problémové dieťa

Príspevok v téme: problémové dieťa
venuša

Ahojte, ja už som z toho môjho syna zúfalá, do piateho ročníka bol jednotkár, išiel do školy on vedel čítať, písať, perfekte, sám sa to naučil, ako prvák čítal každý deň 30 strá z veľkých encyklopédií o vesmíre a podobne až potom išiel von, ani som nevedela čo sa učia, proste super aj zodpovedný bol, veci mal uložené nachystané, ale od šiesteho ročníka to s ním ide dole vodou a som zúfalá, klame, ked dostane päťku tak zatají žiacku knižku, potom má kvôli tomu problém, aj dnes mi prišlo predvolanie do školy, kvôli chovaniu, no fakt som zúfalá, sľubuje už 4 roky, že sa polepší a nič. Má niekto podobný problém, napíšte prosím........

steffi

taky psycholog mu uskodit urcite nemoze a niekedy dieta ani neche povedat vsetko rodicovi ale skor cudziemu alebo starsiemu surodencovi ak ma k nemu vybbudovanu taku cestu ze mu moze verit , ja som najstarsia a stale hoci uz mam ja dieta tak moja sestra aj teraz este zavola, napise ze co a ako a aj mama uz ked nieco doma vyciti tak len mi zavola skus sa s nou porozpravat lebo sa mi nezda , je sice pravda ze medzi namy je 10 rokov rozdiel, ale pomoct urcite pomoze len treba cas a trpezlivost a cim skor tym lepsie

venuša

Ja sa s ním rozprávam, ale mám pocit, ale stále len sľubuje, že sa zlepší a nič. Stále mu hovorím, nech sa učí, bude mať lepšie vzdelanie, prácu a podobne...Teraz sme ho dali na doučovanie matiky kvôli monitoru. A keď sa ho pýtam, prečo zatajuje tú žiacku,ked dostane zlú známku, že by sme ho nepustili cez víkend von, ale tak by mal problém len doma, že dostal 5 a keby sa to snažil opraviť, tak nič sa nedeje ale potom má problém aj v škole.......Aj teraz mi aj triedny hovoril, že on má aj na vysokú školu, že on má také vedomosti, čo ostatné deti len kukajú, ale neviem prečo to nevyužíva... Vyrušuje, baví sa, drzí je na učiteľov....zajtra pôjdem do tej školy(manžel o tom nevie, má vysoký tlak) a uvidím čo mi povie učiteľ a potom to začnem riešiť, lebo každý deň sa stresujem, čo škola a každý den mi povie, že nič nedostal, on si myslí, že ja som blbá, teraz pred polrokom, ked si má poopravovať známky. Ale inak zase nemôžem povedať na neho, pomáha doma, po psovi si musí upratať, dlážky na poschodí umýva aj chodbu, to je jeho rajon, sem-tam riad, do obchodu letí, ked niečo zabudnem............

msaj

možno už chytá pubertu, odborníka psychologa by som určite zvážila, a tiež si myslím, že mu ten jazyk nakoniec rozviaže,

aňa

venuša:
mala by si so synom navstivit najprv skolskeho psychologa, tych pricin jeho spravanie moze byt viacej...sama si sa s nim nikdy nepokusila porozpravat, co sa s nim deje?