Stolicky Spinalis a skusenosti

ttoommaass

Je momentalne na trhu este jedna konkurencna ortopedicka stolicka ergobejot. Konkurencna myslim k spinalisu a ergonomisu. Ergobejot je momentalne najlacnejsia verzia tzv.,dynamickeho sedenia.

ludoja

Moja stolicka dosluzila, tak som hladal ergonomicku nahradu. Pred cca. 4 rokmi som kupil do firmy Spinalis, nejaky zakladny model. Dal som ju kolegovi lebo ho bolieval chrbat - bolest presla, tak si ju nechal.

Dnesne ceny mi pripadali vysoke, tak som sa poobzeral po diskusiach a nasiel som alternativu v Ergonomise. Rozhodol som sa ju, najma pr moznost vyskovo nastavitelnych podruciek, vyskusat.

Z hladiska spracovania mi Ergonims pripada subjektivne kvalitnejsi - masivnejsi (aj ked ten Spinalis co mame vo firme 4 roky, zatial ziaden problem, sluzi dobre).
Dynamicky posed porovnatelny so Spinalisom. Nezaznamenal som subjektivne ziadny rozdiel, co mi vsak vyhovuje a preco by som pri sucasnom stave skusenosti uprednostnil Ergonomis su vyskovo nastavitelne podrucky a cena.

Inak pozor, Spinalis ma dobre osetrenu cenovu politiku, cez vsetky kanaly som nasiel rovnaku koncovu cenu. Pri Ergonomise som po neuspesnom hladanai nizsej ceny za Spinalis cez stranku vyrobcu skoro stolicku objednal napriamo za 560€ s DPH, ale potom som si pozrel porovnavac cien a v eshopoch som ju nasiel a kupil za 350€!

marce1

Fitnes lopta sa mi neosvedcila. Skusal som na nej sediet niekolko dni po niekolko hodin. Totiz mam problemy s chrbtom a so stehnami, lebo roky sedim 8-12 hodin pri pocitaci. Na lopte sa mi po chvili zagulatil chrbat, nech som sa snazil akokolvek. Po kratkom case sa clovek prestane hybat a sedi nepohodlne ako na hocicom inom. Ziadny pohyb z toho nebol, aj ked som sa usilovne snazil. Bud cvicis, alebo pracujes. Druhy problem: asi po hodine je zadok kvoli nedychajucej lopte taky zapareny, ze musis robit prestavky a asi po hodine sa zaparuje uz skor. Nasledujuce dni uz je to neznesitelne. Loptu som nakoniec sfukol a odlozil.

Miro__72

tak som sa pred mesiacom konecne "rozkyval" a kupil si spinalis Spider. prakticky hned som spoznal rozdiel medzi ergonomickou stolickou, ktoru som mal pred tym, a medzi spinalis. na spinalis sa mi fakt sedi perfektne, je to fantasticke, odporucam ho vsetkym

joziiin

stoličky Sitness som si bol vyskúšať u známeho. majú problém s tým, že majú zle uchytené podrúčky a nemožno ich v praxi dobre používať, stolička je zle skonštruovaná. navyše ide poznať, že je to vyrábané niekde v Ázii. nakoniec som skončil u Spinalis, sedelo sa mi na nej najlepšie. Berte to tak, že topánky, matrace a stoličky sú najdôležitejšie veci, na ktorých by sa nemalo šetriť, pretože s nimi strávite viac ako tretinu života. ja som so Spinalis úplne, ale úplne spokojný

syslo

Máte někdo zkušenost s židlemi sitness? Například Sitness 10? Mají také aktivní sezení jako Spinalis, ale cenově jsou dostupnější. Nemám si je ale kde vyzkoušet, jsou jen na eshopech.

peteeeer

nie su zdravotne stolicky ako zdravotne stolicky. Asana ma uplne iny princip, ale ten riesi mozno problemy s prostatou ale nie problemy s chrbtom, ako to umi len Spinalis. zatial bohuzial neni lepsia stolicka ako Spinalis. Sam Spinalis stolicku pouzivam 5 rokov a nikdy som s tym problemy nemal, rovnako tak tuto stolicku ma cela nasa firma, ktora ma teraz 34 zamestnancov a nepoznam jedineho zamestnanca, ktory by mal kedy s touto stolickou problemy. naopak som chvilu testoval stolicku Asana a ta neni nic ineho, ako obycajna ergonomicka stolicka. rozdiel medzi zdravotnou stolickou Spinalis a akoukolvek ergonomickou stolickou je ten, ze na Spinalis stolicke s pohyblivym sedakom, ktory imituje sedenie na fitlopte, sa vam aktivuju chrbtova svaly, ktore potom spevnuju chrbticu, zatial co ergonomicke stolicky vas pri sedu iba vytvaruju do \"spravnej\" polohy, ale svaly dalej ochabuju, pretoze na statickom sedaku tieto svaly nepracuju. preto kedykolvek z ergonomickej stolicky zleziete, tak su chrbtove svaly stale ochabnute. to je zakladny princip. vykyvny sedak na Spinalis je jednoducho po desatrociach vyvoja jedinecny a nikto iny toto neprekonal a vdaka dlhodobemu vyvoju len tak neprekona

lenkaaaaaaaa

lolololo: zatial vam to vyhujve,no po dlhsom case pouzivania zacnete mat problemy.. urcite su tieto stolicky prospecne, ale nie na taketo dlhe sedenie. je potrebne poznat ako svaly v tele funguju a ako na ttelo posobi takato stolicka az potom pochopite preco nieje vhodne dlhe sedenie.. studujem biomedicinske inzinierstvo takze viem ako sa to prejavuje a posobi..