Poruchy sluchu

lionka5

Ahojte, neviem či to je ešte aktuálne,ale moja babka berie Tanakan, a jej stav sa nezhošil od toho obdobia.Takže asi pomáhajú...

lionka5

Ahojte, neviem či to je ešte aktuálne,ale moja babka berie Tanakan, a jej stav sa nezhošil od toho obdobia.Takže asi pomáhajú...

michael

Vitavi, si macher musím ťa pochváliť podobný vstup som chcel spraviť ja no ty si ho spravil na jedničku.presne je to tak ako píšeš. snád len taku \"maličkosť\" že sladkosti a mäso (kombiácia) vytvaraju veľa bordelu v tele a znášaju ho všade.

vitavi

Zhoršeniu sluchu môžeme predchádzať prečisťujúcou stravou, ktorá neobsahuje mlieko a mliečne výrobky a ďalšie hlienotvorné potraviny. Hlavne tuky, ktoré vytvárajú bariéru prenosu zvukových impulzov a minerály živočíšneho pôvodu, ktoré spôsobujú kalcifikácie. Zároveň je potrebné zabrániť zápalom tak, že nebudeme prijímať cukor, med, čokoládu a p. Tuky, ktoré tvoria nánosy v strednom uchu, sú elektricky nevodivé. To je už dávno vedcami potvrdené. Neprenášajú ani zvukové vibrácie a impulzy. Je nutné sa zamerať na stravu ktorá obsahuje vlákninu, minerály rastlinného pôvodu a len minimálne množstvo bielkovín.Zo začiatku tuky vynechať úplne /2-3 mesiace/ a potom prejsť na malé množstvo rastlinného priemyselne neupraveného tuku /semienka, lyžička panenského oleja/.

michael

chcel by som len napísať, že možno ( nie možno ale určite)majú lekári prístroje lepšie v Bratislave, ale na lekárov v Košiciach sa nechytajú.Košice - Šaca robia mikro- chirurgiu ucha ,- menia tam tú kostičku za umelu a ľudom to pomáha.Inak mali by ste vedieť, že hluchota je neliečitelná!Ak vám tam raz uschnú nervy vo v nutornom uchu, už ich nezobudíte.Najhoršie na tom je, že nie je v našom štáte žiadná prevencia či propagačná kampaň za ochranu sluchu.Zrejme to asi niekomu vyhovuje. Komu ak nie lekárom!!!Zdravoveda sa v našej spoločnosti otočila na veľký biznis, ale to je na celom svete tak.Tak že suma- smuárum vychádza to tak ,- každý je strojcom svojho zdravia nikto sa ti on starať nebude.Čítať musíš knihy o zdraví aby si si ho zachoval, lebo k lekárovi pôjdeš ked sa už nič robiť nedá. dobru noc z pískajúcim uchom.PS- V Prahe je vyšetrovňa sluchu, presne ti povedia či sa stým dá niečo robiť, alebo to už zostane na veky vekov tak.

sislicek

Ahojte vsetci! Mam obrovsku radost, ze sa mi konecne podarilo najst forum, kde sa rozoberaju tieto veci. Moj partner straca sluch, v poslednom obdobi dost rapidne. V BA sa na neho kazdy doktor zvysoka vykaslal, takisto mu nepovedali nic podstatne, stale mu len meraju hladinu pocutia,ale ziadne ine vysetrenia neodporucia. Navyse je hudobnik-ucitel. Ako na potvoru vyucuje bicie. Je to ale praca, ktora ho naplna, neskutocne ho to bavi a nevie, co ma robit, ma 28 rokov a nevie si predstavit, ze by teraz isiel robit nieco ine. A ja som uz za neho takisto zufala. Ja som mala takto dlhodoby problem so zapalmi mocoveho mechura. Vzdy len predpisali antibiotika alebo ma rovno hospitalizovali, ale nehladali pricinu. Az po x rokoch isty pan doktor a uplne beznou vysetrovacou metodou zistil, ze mam vrodenu vadu, zuzeny priestor medzi mechurom a rurou a ze sa to da operovat. Okamzite som isla na operaciu, spravili mi to a odvtedy som v poriadku. Ale v tomto state neviem kam az musi clovek ist, aby sa dopatral pravdy a rieseni. Chcem pomoct svojmu priatelovi, nech to stoji cokolvek. Preto ta chcem, Katrine, velmi pekne poprosit, keby si mi napisala meno toho sukromneho doktora v Ziline. Ja som sice zo Ziliny, ale uz dlhsi cas zijem v BA a lekarov tam uz davno nepoznam. Dakujem velmi pekne. Vsetkym vam drzim palce, verim, ze poruch tohto druhu bude cim dalej tym menej. Drzte sa!!!

katrine

lako, moze ist o poruchu sluchu, treba navstivit lekara, to ze pocujes aj tiche zvuky neznamena, ze mas v poriadku sluch...moj syn pocuje aj ked mu sepkam do ucha (ale naozaj z blizka) a pritom ma 46%nu stratu sluchu...mam obehanu niekolko rokov antolsku aj kramare, kde mi nevedeli povedat ani ci to mal vrodene alebo ziskane, ani ci sa to moze zhorsit, proste nic, nakoniec som po 4roch rokoch bola v Žiline u sukromneho lekara a tam som sa dozvedela vsetko, co mi tie roky nevedeli v BA povedat...syn ma bohuzial nahhorsiu hovorovu rec, ide to od frekvencii, robil nejake testy a nakreslil mi graf, ake zvuky ako pocuje...
AJKA: nie je mozna ziadna operacia, ked je poskodene vnutorne ucho, tak mi to bolo povedane od niekolkych lekarov...ale taktiez mi bolo povedane, ze je nepravdepodobne, ze by syn uple ohluchol, tiez chodi do normalnej skoly, strojceky nosi vacsinou len v skole, casom ho zacinaju tlacit, uplne normalne s nami komunikuje, niekedy treba zopakovat, nehovorit z dialky...
ja som sa s tym tiez dlho nevedla zmierit, ale nie je to take strasne...hlavu hore, ste uplne normalne, krasne, zdrave deti!! :-) a v dnesnej dobe uz bohuzial ma kazde dieta nieco...