Poplatky u zubara

sajfina

bodynka to sa ani mne nezda,pacient ma pravo sa rozhodnut,ci zakrok podstupi a lebo nie,tak to sa mi zda od zubarky dost zvlastne...

bodynka

jasne to rozumiem ze ta preventivka co sa spravi znamena ze az v r.2011 nemusi vsetko sam platit. On na buduci rok nepojde k zubarovy ked nebude musiet.
Len to s mi nezdalo ze mu ju nechcela spravit koli tomu ze tam nebol na nejakom "zakroku"

sajfina

bodynka ak aj bude mať spravenú preventivku v roku 2010,tak ten cely rok si bude musieť hradiť všetko,lebo preventivka bude platna az v 2011,mne sa to stalo asi 3-4 roky dozadu...ale zas je to divne od tej zubarky,ze najskor mu vsetko porobi a az potom spravi preventivku,ono ak ma nejaky problem,tak ci tak si to bude musiet v tom 2010 nechat spravit a bude si to cvakat tak ci tak cele sam,ci uz mu tu preventivku spravi v januari alebo v decembri,aj tak bude preventivka platna az 2011,teda neviem,ci som to napisala dost zrozumitelne,nejako som sa zamotala,ale hadam vies,co chcem povedat :D

bodynka

Moj priatel isiel vcera na preventivku a zubarka mu ju odmietla dat pretoze cely rok nebol u nej a mala mu tahat zuby.
On si zuby tahat nechcel a tak tam nesiel. A ona ze najskor mu vsetko spravi co mala v plane a az potom mu da buduci rok preventivnu. Cize cely jeden rok by si musel hradit sam. Je to normalne?

eti28

pochybujem, ze to mozu spetne zapisat. dokonca aj ked som chodievala predtym na prehliadky, tak to zapisovali az do dalsieho mesiaca, lebo na dany mesiac uz dosiahli maximalny pocet vykonov, ktore im poistovna preplati.

lost

Neda sa dohodnut so zubarkou tak, ze napise ze si "bola" na preventivke v 2009, a potom v 2010 budes mat vyhodnejsie ?

Za nejaku tu kavu ci bonbonieru :)

GiovanniX

len taka otazka,kolko percent hradi poistovna pri plombovani?tento rok som bol na preentivnej a buduci rok ma cakaju dalsie plomby,ale zubar vravel,ze vraj poistovna nehrani nic.Doveru mam.

eti28

bohuzial nie, zijem v zahranici. preto chcem vediet, ci sa mi neoplati viac navstevovat zubara tu. na prehliadky chodit netreba, ale je tam 20% spoluucast, cize to moze vyjst okolo 900Sk.
pojdem doma na prehliadku, zistim, ci mam nejake kazy a kolko si za to ona uctuje a potom sa rozhodnem.
sajfina - a zubara mas kde? v nejakom vacsom meste?

sajfina

poisťovňa neuhradí ani cent, mne sa to stalo pred 3 rokmi,ze som vynechala preventivku,proste som zabudla a cely rok som potom cvakala vsetko, ja mam sukromneho zubara a za bielu plombu som platila 1000-1500Sk podla veľkosti.Treba chodiť na tie preventivky,nevyplati sa potom vsetko platit.