Skúšali ste žiadať o väčší počet prúžkov do glukometra svoju poisťovňu?

doremilas

nic v zlom,ale aky to ma zmysel ak sa jeden alebo desiati dostanu prostrednicstvom internetu k tlacivu a maju akusi nadej a dalsich 100 z roznych dovodou nie? ved nie kazdy pouziva net

eng

To karioll2:

Pokiaľ je pravdou čo bolo povedané v štátnom verejnoprávnom rozhlase = Slovensko 1, tak pre poistencov oboch poisťovní by malo byť zlúčenie transparentné a nová zlúčená poisťovňa akceptuje žiadosti z pôvodných poisťovní...

Pozral som si pred chvíľou tlačivá oboch poisťovní a tlačivo VšZP sa mi zdá najjednoduchšie, tak by som na Tvojom mieste skúsil vypísať toto... :-)

karioll2

ok dik skusim,no neviem ako to bude,kedze som v spolocnej a ta sa zlucuje so vseobecnou,tak tam bude asi prve tyzdne pekny bordel

eng

To karioll2:

Sorry, na konci som nechal citát z Tvojho príspevku... :-) Správne to malo byť bez neho takto:

Neteš sa zo "sociálneho štátu" a stiahni si tlačivo žiadosti na nadlimitný počet zdravotníckej pomôcky pre svoju poisťovňu (napríklad z jej webovej stránky, alebo z odkazu čo sem dal DiabetikIvo - tam je asi pre všetky poisťovne...). Vyplň v ňom všetky svoje údaje ktoré vyplniť vieš. V zdôvodnení sa odvolaj na to, že žiadaš o nadlimitný počet prúžkov podľa § 42 odsek 6 zákona č. 577/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov na základe rozhodnutia Kategorizačnej komisie pre zdravotnícke pomôcky k bodu č.1 Hromadnej pripomienky diabetikov SR k návrhu kategorizácie pomôcok č. 21898/2009-OL, ktorý bol uverejnený na webovskej stránke Ministerstva zdravotníctva dňa 11.12.2009 v dokumente "cast_D_MPK_sk_D_HP_1.rtf" (link: www.health.gov.sk ).

Takto vyplnené tlačivo žiadosti daj potvrdiť svojej diabetologičke a buď ju osobne zanes do podateľne pobočky svojej poisťovne, alebo ju pošli doporučene.

Verím, že keď svojej Dr. prinesieš vyplnenú žiadosť a zbavíš ju papierovania, ktorého lekári majú aj tak "vyše hlavy", že bude ústretovejšia...

Držím palce.

eng

To karioll2:

Neteš sa zo "sociálneho štátu" a stiahni si tlačivo žiadosti na nadlimitný počet zdravotníckej pomôcky pre svoju poisťovňu (napríklad z jej webovej stránky, alebo z odkazu čo sem dal DiabetikIvo - tam je asi pre všetky poisťovne...). Vyplň v ňom všetky svoje údaje ktoré vyplniť vieš. V zdôvodnení sa odvolaj na to, že žiadaš o nadlimitný počet prúžkov podľa § 42 odsek 6 zákona č. 577/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov na základe rozhodnutia Kategorizačnej komisie pre zdravotnícke pomôcky k bodu č.1 Hromadnej pripomienky diabetikov SR k návrhu kategorizácie pomôcok č. 21898/2009-OL, ktorý bol uverejnený na webovskej stránke Ministerstva zdravotníctva dňa 11.12.2009 v dokumente cast_D_MPK_sk_D_HP_1.rtf (link: www.health.gov.sk ).

Takto vyplnené tlačivo žiadosti daj potvrdiť svojej diabetologičke a buď ju osobne zanes do podateľne pobočky svojej poisťovne, alebo ju pošli doporučene.

Verím, že keď svojej Dr. prinesieš vyplnenú žiadosť a zbavíš ju papierovania, ktorého lekári majú aj tak "vyše hlavy", že bude ústretovejšia...

Držím palce.

ja som ziadal diabetologicku a povedala 75 na mesiac a dovidenia.a kedze mi nechcela dat ani nejake tlacivo o mojom zdravotnom stave pre poistovnu,tak si kupujem.15 eur 50 ks a tesim sa zo socialneho statu

karioll2

ja som ziadal diabetologicku a povedala 75 na mesiac a dovidenia.a kedze mi nechcela dat ani nejake tlacivo o mojom zdravotnom stave pre poistovnu,tak si kupujem.15 eur 50 ks a tesim sa zo socialneho statu

eng

To doremilas:

Keď fenix1 a karioll2 žiadali svoju poisťovňu a tá im nepovolila nadlimitný počet prúžkov, nech dajú o tom vedieť ľuďom, ktorí na servri Diabetikinfo.sk zbierajú informácie o takýchto neúspešných žiadostiach a v novom roku sa budú na základe zozbieraných informácií snažiť dosiahnuť zmeny v legislatíve, tak aby diabetici na Slovensku mohli získať toľko prúžkov do glukometrov koľko potrebujú bez zbytočnej byrokracie...

fenix1, karioll2 a aj ďalší, ktorí ste si podali žiadosť o nadlimitný počet prúžkov do glukometrov a Vaša zdravotná poisťovňa jej nevyhovela pozrite si túto stránku: www.diabetikinfo.sk
a pošlite informácie o svojej neúspešnej žiadosti na adresu uvedenú na stránke z tohto odkazu.

A Vy, ktorí ste si tiež podali takúto žiadosť, alebo si ju ešte podáte dajte o jej schválení a tiež aj neschválení vedieť na adrese uvedenej na vyššie uvedenej stránke.

doremilas

len lutuj lutuj ved je mozno aj je co xixi,aj napr karioll2 alebo fenix ziadali a nedali im,aj ked mozno o nich rokovali az v blave hihi smoliari jedni,taze asi tak