Haluxy - vyrastky na nohach

kikus44

ahoj idem na operaciu halluxxu a ak mam povedat pravdu trocha sa bojim neviem ake to bude po operacii .boli to velmi prosim ma stym niekto skusenost.

Ivuš

Ahoj chcem sa spýtať.. mám výrastok na nohe nad kolenom a chcem si to dať vyoperovať.. preto sa chcem spýtať že ak si to dám vyoperovať že či mi to naspäť nedorastie :/ ...

barkoo

Dobry den,bola som na operacii bocneho palca(hallux),najprv som mala dlahu,neskor mi vybrali stichy a dali mi sadru..mam ju uz 2 tyzden.Za 8 dni mi ju daju dolu.Ja sa vsak,chcem spytat co nastane potom..Postavim sa na nohu a budem moct hned chodit?Co v tom pripade znamena rekonvalescencia?Problemy nemam ziadne,nic ma neboli a aj palcom mozem hybat...dakujem

dita

Pred tyzdnom mi operovali haluxy (klb za palcom na nohe). Nohu mam v sadre a skacem na barle. Prosim podelte sa so mnou o svoje skusenosti s dalsou liecbou. Na internete nie je o tejto klbovej deformacii skoro nic.

justin

Velmi pekne dakujem za rady,tie zivotabudice zeleny caj ,kava ,to si davam,a ked nemam taketo stavy ako dnes ,ze by som len spala,tak pohyb ,sport,plavanie,bicykel a nie malo to je moj najlepsi kamarat.Ja nemyslim ,ze to tak bude,ale moze.Minuly tyzden som kazdy den dost sedela na bicykli,kym sa mi nieco nestalo s klasivkami.Odvtedy sa zas citim mizerne.Myslela som,ze uz vsetkym rady dobre nedavas.Dobru noc.Ale teda vyskusam este viac.

RNG

Je viacej veci, co davaju energiu-stimulanty
Sy to alkaloidy, ktore sa nachadzaju napr v zelenom caji, kave ,caji mate a mnohe termogeneratory.
Ospalost je casto sposobena nedostatocnym okyslicenim tela a malo pohybom
Lymfaticky system, nasa kanalizacia, potrebuje pohyb svalov na lymfaticky tok. Pri slabom toku lymfy je organizmus zaplaveny splodinami a bez pohybu a hlbokeho branicneho dychania je nedokysliceny. Z toho je pocit unavy a ospalost pocas dna.
Odporucam kazdemu aspon 1 hodinove denne prechadzky s hlbokym dychanim Alebo robit pravidelne Tai-cchi

justin

Dakujem pekne za radu,je pravda ze ,sa napchavam CA, Mg, Zn kombinacia,od operacie pravidelne.Vraj ZN,Vit E rychlesie hoja rany.tak som jedla tie,teraz na tvoje odporucanie aj CA s rybim tukom ,alebo aky,ale neviem ,ci to bude pomahat .Tak dufam.Ja sa stale citim unavena,kazdy rok mi lekarka da vysetrit krv,nic mi nikdy nikde nenajdu ,a stale sa mi chce spat.Som z toho zufala.Tento stav uz trva aj 8.rok.Internista to uzavrel,ze mam ploche nohy,Ja uz neviem,keby existoval nejaky elixir, co mi vrati energiu, kupim aj ten,co som ja uz vecí nakusala,vysledok skoro ziadny,prip,ma drzi mesiac.

RNG

Rozne usadeniny v na kostitiach a v tkanive su sposobene casto odburavanim kostnej hmoty, ked nervova sustava nedostane dost vapnika a horcika.
Chyba je, ze v kostiach su mineraly ulozene vo forme velmi slabo rozpustnych fosfatoch a karbonatoch.
Staci len trochu chladnejsie miesto a vykrystalizuju(presyteny roztok)
Haluxy, ostrohy, vyrastky atd.
Pravidelny prisun vapnika a horcika v dobre absorbovatelnej forme tento problem odstrani.
A odstraneniu roznych mineralovych depozitov na nespravnych miestach v tele pomoze chelacia(ovocne stavy s obsahom prirodnych kyselin a ine)

justin

pyrana,je zaujimave ak sa to starej mame vyrovnalo,ale tie srdiecka do topanok na tu klenbu si planujem kupit aj do druhych topanok.Tieto som si uz do slapiek nalepila.Ale mna to desi,mam ist za doktorom nech mi predpise ten ultrazvuk?Ten tiez rast zastavuje.
RNG prosim Ta nevies radu aj na toto?Existuje vobec nieco?Je to zo stravy?Z prekyslenia ci co?Alebo len dedicna zalezitost.Ja sa stravujem zdravo,myslim ,ze zo stravy to nebude,poradite niekto ,aby to nerastlo?Ved uz som operaciu absolvovala a myslim ,ze raz sadra stacila.Alebo Janik myslis, ze ta akupunktura pomoze aj tu?Dakujem.

pyrana

Ja mam reumatoidnu artritidu a mam veeelmi vysoku klenbu,uz roky si nemozem dovolit nosit vysoke opatky a posledne 2-3 mesiace
sa mi palec pomaly staca dovtnutra a klb je stale viditelnejsi a trci von.Moja stara mama mala nenormalne halluxy,nebola na operacii,ale stale ked to bolo mozne,tak nosila ortopedicke topanky a slapky a postupne pomaly sa jej to vyrovnalo,takze to iste odporucila aj mne.Myslite,ze sa to ortopedickou obuvou da vyliecit alebo aspon zastavit?Bojim sa,ze sa mi to este zhorsi a tiez budem musiet ist neskor na operaciu.