krce pri menstruacii

Príspevok v téme: krce pri menstruacii
dsgsg

ahojte, mam 14 rokow a menstruujem uz asik taq rok. stale mam pri tom velke krce v prvy, neiekdy aj druhy den. Wim ze je to normaalne ae cem sa spytat, co na to aby ma to prestalo taq boliet. Zvyknem uzivat Panadol femina ale dnes je nedela a mne sa minul a dostala som krce. Tak sa teda chcem spytat ze co na to a este ze si cie krce budem mat pocas menstruacie uz cely zivot alebo sa to casom ustali. Dakujem

Monika1984

Niektora mame silnejsiu a bolestivejsiu menstruaciu, ina ani nevie ze menstruuje. Ja mam bolesti velmi silne od prvej menstruacie tj. od mojich 12r a nikdy sa nic na tom nezmenilo, su aj vo veku 34r rovanko silne dokonca niekedy mam dojem ze este silnejsie.

oxalis

mne od krcov pomohla velmi antikoncepcia. ale pokial nemsuis neumieras radsej ju nezacinaj brat. skus fytoestrogeny ako napr. soju - ta zmiernuje priebeh menstruacie, nejedz sladke aj ked mas velke chute. jedz lahsie jedla no a drzim palce a samozrejme ako ti radili este nizsie k doktorke urcite :)

Tomas12345

Jhkxfu :

Skús si dávať Guajacuran na uvolnenie svalstva. Mohlo by to tú bolesť zmiernit, či prinajlepsom odstrániť.

daniela2

menštruačné kŕče môžu byť spôsobené aj myómom. Dievčaťu odporúčam, nech sa poradí s mamou a nech sa spolu vyberú k ženskému lekárovi, aby zistil, či tam nemá cystu, alebo myóm.
Inak klasika: analgetiká a časté sprchovanie vlažnou vodou.

Jhkxfu

Ahojte za mesiac budem mat 15 a moje krce sa uz nedaju vydrzqt . menzrs mi vzdy zacne asi o 2-4 dni neskor ako kedysi. Krce mam uplne vzdy 1-3den mam chut sa preoperovat na muza prosim pomoc

jajkafr

hmmmm
lieky na báze paracetamolu so spazmolytikom sú napr. Panadol femina, Spazmopan... sú bez predpisu
Algifen je metamizol + nejaké spazmolytikum proste také niečo ako Novalgin + Nospa

hmmmmmmmmmmm

niektori lekari odporucaju ibuprofen este skor ako bolest zacne, cize preventivne uz ako citite,ze uz prichadza menzes,tak treba si dat prvu davku=400mg.ale samozrejme nie na lacny zaludok, treba si chranit zaludok.ibuprofen brani telu vytvarat tzv prostaglandiny, su to latky uvolnujuce sa pri poraneniach, zapale ale aj menzese, zosilnuju siglanly bolesti a sposobuju krce a zapal.su vsak aj dobre prostaglandiny, ktore napr.chrania nas zaludok.avsak protizapalove nesteroidne antireumatika, kam ibuprofen patri nerozlisuju medzi dobrymi a zlymi prostaglandinami,toto je aspon take amaterske vysvetlenie vedlajsich ucinkov na zazivaci trakt/pri dlhodobom uzivani.samozrejme ludia ktori vedia,ze maju zaludocne vredy tak sa ibuprofenu musia vyhnut.druhou moznostou su lieky na baze paracetamolu v kombinacii so spazmolitikami/panadol femina-,alebo algifen, ktory je uz kombinacia lieku na bolest a spazmolytika.ten je samozrejme na predpis.len na zaver treba zdoraznit,ze pri silnych krcoch a /alebo/v kombinacii so silnym krvacanim treba vylucit napr endometriozu alebo polypy!.

mariana136

a este detail - je pravda, ze prexladnutie krce VELMI zhorsuje, cize, kocky, nehanbite sa za tielka a zabudnite v zime na bedraky, holy pupok = kruty menzes/krutejsi ako zvycajne :D... image je v takyxto pripadox nanic :D.... odpozorovane, overene. plus ten termofor mi ciastocne tiez pomohol, zavisi to zrejme od intenzity bolesti...