pôrod

Príspevok v téme: pôrod
charlotte

Ahojte...nedá mi neopýtať sa...som v deviatom mesiaci tehotenstva,onedlho sa stanem mamou...:) a ako každá,aj ja riešim druhy pôrodu...známa ma nahovárala na cisársky rez,vraj to nič nie je,že tie fámy,že potom ženu všetko bolí a nie je schopná života,nie sú pravdivé...a moja maminka zasa,že mám rodiť klasicky,že každá to zvládla,tak prečo ja nie?
neviem...aké s tým máte skúsenosti vy?

datelinka

no preco sa asi prirodzeny porod vola prirodzeny???
to nepotrebuje komentar.
ak zena nema vaznejsie zdravotne problemy, nemala by ani premyslat o inom sposobe.
zena je stavana tak, aby to zvladla, porodny mechanizmus jednoduchy a jasny. cisarsky rez je operacny zasah, dietatko je viac stresovane, kedze mu lekar urci termin narodenia.

aknitka

a čo si tým myslela že pôrodník a doktor. veď to je tá istá osoba. mňa rodil aj podpisoval papiere ten istý človek. veď pôrodník je doktor.

aknitka

kristall tak ja by som chcela vidieť mladého doktora, ktorý by verejne vystúpil s takouto kravinou: cisarsky rez je ovela menej stresujuci pre dieta ako klasicky porod ...je to v priebehu 10 minut nakolko normalny porod trva aj viac ako 10 hodin...pri cisarskom reze hrozi ovela menej konplikacii pre dieta a i pre matku ako pri normalnom ...
toto by v živote nepovedal doktor - pôrodník v akomkoľvek veku a s akoukoľvek praxou. kde si to prosím ťa zobrala? neexistuje že by toto dokázal odprezentovať vyštudovaný lekár.

pauli 73

kristall, ja som rok po pôrode a tak je pochopitelne,že sa stretavam s mamičkami, ktoré rodili zhruba v tom istom čase ako ja a ani jedna nerodila 20 hodín. bolo to tak max. 6 až 8 hodín,dokonca prvorodička ho mala za sebou za 3 hodiny, samotný pôrod resp. vytlačenie babatka pri dobrej spolupráci mamičky trva max 10 minút...
a ako môže byť niečo stresujúce čo zariadila sama príroda?

kristall

...cisarsky rez sa robi iba pri komplikaciach pri porode ale da sa aj zaplatit ...ziaden doktor nepohrdne ,,obalkou,,

kristall

...ak sa opytate akehokolvek porodnika podotykam nie doktora (lebo doktor prichadza az na poslednu fazu podpisat papiere ) ktory skoncil vs a nema cez 60 (oni maju iba skusenosti a nie vedomosti pritom medicina napreduje kazdym dnom su to povacsinou babizne ktore sa vyzivaju v bolesti a beru vas ako dramaticke kravy ktore sa vzdy stazuju na nieco a oni pritom rodia deti uz 40 rokov )
tak k veci ak sa spytate maldeho studovaneho porodnika urcite vam povie ze cisarsky rez je ovela menej stresujuci pre dieta ako klasicky porod ...je to v priebehu 10 minut nakolko normalny porod trva aj viac ako 10 hodin...pri cisarskom reze hrozi ovela menej konplikacii pre dieta a i pre matku ako pri normalnom ...v poslenom case aj tak viac ako 40percent porodov prebieha asi tak ze nechaju zenu vytrapit takych 20 hodin a potom ked im uz kolabuje tak sa doktor dovlecie na poslednu chvilu a sa premoze a urobi cis,rez....mimochodom na vychodnom slovensku musite doktorovi dat nieco da ,,vacku,,ak chcete aby bol na celom porode ...ak ste romsky obcan alebo jednoducho na to nemate...neobtazuje sa len pride podpisat papiere...tolko moje osobne poznatky...nehovorim ze je to tak vsade ale...

meggy10

cisi to je somarina cisarsky sa robi iba tym co maju nejaky problem a nemozu rodit klasicky cisarsky je posledna stanica. jedna co bola sa mnou na izbe bola na cisarskom a hrozne ju to bolelo cele brucho mala poparane a ked jej davali pred nami dole stehy hotova katastrofa aj krv jej isla moja teta bola na cisarskom lebo mala velmi uzku panvu a mesiac to citila.

aknitka

to máš pekne sprostú kamarátku (sorry za výraz). cisársky rez je operácia a musí byť na ňu dôvod. to nie je len rozrezať brucho a vybrať bábätko. čítala som, že pri cisárskom reze je až trojnásobné riziko úmrtia ženy ako pri klasickom pôrode. tu nejde o to kto sa ako bude cítiť po pôrode. áno, v tom má tvoja kamarátka pravdu že niektoré ženy sa po cisárskom cítia lepšie ako tie čo rodili normálne. ale to je tá najposlednejšia vec čo by ťa mala zaujímať, že ako sa budeš cítiť. dôležité je aby pôrod dopadol dobre a ty aj bábätko aby ste boli v poriadku. všetky popôrodné rany sa raz zahoja a ty na ne zabudneš. určite sa raď pokynmi lekára a ak na cisársky rez nebude žiadny dôvod určite oň nežiadaj. a vo väčšine zdravot. zariadení ti na želanie sekciu aj tak neurobia (samozrejme ak nemáš extra dobrého známeho). neboj sa zvládli sme to všetky, aj padavky ku ktorým ja rozhodne patrím :-)). držím palce.