Skúšali ste žiadať o väčší počet prúžkov do glukometra svoju poisťovňu?

DiabetikIvo

doremilas,

to je v poriadku. :-)

Ak chceš naozaj pomôcť tak sa zapoj do akcie so žiadosťami o väčší prídel prúžkov a pri najbližšom pripomienkovom konaní k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôck sa môžeš pripojiť k ľuďom, ktorí pošlú svoj hlas na podporu hromadnej pripomienky, ktorú opäť budem pravdepodobne zasa písať ja a tiež pošli hlas aj k ďalším hromadným pripomienkam, ktoré budú v prospech diabetikov...

Môžeš zapojiť aj ľudí vo svojom okolí (samotných diabetikov z čakárne svojho diabetológa, rodinných príslušníkov, priateľov, kolegov z práce a pod. Hromadné pripomienky pdané za zlepšenie situácie diabetikov tak ako iné návrhy zákonov môže svojim hlasom podporiť každý občan Slovenskej republiky, ktorému nebolo odňaté volebné právo ...)

DiabetikIvo

doremilas,
pozri si čo si napísal vo svojom prvom príspevku v tomto vlákne...

Písal som tu o tom čo predstavuje kategorizácia zdravotníckych pomôcok a o tom kto o nich rozhoduje...

Ďalej som Ťa vyzval, aby si namiesto pochybovania o zmysluplnosti podania žiadosti o zvýšený počet prúžkov (ako si písal 26.12.) urobil aj Ty sám niečo pre seba a ostatných diabetikov. Napísal som Ti dokonca aj jeden možný spôsob...

Prijať moju výzvu môžeš... Je to len a len na Tebe, či ostaneš iba jeden z tých pochybovačov, ktorí pasívne prijímajú to čo sa pre všetkých diabetikov snaži dosiahnuť pár jednotlivcov (ku ktorým sa zaraďujem aj ja), alebo aktívne pomôžeš.

A to je všetko.

doremilas

este raz,len som povedal svoj nazor a to nie je frflanie a teba som ani nekritizoval,tak neviem co zo seba robis,apropo nepisal som o lekaroch v ordinaciach,ale o tych,co hybu pakami a ti ako spravne vravis nemusia byt ani lekari.To by bol kazdy taky mudri,ze ak by chcel vsetko potrebne k svojej chorobe v dostatocnom mnozstve tak by iba poziadal o to podpismi a hned by to dostal,to by bolo trocha jednoduche nie?

DiabetikIvo

Ospravedlňujem sa, ešte dokočím vetu z predchádzajúceho príspevku:

Vyššie uvedený odkaz je link na priame stiahnutie tohto skomprimovaného súboru. Pre jeho download použite heslo "diabetik".

DiabetikIvo

Ospravedlňujem sa, ešte dokočím vetu z predchádzajúceho príspevku:

Vyššie uvedený odkaz je link na priame stiahnutie tohto skomprimovaného súboru. Pre jeho download použite heslo "diabetik".

DiabetikIvo

Ospravedlňujem sa, ešte dokočím vetu z predchádzajúceho príspevku:

Vyššie uvedený odkaz je link na priame stiahnutie tohto skomprimovaného súboru. Pre jeho download použite heslo "diabetik".

DiabetikIvo

Pre všetkých, ktorí mali problémy so zobrazením súborov s formulármi žiadostí na servri 4shared.com:

Na tomto odkaze www.4shared.com si môžete oveľa ľahšie stiahnuť všetky formuláre žiadostí o nadlimitné množstvo zdravotníckych pomôcok (teda aj prúžkov do glukometrov, alebo ihiel, resp. inzulínových striekačiek so zatavenou ihlou...), ktoré sú uložené v komprimovanom súbore typu .zip .

Po rozbalení si vyberte formulár žiadosti podľa svojej zdravotnej poisťovne. Pri tých poisťovniach, ktoré budú od nového roku zlúčené je na Vás pre ktorý formulár jednej z dvojice zlúčených poisťovní sa rozhodnete. Podľa medialyzovaných informácií by nová zlúčená poisťovňa mala akceptovať pôvodné tlačivá oboch zlučovaných poisťovní...

Vyššie uvedený odkaz je link

DiabetikIvo

fenix,

link na stiahnutie uverejnený v tomto vlákne funguje. Ešte raz ho tu opakujem:
www.4shared.com

Kliknutím na tento odkaz sa dostaneš na server a tam máš okno na vloženie hesla. Heslo pre vstup do adresára s formulármi žiadostí je "diabetik" (iba písmená, nie úvodzovky !!!). Keď sa v adreári nezobrazia názvy súborov ostaň v otvorenom okne a daj v prehliadači "refreš" stránky (väčšinou to je ikona so zatočenou šipkou, alebo s dvomi oblúkovými šípkami tvoriacimi kruh) a mali by sa zobraziť súbory. Po kliknutí na súbor sa objaví okno pýtajúce si heslo pre stiahnutie súboru... Použi znovu "diabetik"... A malo by to ísť...

DiabetikIvo

doremilas,

ani ja nemám "na to školy" a rovnako ako Ty nie som "za to určovanie množstva platený ani zodpovedný"...

Nemysli, že doktori a profesori môžu sami rozhodovať o tom "koľko kto prúžkov potrebuje"...
Tí síce môžu svojim pacientom odporučiť koľkokrát by si mali merať glykémiu, ale nemôžu im predpísaať prúžkov viacej ako dovoľuje množstevný limit podľa platnej kategorizácie pomôcok!

Ak dá lekár niekomu viacej prúžkov priamo v ambulancii, tak to sú prúžky ktoré mu nechali samotní pacienti - napríklad keď sa im pokazil glukometer a vymenili ho za iný typ v ktorom však nemôžu používať doterajšie prúžky a tie čo im ostali nechcú vyhodiť..., alebo to môžu byť napríklad vzorky od distribútorov...
Uvažuj, snáď si nemyslíš, že si niektorý diabetológ môže dovoliť kúpiť zásoby prúžkov a z nej potom dávať podľa potreby nadlimit svojim pacientom? Z čoho by to zaplatil, veď musí platiť nie malý nájom za ordináciu, musí finančne zabespečiť svoju sestričku (tá predsa nebude pracovať bez toho, aby dostala svoju výplatu) a musí si zabespečiť aj svoje živobytie...
Viem teraz k tomuto napíšeš "že však lekár je v ambulancii len doobeda a potom má voľno..." a že majú nadpriemerné platy a podobné medzi ľuďmi vžité fámy...
Ale nikto z tých čo takéto fámy medzi ľuďmi šíria, sa nikdy nezamysleli nad tým čo všetko musí lekár urobiť pre to aby mu dobre fungovala ambulancia, aby mohol mať dostatočné vedomosti potrebné pre liečbu svojich pacientov a ostané veci okolo lekárskej praxe. Ale frflú iba niekde pri pive, alebo počas čakania v čakárni kritizujú, ale pre svojho lekára nedokážu urobiť nič aby mu pomohli v jeho neľahkom povolaní...

Máš pravdu, že niekto je za "prideľovanie pomôcok zodpovedný". Ten niekto sa volá "Kategorizačná komisia pre zdravotnícke pomôcky MZ-SR", "Kategorizačná rada MZ-SR" a ešte napríklad "stála pracovná komisii Legislatívnej rady vlády pre finančné právo".

A tí čo sú za to všetko zodpovední, tí čo to všetko posudzujú a ako píšeš "odklepujú" nie su všetci lekári... A keby aj boli, každý lekár má svoju špecializáciu... A pri rozhodovní o peniazoch by preferoval tú skupinu pacientov, ktorá spadá pod jeho špecializáciu, alebo by dokázal byť nestranný a podporiť dve, tri iné skupiny????

Uvedom si, že celý ten proces nie je jednoduchý a keď neexistuje tzv. spoločenská objednávka od nás Diabetikov na zmenu niečoho, tak existujú požiadavky od iných skupín pacientov a pri rozhodovaní o limitoch sa bude jednať potom o nich (!) a na diabetikov si nikto nespomenie, pretože boli TICHO a to znamená že majú všetkého tak akurát a keď sa neozývajú tak im to asi stačí.

A Ty doremilas, keď chceš pomôcť tak začni niečo aj vo svojom vlastnom záujme robiť nielen pre seba ale aj pre tých ostatných, ktorí, ako si písal v jednom svojom predchádzajúcom príspevku, nemajú prístup k internetu a k tlačivu sa nedostanú...

A keď nechceš pomôcť, tak prosím Ťa frfli si niekde inde ako tu a neznevažuj prácu tých, ktorí sa snažia dosiahnuť zlepšenie aj pre Teba... A robia to vo svojom voľnom čase, neraz v noci...