam,preco to nefunguje u vsetkych dietarov alebo makrobiotikov iba ciastovne u J.Pruhu tak ako pises,tak ak mi nevies na to odpovedat...tak to je tiez hned osocovanie?
chcem len poukazat,ze ak by nieco malo fungovat za urcitych splnenych podmienok,tak by to asi fungovalo malo u vsetkych rovnako pri splneni rovnakych podmienok...to by bol vlastne dokaz funkcosti rovno na zivych ludoch vo velkom meradle,ale nic take sa neudilo z pohladu nahrady inzulinu pri dm1 makrobiotikov,alebo ano?

- mira

Eng, nechápeš princíp.
Do ťažkej hypoglykémie sa nikdy nedostanú ľudia, ktorých jedálniček tvoria nerafinované obilniny a zelenina.
Dostanú sa do nej DM 1-kári po použití nadmerného množstva inzulínu alebo DM 2 a DM 1 po požití extrémneho jedla typu mäso, soľ, cukor, ovocie, a i. alebo po nadmernom pohybe a hladovaní.

Michio Kushi sa nevyliečil z DM 1. Vyliečil sa Jaroslav Prucha. Aj z počiatočného štádia slepoty. V knihe M.K. je len jeho príbeh popísaný. Robí kurzy, prednášky, popísal svoj príbeh i v iných knihách. Je známy a nemá záujem i oklieštené internetové informácie. Kto chce, kontakt na neho si nájde, kto ho chce osočovať, bude hľadať tiež cestu.Viem, že raz za čas si pichne inzulín, ale oproti tomu, že pred 30 rokmi bol úplne slepý a na pokraji života, je jeho zdravie výborné.

eng

-mira a ostatní,

ospravedlňujem sa za uvedenie nesprávnej informácie ohľadom koncentrácie glukózy ktorú podáva do žily človeka pri hypoglykémii služba prvej pomoci (IRS). Správna koncentrácia je 40% roztok glukózy.

Na adrese: www.solen.sk doc. MUDr. Viliam Dobiáš z International Rescue System, spol. s r. o., Bratislava, píše o postupe pri liečbe hypoglykémie IRS-kou nasledovne, citujem:
===================
Prvá pomoc zdravotnícka
Vzhľadom na nebezpečie hypoglykémie pre neuróny CNS treba každé bezvedomie, kde nemáme možnosť okamžitej diferenciálnej diagnostiky a nie je úrazová anamnéza
považovať za hypoglykémiu a čím skôr podať vnútrožilne roztok koncentrovanej glukózy.
Ak sa náhodou mýlime a pacient by teoreticky bol v hyperglykémii, zvýšime glykémiu o 3–4 mmol/l, čo nie je možné považovať za iatrogénne poškodenie.

1. zaistenie žily periférnym cievnym katétrom.

2. podanie 40 % Glucosum 20–60 ml i.v. pri hypoglykémii aj bez presnej diagnózy – život zachraňujúci výkon, glukóza: dospelí: 1 kocka cukru = 7 g, 20–60 ml 40 % G = 8–24 g glukózy; deti: 0,5 g/kg = 12 ml 40 % G / 10 kg tel. hmotnosti dieťaťa; novorodenci: 0,2 g/kg = 2 g/10 kg = 5 ml 40 % G / 10 kg tel. hmotnosti

Glukagón: jeho výhodou je možnosť i.m. podania ako alternatíva tam, kde sa nedá zaistiť prístup do žily, ale je relatívne drahý a nie je súčasťou bežnej výbavy v teréne. Dávkovanie u dospelých: 1–2 mg i.v., i.m., do 20 kg hmotnosti 0,5 mg, 20–50 kg t. h. 1 mg i.v., i.m.,

3. po prebratí sa k vedomiu počkáme až postihnutý začne jesť, alebo ho necháme v domácom ošetrení v prítomnosti poučeného dospelého člena rodiny. Ak pretrváva neurologická symptomatológia dopravíme do zdravotníckeho zariadenia.

Príznaky nekomplikovanej hypoglykémie odoznejú bez následkov v priebehu 5–10 minút.

Poznámka:
pri telefonickom poradenstve môžeme pred príchodom poradiť podanie sladkého roztoku ešte pred upadnutím do bezvedomia. Táto pomoc je často nerealizovateľná pre nespoluprácu až agresivitu a nekritičnosť postihnutého. Po vzniku bezvedomia je možné laickou prvou pomocou zmierniť rozvoj hypoglykémie podaním dvoch kociek cukru medzi bukálnu sliznicu líca a zuboradie tak, aby neboli v ústnej dutine. Glukóza sa vstrebáva aj cez sliznicu dutiny ústnej.

eng

-mira,

máš pravdu, že hypoglykémia je "ťažký stav cukrovky"...

S tým sa nedá nesúhlasiť. Nemám tú knihu na ktorú sa odvolávaš (ak je niekde dostupná na internete daj prosím ťa link), ale určite budú so mnou súhlasiť nielen diabetici, ale aj lekárske kapacity v diabetológii a určite aj samotný autor knihy v tom, že hypoglykémia je AKÚTNY NEPRIAZNIVÝ STAV v živote diabetika, ktorý je potrebné riešiť rýchlo a bez otáľania!

Na elimináciu hypoglykémie, pokiaľ je diabetik ešte pri vedomí, je potrebné aby dostal do svojho organizmu čo najrýchlejšie sacharidy, ktoré pozdvihnú hladinu glukózy v krvi!

V domácich podmienkach je to najľahšie dosiahnuteľné skonzumovaním niekoľkých kociek rafinovaného cukru rozpustených v malom množstve tekutín (voda, čaj a pod.), alebo vypitím sladkej limonády alebo napríklad aj sladenej cocacoly (to pri objeme cca 3dcl zodpovedá asi 7-mim kockám cukru).

Pokiaľ diabetik nie pri vedomí je potrebné v domácich podmienkach pichnúť mu injekciu glukagonu, ktorú by mal mať pri sebe. Lekárska prvej pomoci dávajú do žily roztok 10% glukózy, ktorý je štandardnou výbavou záchranárov...

Pri ťažkej hypoglykémii na pokraji vnímania a bezvedomia diabetikovi nijako nepomôže ovocie, obilniny a ani, predstav si, čokoláda veľmi nepomôže lebo z nej sa vďaka tukom sacharidy uvoľňujú pomaly...

baby aviril

tak to si mohla hned povedat ze je to iba biznis,cize zhrniem to: Michi Kushi propaguje makrobiotiku,co je chvalyhodne,ale vraj tvrdi,ze sa vyliecil z dm1,no je asi taky skromny,ze to nechce publikovat toto jeho prevratne tvrdenie v dnesnej dobe internetu na nete,podla mna by si za svoj objav zasluzil aj nobelovku,no on o tom nechce informovat svet,staci mu ze si jeho knihu precita par ludi...preco asi