Gynekológ - je to normálny postup?

liana

prosim vas co mam robit mam mentruaciu a trva mi 2 tyzdne a teraz posledne dva dni mi tecie normlana krv prosim poradte mi

dagmar

...no,myslim,ze tvoja zena vyzera dobre a je pomerne mlada...preto zvolil lekar takyto nestandardny postup..som zdravotnicka,takze ani mne sa nezda,ze je taketo vysetrenie normalne...neviem si predstavit,naco ju vysetroval cez konecnik...a este nahu...ja by som toto lekarovi v mojom pripade nedovolila..preto mam lekarku:-)))

miska

# Ahojte prosím o pomoc pri pisani SOC-ky Rozhodla som sa pisat na temu gynekológia a chcela by som aby ste sa vyjadrili k daným otázkam na danu tematiku chcela by som vediet take zakladne údaje, ze koľko rokov ste mali pri prvej navsteve u gynekológa, ci ste tam sli este ako panna, potom ake mate skúsenosti s antikoncepciou a este vlastny nazor alebo take ze ako to prebieha na takom vyšetrení, coho sa obavat, čomu sa vyvarovať. Prosím vas napiste mi aspoň niečo je to pre mna dolezite. Dakujem

jaja

palpačné vyšetrenie cez konečník sa nepoužíva iba u žien ktoré ešte nemali pohlavný styk
je to doplnková metóda, ktorá pomôže lekárovi lepšie vyšetriť
lekári k nej pristupujú v prípade ak to považujú za potrebné
takže to nie je nič nezvyčajné a už vbec nie nenormálne
čo sa týka toho vyzliekania-k tomu sa vyjadriť neviem-ak to bolo manželke nepríjemné, mala to povedať dotyčnému lekárovi, či skutočne bola takáto metóda nevyhnutná