Cukrovka - hypoglykémia

eng

-mira,

nezovšeobecňuj to na čo nemáš žiadne dôkazy!!!

Nie inzulín, ale NEDODRŽIAVANIE SPRÁVNEJ LIEČBY (bez ohľadu na to či bez inzulínu, alebo s inzulínom) s dlhodobo vysokými hladinami glykémie vedie k vzniku komplikácii diabetu ako sú neuropatia, nefropatia a ďalšie. Ktoré potom vedú aj k ochoreniu očí, ktoré môže končiť slepotou.

eng

dia-život,

s raňajšími glykémiami 6,4 až 6,9 môžeš byť spokojná!

A keď ich cheš ešte znížiť, tak na to si urob viacej dní za sebou večer a v noci častejšie merania glykémie a ich analýzou v spojitosti s tým čo večer ješ (a aj kedy) a úpravou jedálnička určite dokážeš tieto hodnoty znížiť ešte o kúsok...

Držím Ti palce, ale

baby aviril

mira mas naozaj čudnu formu komunikacie,co je ta "tazka cukrovka" v tvojej celej odpovedi nepadlo ani slovo...hmm...ozaj a preco nie je o tom Michi Kushih a jeho vylieceni nic popisane na nete?

dia-život

No katrinka to teda piju den predtým citron,jedia kyslu kapustu.Lenže nie lekára klamu,ale sami sebe ubližuju.Pritom ked tak normálne rozmýšlaš tak HbA1C neoklamu,lebo to nie je odber krvi,čo ukáže z predošlého dna vysledky.Ja som nový diabetik,ešte som sa z toho ani nespamätala,že to mám,ale to zásadne nerobím.Moja mama voľakedy tiež pojedla už všeličo,no nie den pred kontrolou,ale aj inokedy,mala problémy/ked už mala viac ako 30 rokov cukrovku/Neklesla jej ani ked 4 krát si pichala.Viackrát som ju strážial v noci.Ked si pichla o 10-ej večer,veľakrát pred polnocou už mala 1,5-2,2.Hrozné niečo.Mali sme znížiť dávku,ani tak to nebolo dobré.Zase ráno mala moc vysoké.Ja som na tabletkách,celý den mám celkom pekne,no na ráno ani za svet mi nechce do 6,0 klesnuť.Väčšinou 6,4-až 6,9 nalačno.Skušala som už všeličo.Ináč sa stravovať,skorej večerať nie a nie to znížiť.Málokedy sa mi podarí.Ci si dám len niečo veľmi lahučké,dietné,či sa najem viacej skoro rovnako to ukazuje.Už ma to prestáva baviť,som bezmocná,som verila,ked sa budem snažiť sa mi to podarí.Na kontrolu mám isť až v máji,neviem či mám isť skorej,cez den mám dobré vysledky.

vevericka

ja len dodam, ze ludia, ktori si davkuju viackrat za den kratkodoby inzulin a vecer si daju davku dlhodobeho su na tom ovela lepsie ako ludia, co su na dlhodobom inzuline a menejkrat casto si ho pichaju..

katrinka

Mňa by tiež zaujímalo, aká to je tá ťažká cukrovka...tento pojem som nezaregistrovala nikde,len na tomto fóre...zdravotné riziká a postihnutia sú pri DM1 a DM2 rovnaké, dokonca si dovolím tvrdiť , že DM2 to flákajú s liečbou oveľa viac ako DM1...v mojom okolí sa bohužiaľ takí vyskytujú, ktorí keď idú na odbery,deň predtým diétujú a pijú citrónové šťavy na skreslenie výsledkov,sami sebe ubližujú a vystavujú sa oveľa väčšiemu riziku, ako DM1, ktorá si inzulín pichá a diétuje.

- mira

Ďakujem za príspevky v rámci slušnosti.
Chcela by som vám obidvom pripomenúť, že ľudské telo je živý organizmus a neustále sa obmieňa. Regeneruje, ak mu dáme možnosť, ak má z čoho. Staré bunky odumierajú a nahrádzajú sa novými. Takto sa za obdobie 7 rokov vymení v našom tele každá bunka. Sme po 7 rokoch v podstate nový človek. To je veľmi optimistická správa a človek by ju mohol využiť vo svoj prospech, keby chcel. Samoliečiaca sila organizmu je veľmi vysoká. Stavali na nej Hippokrates, Avicenna a slávni lekári v minulosti, ktorí liečili prírodnými prostriedkami a stravou. Len dnes sa nám lekári snažia nahovoriť, že choroby sú neliečiteľné a na celý život, preto, aby sme ochotne konzumovali predpísané lieky.

baby aviril

eng ,mira sa ti akosi zdraha odpovedat,ale mne este sem tam odpoveda...cize na tvoju otazku odpoved asi nepozna,alebo si uz uvedomila svoj omyl
mira ,ak si myslis ze som robil z teba debilka ako si napisala,tak prosim,nebudem a ani nemozem ti v tom branit,ale sama si si to vytvorila vo svojej hlavke,ja si vazim kazdeho cloveka rovnako,pokial sa on sam nezacne ruhat,pouzivat oplzle slova,podcenovat sa...atd potom to uz zbytocne ide jak sa vravy z kopca
to,ze poznas aspon jedineho jednotkara,co sa vyliecil z dm1 a nemusi si uz pichat je predsa skvele nie? ,ale aj keby takych bolo 100 alebo 1000 na svete,tak sa pytam,co je to proti 30-tim milionom? pripadne ak zoberieme oba typy cukrovky,tak co je 1000 oproti 300 milionom?? o com to vypoveda...
ako som ti uz pisal,ze suhlasim z tebou,ze spravnou zivotospravou sa da vo vela pripadoch predchadzat diabetu,dokonca da sa aj oslobodit od jedenia diatabletiek,ale stale ti asi unika fakt,ze uz raz poskodene betabunky podzaludkovej zlazy (DM1) sa uz nedaju obnovit ani svetenou vodou,ani super stravou,ani spartanskym zivotom,ani nadmernym sportom atd,mozno transplantaciou,ale ta je este stale v zaciatkoch a je to zatial velmi nakladne,cize pre take kvantum este nerealne
inac aj ja som citaval vo Vitalite udajne uspechy isteho pana Subotiča vo vylieceni ludi z dm1,ale zial tam nikdy nepadlo ani jedno meno,takze je to trochu nefer od neho,ja by som uvital stretnut sa osobne z takym vyliecenym clovekom,ved predsa je to ohromny uspech (ak sa niekomu podary take nieco) hodny pozornosti celeho sveta nie?
a preco nie je o tom Michi Kushih a jeho vylieceni nic popisane na nete?