Nespavost

Príspevok v téme: Nespavost
cokoladka898

ako na nespavost?co som vysadila lieky nemozem spat. zaspim ledva a tazko aj o pol tretej a neskor. v noci sa ale nebudim je to dobry spanok len spim niekolko hodin nemozem si dovolit dlho vyspavat chodim do roboty. k liekom co som vysadila sa vratit nechcem aj ked viem ze by mi to asi pomohlo, ale uz som sa dlho napchavala chemikaliami a teraz chcem byt cista aj ked na srdiecko lieky brat musim. co mam teda robit?

ojka

cokoladka, ja sa do postele každý večer nenormalne teším ale čo, ked niekedy nič dobre z toho (:
denz, to ako keby som čítala niekedy o sebe a nepripadám si, ako by som depku mala :D alebo žeby som o tom len nevedela? (;

Denz

Jednou z najviac obtiažnych skúseností, ktorou ľudia trpiaci depresiou zažívajú, je nespavosť. Pre nespavosť je
typická zlá kvalita spánku, ktorá je charakterizovaná jednou alebo viacerými z nasledujúcich sťažností:

* potiaže zaspať
* potiaže spánok v priebehu noci udržať
* predčasným ranným prebudením
* spánkom, ktorý nevedie k pocitu odpočinutia.

cokoladka898

aj ja som na tom podobne.uz sa chcem poriadne vyspat.spalnu si vetram pravidelne v tom problem nevidim.len kym zaspim trva to vecne. normalne ked mam ist spat mam odpor ist do postele. normalne sa mi to hnusi. nechcem a nemam vobec naladu na to ako mi budu myslienky behat po rozume.
kavu nepijem

ojka

denz, ty nezbedník (; .... zdravotné dovody mi to síííce moc neumožnuju, ale ver tomu, že ja radšej niekolko krat za den vybehnem na 9. poschodie po schodoch ako čakať v tej šooore vyťah...
cokoladka, ja už asi 4. den som nespala viac ako 3 max 4 hodiny denne a ja už citim, že nevladzem, aj bolesti hlavy z toho nabehli, zaujímavý pocit, ale dufam,že dnes už budem taká znavená,že to dospím (:treba riadne vyvetrat spálnu, pustit si možno nejaku upokojujucu hudbu, kašlat na ovečky, mysliet na niečo pekné .... a snád to príde....

cokoladka898

ja som dnes spala ani nie styri hodiny, vstavala som pred siestou isla som do prace, teda na brigadu, teda mala som fyzicku aktivitu a potom sme boli cely den az do vecera na nohach a pravdu povedat som unavena ale neviem zaspat. jednoducho nemozem zaspat. trva to sice zatial len asi tyzden ale dost ma to trapi. nebrala som tabletky na spanie ale ine. asi som si ich nemala sama vysadzat ale teraz ich proste nemam a nemam si co dat. bola som nastavena dobre na lieky ale pototo mi to, a uz je zle. co mam robit?ovecky tiez nezaberaju :(

ojka

ja viem, to mám odskúšané (: ale ked je človek terez na internáte, tak ho vie maximalne dorazit psychicka unava zo školy :D rúbať drevo tuná tažko :D