pôrod

Príspevok v téme: pôrod
charlotte

Ahojte...nedá mi neopýtať sa...som v deviatom mesiaci tehotenstva,onedlho sa stanem mamou...:) a ako každá,aj ja riešim druhy pôrodu...známa ma nahovárala na cisársky rez,vraj to nič nie je,že tie fámy,že potom ženu všetko bolí a nie je schopná života,nie sú pravdivé...a moja maminka zasa,že mám rodiť klasicky,že každá to zvládla,tak prečo ja nie?
neviem...aké s tým máte skúsenosti vy?

pauli 73

ja som tiež za prirodzený pôrod, ja za sebou dva z odstupom 11 rokov a nikdy by som sa nedala nahovoriť na cisársky. Mnohí si myslia, že cisársky rez je banálna operácia ale nie je to pravda, je to zložitá operácia,ktorá so sebou prináša vačšie riziká ako pôrod fyziologicky. a tak ako povedala jajka,žena je stavana na klasický pôrod :) a pokial viem u nás to ešte zatial nefunguje, že si môžeš vybrať.na cisársky rez musíš mať indikáciu.
Neboj zvládneš to a aká budeš na seba hrdá! :)

michajela

ahoj, no neviem, či si môžeš sama určiť, ako budeš rodiť, cisársky sa robí len pri komplikáciách. Pôrod sa dá urobiť menej bolestivým, použitím spinálky, inj. analgetík. Určite je to bolestivá záležitosť, no všetci sme tak prišli na svet:-))) ja som rodila normálne 2x, ženy, ktoré rodili cisárskym majú asi aj bolesti z operačnej rany a horšie sa im posadzuje a tým aj starostlivosť o dieťa je komplikovanejšia. Švagriná rodila 2x cisárskym zo zdravotných dôvodov a mi to potvrdila. Treba sa hlavne psychicky pripraviť, naštudovať si to, čo pomáha v prvom štádiu pôrodu.. ak chceš a máš možnosť, nech ťa niekto sprevádza, či manžel, mama, priateľka.. padne ti to vhod, nie vždy budeš mať po ruke sestričku a po pôrode budú tiež môcť byť s tebou..držím palčeky:-)))

lleilla

Ahoj,ja skusenosti vlastne nemam,mozno len nejake info a par vedomosti,takze tu budem prezentovat vlastny nazor.Ja by som cisarsky rez nezvazovala,ked nemas indikaciu od doktorov,spomeniem ti len to,ze pre dietatko je prirodzene narodit sa cez porodne cesty,v tele babatka aj matky sa aj pocas samostatneho prirodzeneho porodu tvoria latky,dolezite napr. i pre babo-napr taky surfaktant,kory sa tvori sice aj par tyzdnov pred porodom,ale vo velkej miere pocas porodu-ulahcuje dietatku dychanie,potom sice nepodlozene tvrdenia,ale aj syndrom nahleho umrtia sa vyskytuje castejsie u kojencov narodenych cisarskym rezom.V rychlosti ma tieto dva dovody napadli,pre ktore by som ja ani nezvazovala inu moznost,ako prirodzeny porod.JA si vravim zvladli ine,zvladnem aj ja cokolvek,co bude najlepsie pre moje dietatko.Nech sa rozhodnes akokolvek,viem,ze ti sem pridame ako pozitivne,tak negativne nazory,ale prajem ti,nech sa rozhodnes spravne a vela zdravia hlavne obom :o)

jajka001_

telo zeny je prisposobene na prirodzeny porod, takze sa lahsie vyrovna s prirodzenym. cisarsky rez je v podstate operacia. podla mojho nazoru by mal byt naozaj vyuzity len v nevyhnutnom pripade.