problémové dieťa

Príspevok v téme: problémové dieťa
venuša

Ahojte, ja už som z toho môjho syna zúfalá, do piateho ročníka bol jednotkár, išiel do školy on vedel čítať, písať, perfekte, sám sa to naučil, ako prvák čítal každý deň 30 strá z veľkých encyklopédií o vesmíre a podobne až potom išiel von, ani som nevedela čo sa učia, proste super aj zodpovedný bol, veci mal uložené nachystané, ale od šiesteho ročníka to s ním ide dole vodou a som zúfalá, klame, ked dostane päťku tak zatají žiacku knižku, potom má kvôli tomu problém, aj dnes mi prišlo predvolanie do školy, kvôli chovaniu, no fakt som zúfalá, sľubuje už 4 roky, že sa polepší a nič. Má niekto podobný problém, napíšte prosím........

***

venuša:
viem si predstaviť, čo cítiš. Aj ja som mala ten istý problém so synom. Ešte ako škôlkar sa naučil čítať. Ako päťročný hrával šach. Bol veľmi šikovný a predovšetkým sám chcel vedieť viac a viac. Písať som ho nechcela učiť, aby sa v škole nenudil. Ale tlačeným sa predsa len naučil ešte pre školou. Potom sa začal v škole nudiť a samozrejme začal vyrušovať. No a to sa sním viezlo až do piatej triedy.Učil sa dobre ale odražalo sa to na tom vyrušovaní.Nerozumela som tomu, lebo doma bol poslušný, nemala som žiadne problémy. V tiede si našiel skupinku chlapcov, s ktorými začal vyvádzať. Rozhodla som sa preložiť ho do inej školy. A to bolo to najlepšie. Funguje na 100%. Žiadne problémy s chovaním ani učením. Sice neviem dokedy. Ale dôležité je dať dieťaťu najavo, kedy Ti robí obrovskú radosť. Pochváliť ho vždy keď si to zaslúži. A veľa sa s ním rozprávať. Je to ťažký boj. Držím palce.

Ivka 1

Venuša máš len tohoto chlapčeka? Nemá
mladšieho súrodenca? Niekedy ak do rodiny pribudne malé dieťa,staršie sa cíti odstrčené a vyžaduje si pozornosť
rodičov napr.aj nevhodným správaním.

sisinka

mila venusa podla vsetkeho je tvoj syn nadpriemerne inteligenty co moze znamenat,ze v skole sa nudi a potom vystraja.ked sa naucil sam pisat a citat to hovori za vsetko. ucitel niekedy nepostrehne, ze ziak je nadany a ten sa zacne nudit. prosto povedane navstiv s nim psychologa , ktory s nim moze urobit aj IQ testy. neboj sa toho zistis skutocnu pricinu problemu. mozno on sam rezignoval, pretoze ho to v skole nebavi. Ale najlepsia je rada odbornika. ver mi ja doucujem chlapceka vo veku tvojho syna ktory ma poruchy ucenia a mozes byt stastna, ze mas takeho syna ver mi. A neboj sa drzim ti palce

venuša

Ahojte, tak dnes o pol jednej idem do tej školy, uvidím, už teraz mám z toho nervy, ale uvidím. potom sa ozvem

aňa

venusa: zasadne si nemyslim, ze by tvoj syn bol zly, ako si sama napisala doma sa snazi, plni si svoje povinnosti. Myslim, ze to je presne ten pripad, co napisala steffi o svojom byvalom spoluziakovi..tvoj syn ma predpoklady ist na VS a do tej doby sa vela zmeni, prejde este roznymi stadiami a nakoniec pochopi, ze takym spravanim ako ma momentalne toho vela nedosiahne, mozno len respekt pred detmi, ale deti raz vyrastu a zmeni sa aj ich hodnotovy rebricek.

steffi

ana citas mi mylsienky asi sme to pisali sucasne:)
a ty venusa pohladaj odbornika a bude dobre a verim ze nam tu potom napises je to uz OK

steffi

venusa on ma svoje tajnosti a on asi ich nechce povedat ako matke, skus st ym odbornikom, aj som ti mala na strednej jedneho spoluziaka to ti bol vy&sloveny lajdak , isiel potom na tu vysku a predsstav si ze ako keby pan bph rozum osvietil ako sa hovori skoncil vysku a teraz po rokoch ked ho stretnem tak sa iba smeje ze bol ozaj hlupy a chcel sa vytiahnut tym ze ignioruje vsetko pred ostatnymi a skodil sam sebe pri tom:(
tazko vidiet do jeho vnutra, pocitov, myslienok, ale chyba urcite nieje v rodicovi

aňa

Ono niektore deti sa takto zmenia, ked chcu zapadnut do kolektivu. Mozno ho spoluziaci nebrali, ked bol slusnym a dobre sa uciacim chlapcom. Mozno nemal kamaratov a bol odstrkovany na okraj kolektivu. A tak si nasiel cestu ako zapadnut do kolektivu tym, ze zacal vyrusovat, bavit sa na hodinach, nedavat pozor...to su veci, ktore na deti posobia, take to rebelanstvo si deti viac vsimnu, ako to ze ma niekto vedomosti.