Skúšali ste žiadať o väčší počet prúžkov do glukometra svoju poisťovňu?

eng

To doremilas:

Ked nic neziadas, tak Ti nikto len tak nieco neda. Ked potrebujes viacej pruzkov ako Ti teraz dovoluju mnozstevne limity, inac ich zo svojej zdravotnej poistovne nemozes dostat, iba tak ze si podas ziadost...

A ked si myslis, ze je zle, ked niekoho ziadost zamestna tych ludi (v Bratislave, alebo hocikde inde), ktori maju vybavovanie takychto ziadosti vo svojej naplni prace... tak Ta, nehnevaj sa, lutujem :-(

doremilas

eng,mylis sa ja mam mizerny prijem,ale mam este aj tu smolu,ze mi vadi byrokracia,ak clovek diabetik potrebuje nieco naviac (napr tehotna diabeticka) tak jeden balicek pruzkov naviac zamestna ludi az v blave :))

DiabetikIvo

Tlačivá žiadosti na úhradu väčšieho prúžkov do glukometrov si môžete stiahnuť z jedného miesta: www.4shared.com - pri vstupe a pre stiahnutie konkrétneho formuláru použite heslo "diabetik".

Union, kna svojej stránke nemá zodpovedajúci formulár žiadosti. Tam mi povedali, že treba napísať žiadosť ktorú musí potvrdiť ošetrujúci lekár a zaslať na ich adresu na Úsek revíznych činností do Bratislavy:

Union zdravotná poisťovňa a.s.
Úsek revíznych činností
Bajkalská 29/A
821 08 Bratislava

Na vyššie uvedenom odkaze je k dispozícii formulár pre túto poisťovňu, ktorý som vytvoril podľa formuláru VšZP.

Podľa informácii z médií v prípade teraz zlučovaných poisťovní môžete na žiadosť o väčší počet prúžkov použiť žiadosť na tlačive hociktorej zo zlučovaných poisťovní, žiadosti na tlačivách od oboch zlučovaných poisťovní budú akceptované... (Spájajú sa súkromné poisťovne Dôvera a Apollo a štátne VšZP a a Spoločná zdravotná poisťovňa)

Andrej567

Viacejkrát som podporil výzvu na zapojenie sa k podpore pripomienok ku kategorizácii pomôcok, ktoré boli uverejnené na internete...

Na pripomienky raz páni z ministerstva zareagovali tak, že nám zvýšili počet prúžkov z 50 na 75 kusov a deťom a tehotným diabetičkám na 100 kusov za mesiac...

Neviem ako druhým, mne tých mojich 75 prúžkov na mesiac nestačí a preto som privítal informácie o tom ako si môžem požiadať o vyšší prídel prúžkov...

Píše sa o tom na www.diabetikinfo.sk v príspevku od Ivana s titulom "Ako dosiahnuť väčší počet prúžkov do glukometra už teraz..."

Asi to tiež skúsim, sú tam aj odkazy na tlačivá poisťovne tak si ho vypíšem a pôjdem s ním kuknúť doktora. Hádam ma s tým nevyrazí. Držte palce.

eng

doremilas:

Jasne, ked mas dobry prijem, tak to riesit nemusis a mas to "bez byrokracie a mudrovania" :-)

Niektori to riesia tak, ze minu to na co maju narok a potom sa nemeraju... Aj to je riesenie, ale myslym, ze nie ten naljlepsi postup...

Ale kolko baleni pruzkov si moze kupit tehotna diabeticka, ktora logicky potrebuje ovela, ovela castejsie meranie glykemie ako ostatni diabetici (6 az 10 krat za den)...

doremilas

neskusal som,ale podla mna,ak predpise doktor viac pruzkov ako je predpis a zdovodni to napr zlym stavom diabetika,tak to potom musi schvalit este poistovna a mozno aj niejaky revizny lekar ma do toho co kecat,cize roboty jak na kostole,to skor je lepsie si to kupit za vlastne a je to hned bez byrokracie a mudrovania :)